Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki közületek ambulán...

Szült valaki közületek ambulánsan? Hol van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Ambuláns szülés alatt azt értem, hogy bemegy a kismama a kórházba és szülés után kis megfigyelés után hazajön. (persze babával együtt)
2012. jan. 17. 15:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Saját felelősségre hazamehetsz persze:)

Én amúgy magánkórházban szültem,ott 1 éjszaka után hazaengednek normális esetben.Nekem reggel 9re lett meg a babám,egész nap ott voltunk,de az éjszakát már nem akartam ott tölteni és hazajöttünk:)

Sajnos ez az állami kórházakban nem szokás,így nem kapját meg a támogatást...

2012. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Dede, van ilyen, a debreceni klinikán pl. baba-mama hazajöhet. Egy ismerős a szülés után 10 (!!!!) órával már otthon volt első babájával. Szerintem felelőtlenség, de létezni létezik.
2012. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Én utána érdeklődtem anno.

Az kellett volna, hogy a gyerekorvos bevállalja a vizsgálatokat, oltást, stb, tehát hogy a kórház helyett ő látja el a babát, ezzel együtt vállalja a felelősséget is. Így adták volna ki a babát, egyébként állítólag bent tarthatták volna, én meg jöhetek haza ... pfff.. baromság. Inkább kibírtam a 3 napot, bár nagyon nehezen, 2 gyerek várt itthon, és egyébként is olyan borzalmas volt bent, mint a 2. gyerekkel! De biztonságosabbnak, nyugisabbnak ítéltem így.

Ja, igen, és a 2. gyereket amikor szültem anno azt mondták, hogy hazamehetünk nyugodtan, de az oltásra vigyük vissza. na hát nem fogok 1-23 napos gyereket hurcolászni, semmi szüksége rá.

2012. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Hogy most hogy van, nem tudom, de Zalaegerszegen 2010-ben így volt: az anyuka hazamehetett, de a gyereket csak a 4 nap lejárta után vihette el. Addig a gyerekért az orvos felelt, és saját felelősségre csak az anya mehetett haza.


Ennyire kórházfüggő lenne a dolog?

2012. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Itt van a "fehér holló":én így szültem 5 hónapja a kislányomat,illetve 3 éve a fiamat is:)

Mire vagy pontosan kiváncsi?

2012. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat! Arra lennék kiváncsi hol szült az, akinek így sikerült? Főleg Budapest érdekelne.
2012. jan. 19. 12:21
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van az ambuláns szülésre! és bocs de ne már az anyuka hibája legyen, hogy a kórház nem kapja meg a neki járó pénzt! mint minden itt is a pénzről szól...

Legyen egy jó gyerekorvosod az fontos! és ugye erre készülni nem tudsz csak ha úgy látod minden rendben, dönthetsz így is!

mielőtt ezt bárkinek mondanád kérdezd meg az orvost hogy ő hogy látja, minden rendben van-e a babával és veled?

ha azt mondja igen. szépen hazamehetsz. a kórháznak el kell engednie, de készülj a rosszindalatú megjegyzésekre...

2012. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ambulánsan szült az unokatesóm.

Dr.Bábinszki Ágota-Szent István kórház.

Próbáld meg őt,nagyon dicsérte anno,én egyszer voltam nála(kb.2 éve) kedves,aranyos doktornő

2012. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!