Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban jobb, ha elviszik...

A kórházban jobb, ha elviszik a babát estére, vagy megnyugtatóbb, ha ott van mellettem a nap 24 órájában?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy ott lehet-e vagy sem. Szerintem ha másokkal vagy egy szobában és ők nem vitetik el a babájukat éjszakára akkor neked sem kell, mert akkor már mindegy. Hisz pihenni akkor sem fogsz ha a tiéd nincs ott mert majd a másé fog bömbölni és attól nem tusz majd pihenni.

Nekem is átfutott már az agyamon ez a kérdés. Én elvitetném éjszakára hogy pihenni tudjak legalább addig mig haza nem megyünk, de ha a másoké ott lesz akkor tök mindegy.

2008. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem, emiatt csak a 3. napon tudtam kikérni egész napra a babát, de sokkal jobb volt, amikor már mellettem volt. A szoptatás miatt is előnyösebb, mert első két nap akárhányszor hozták mindig aludt, már attól féltem éhen hal szegény, de ha kint van nálad, akkor bármikor meg tudod etetni amikor igényli, nincs a percre pontos 3 óránkénti etetés. És teával sem tudják teletömni szegénykét. Arról nem beszélve, hogy ő is nyugodtabban alszik, mint a csecsemőosztályon a rengeteg síró baba között.
2008. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó. Ha jól érzed magad, és szeretnéd, hogy ott legyen, akkor kéred, ha túl fáradt vagy, akkor nem. Ezt neked kell eldöntened, én babával voltam első perctől kezdve, igaz nem volt könnyű, de nekem megnyugtató volt.
2008. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én császárral szültem és csak a műtéti napon éjszaka vitték el(este 9-től reggel 5-ig), de nekem akkor is hiányzott, utána vele lehettem, egy szobatársam volt az ő kisbabója is ott volt és nagyon jó volt, ismerkedtünk a saját és egymás babójával is(neki lánya, nekem fiam van).
2008. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Császárral szültem és szinte az első perctől velem volt a fiam, én kértem. Nagyon fontos hogy érezze a közelséget ne pedig órákra elszakitva legyen 9 hónap után.

Fáradt voltam de mit számit ez ilyenkor.

2008. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt 24 órás rooming in, de volt két ajtóval arrébb csecsemőosztály, ahol állandó felügyelet mellett voltak a babák. Pl. amelyik besárgult, annak úgyis ott kellett lennie a kék fényben éjszakára. Eredetileg én egyáltalán nem akartam átvinni a fiam, csak amíg ebédelünk, meg ilyesmi, de az első éjszaka úgy döntöttem hajnali 3-kor, hogy mostmár talán aludni kéne valamennyit. Nekem nagyon nem indult még be a tejem (délután 3-kor szültem), a baba meg elég kitartóan ordított egész éjszaka. Persze mellre tettem, de egy idő után már az sem tetszett neki. Ez ment hajnali háromig, akkor úgy döntöttem, hogy átviszem, bár a csecsemős nővérek nagyon rosszallóan néztek rám, de hát néha tényleg kell aludni is. Nem hiszem, hogy attól a két órától függött volna bármi is, hiszen ötkor már mennem is kellett érte. Szóval én azt javaslom, ha már nagyon kivagy, és tényleg semmi módon nem tudod a babát elaltatni, akkor vidd csak át egy kis időre, hiszen neked is szükséged van a pihenésre. És az is érdekes, hogy én a kórteremben csak a saját babám sírására ébredtem fel a másik hároméra nem.
2008. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy valaki írta, hogy csecsemőosztályon nem tud nyogodtan aludni a baba a többi síró picur miatt, hát ez nem így van. Az alváshoz alapvetően nem szükséges a csend, ez csak berögződés, amit nagyon hamar megszokik az ember. De egy újszülött még a legnagyobb zajban is el tud aludni.
2008. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha simán szülsz, jó, ha veled van. Érdemes megfigyelni, hogy a bababarát kórházakban (ezekben folyamatosan az anyukákkal vannak a babák) nincs állandó csecsemősírás! Azt hiszem, ez önmagában is sokat elmond...
2008. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem addig pihenj, amíg lehet, és szakszerű felügyelet alatt van a baba. Otthon már úgysincs kire bízni, még a legjobb apa is hamar kidől - főleg ha dolgozik-, és ő szoptatni sem tudja. Persze mindenki maga dönti el, de én amúgy is olyan feszélyezve éreztem magam a kórházban, hogy rólam legfeljebb az idegesség ragadt volna rá, nem az öröm...
2008. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy éjjel is szopjon a baba, így én csak akkor vinném ki, ha a csecsemősök kihozzák éjjel is, ha éhes. Különben jó eséllyel megetetik tápszerrel, hogy ne bőgjön...

Pihenni amíg lehet... ez a nézet nekem nem jön be, valahogy engem nem fárasztott, hogy éjjel meg kellett szoptatnom a babámat, mert utána rögtön visszaaludtunk, volt, hogy még az ágyamban is maradt, mert elszenderedtem :) Nem feltétlenül fog bőgni, hiszen rád van szüksége, és te ott vagy

És még egy, ha úgy döntesz, hogy éjjelre nálad marad, ne zavarjon, ha a többiek meg beviszik, nyugodtan legyen a saját érdeketek a fontosabb...

2008. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!