Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérdésem nem egészen a szülésh...

Kérdésem nem egészen a szüléshez kapcsolódik, de talán van itt olyan kismama, aki él/élt ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
A BKV honlapján olvastam, hogy kisgyermekes bérlet gyes, gyet ideje alatt váltható. Magyarul ez azt jelenti, hogy a (jelenlegi rendszer szerint) a gyemek 2-3 éves kora között vehetem meg? És addig járjon az ember (nem olcsó) jeggyel? Köszönöm előre is válaszokat!
2009. máj. 27. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Tényleg így van,hogy gyed és gyes alatt vehető igénybe a kismama kedvezmény!Sajnos és csak most fogom kapni a gyedet,de megigénylem!

5 hónapos baba anyukája

2009. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól értelmezted:((( Én járok a babámmal BKV-val (orvoshoz), de se jegyre (egy jegy ára közel egy body ára), se bérletre nincs pénzem - persze, ha vonatkozna ez már a szülés utáni időszakra, akkor meg tudnám venni. Ez van.

Ezt az ellenőrnek is elmondtam, amikor összetalálkoztunk - ciki, nem ciki, ez van.

2009. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónk: 2. vagyok. NEM jár a GYED alatt, csak a gyermek 2-3 éves kora között kizárólag. Ez a gáz!!!!!
2009. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,én teljesen másképp tudtam,de most néztem meg,tényleg nem:(
2009. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy ez azért van így, mert a TGYÁS és a GYED a béred 70%-a, tehát nem áll be az anyagi helyzetedben jelentős változás (romlás). A gyes összege viszont fix és roh... kicsi, ezért adnak arra az időszakra kedvezményt, előtte meg nem.

De lehet, hogy semmi köze ehhez...

2009. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz, amit írsz, kedves utolsó, de abba senki nem gondol bele, hogy a gyed maximalizálva van, vagyis lehet, hogy jól hangzik, hogy nettó 84e Ft-ot kapok, de az senkit nem érdekel, hogy a korábbi fizetésem (ami után ADÓZTAM!) sokkal több volt. Egyszerűen undorítónak tartom, hogy nem elég, hogy arányait tekintve kevesebbet kapok, mint aki kevesebb adót fizetett, de hogy még kismama bérlet sem jár, mert anno jól kerestem... Arról pedig ne is beszéljünk, hogy a gyes mellett dolgozhatsz, míg a gyed mellett nem. Vagyis aki gyest kap és visszamegy dolgozni, az nem csak a korábbi fizetését, de a gyest és még a kismamabérletet is kapja, ami így bőőőőőven több összegszerűen, mint a gyed.

Azok sincsenek túl jó helyzetben, akik fizetésének a 70%-a éppen, hogy több, mint a gyes összege, nyilván akkor a gyed-et fogják választani és így nem jár nekik a kismamabérlet.


Egyébként szégyen, nem szégyen én sem veszek jegyet, bérletet a buszra. Ha jön az ellenőr (még nem jött egyszer sem) közlöm vele az igazat, hogy a végállomáson szálltam fel, ahol nem lehet jegyet váltani, ugyanúgy nem, ahogyan a környező megállókban sem. Kis gyerekkel, nagy pocakkal nem fogok öt megállónál többet sétálni, hogy jegyet tudjak venni egy olyan járműre, ami tájékoztató jelleggel közlekedik, ráadásul a menetrendben jelölt alacsony padlós busz sem mindig akkor jön, amikor a menetrendben jelölik.

2009. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Eléggé elszontyolodtam, mikor a munkáltatóm közölte velem, hogy a bérlet hozzájárulás csak aktív dolgozónak jár. S mivel én táppénzre megyek szülésig, nem kapok. Mintha kismamának nem kellene sehova kimozdulni (orvos, egyebeket beszerezni stb...)S ennek tetejében még a BKV is ilyen "nagyszerűen támogatja" kismamákat! felháborító, milyen országban élünk!:(

2009. máj. 27. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Havi Budapest - bérlet kisgyerekeseknek


Tetszőleges kezdőnappal váltható. Érvényes az adott napon 0 órától a következő hónap azonos napját megelőző napon 24 órájáig villamoson, trolibuszon, földalattin, metrón, fogaskerekűn a vonalak teljes hosszán, HÉV-en Budapest közigazgatási határáig, autóbuszon Budapest közigazgatási hátárán kívüli első megállóig, valamint a MÁV-START meghatározott vonatain és a VOLÁNBUSZ kijelölt elővárosi járatain Budapest közigazgatási határáig. A bérletszelvényt kisgyerekesek* használhatják, kisgyerekes-bérletigazolvánnyal együtt! Az első utazás megkezdése előtt az érvényes kisgyerekes-bérletigazolvány sorszámát tintával, olvashatóan, javítás nélkül be kell írni a bérletszelvény megfelelő rovatába. Az érvényesített bérlet más személyre nem ruházható át. A rontott, javított vagy a már érvényesített bérletszelvényt kezelési díj ellenében azonos típusú új szelvényre cseréljük. A bérletet ellenőrzéskor fel kell mutatni és az ellenőrzést végző személy kérésére át kell adni. A bérletszelvény az érvényesség kezdete után nem váltható vissza. A bérletszelvényt elvesztés esetén nem pótoljuk.

*A jogosultságot a gyes vagy gyet folyósításáról szóló határozat vagy igazolás bemutatásával és budapesti lakcímkártyával lehet igazolni.

2009. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!