Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell házassági anyakönyvi...

Kell házassági anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
Kérdeztem a védőnőt,a nőgyógyászt.Fölhívtam 1 kórházat és eddig nem kaptam választ,mert 2012-ben változtattak valamit.Ráadásul 2.000ft a másolat kikérése,ami eddig ingyenes volt.

2012. jan. 18. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell.
2012. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell, de jó az eredeti is, nem kell frisset kikérni. Nálunk legalábbis így van (XI. ker)
2012. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont ma voltam a helyi önkormányzatnál és azt mondták nekem, hogy amennyiben a kerületileg illetékes kórházban szülök, akkor nem kell újat kérni, csak a számát majd bediktálni. Ők ezután leellenőriznek mindent. XX. ker.
2012. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én vittem az eredetit és egy fénymásolatot is, amit én másoltam magamnak otthon. Kell az anyakönyvvezetőnek! A másolatot adtam oda, az is jó volt. Nem hiszem, hogy ez változott volna. Erről írják le a gyerek pontos adatait az anyakönyvi kivonatra. Vidd el magaddal.
2012. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap kaptam egy listát a kórházban (Debrecen), hogy mi legyen nálam, és a házassági anyakönyvi kivonat mellett az állt, hogy 300 napnál nem régebbi hitelesített másolat, ill. ha a házasságkötés a városban történt, akkor nem kell nálad lennie. A fővárosban gondolom ez azt jelenti, amit már előttem is írtak, vagyis ha a kerületileg illetékes kórházban szülsz, akkor nem kell.
2012. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt most jártam körbe:6/2003. (III. 7.) BM rendelet


az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről:

15. § (1) A születés bejelentésére szolgáló nyomtatványt a szülők személyazonosításra alkalmas okmánya, valamint más közokiratok alapján kell kitölteni. A haláleset bejelentésére szolgáló nyomtatványt az elhalt személyazonosításra alkalmas okmánya, valamint más közokirat alapján kell kitölteni.


Itt szerepelt nemrég a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat. Most már (2012-ben)nincs ilyen kitétel.

De hogy biztos legyek a dolgokban, megkérdeztem a debreceni klinika várandós ambulanciájának egyik asszisztensét, aki megerősített abban, hogy már NEM kell.

2012. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem kell. Mert az Pesten fogok szülni, és Debrecen melletti kis városkába kötöttünk házasságot annak idején. Nincs kedvem lemenni potom 12.000 ft-ért( annyi az útiköltség) Plusz az illeték, amiért kikéred.
2012. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6.-os vagyok. Nálunk fordítva volt. Pesten házasodtunk és egy Debrecen melletti városban lakunk most. Debrecenben fogok szülni. December végén voltunk Pesten az okmányirodában és már ott is azt mondták, hogy nem kell. Amit a Debreceni Klinika egyik asszisztense is megerősített.
2012. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagy nehezen sikerült elérnem a kórházat.Az eredetit is elfogadják mindegy mikor házasodtunk.
2012. jan. 19. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!