Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki császár...

Van itt olyan aki császár után simán szült? Melyik volt a "jobb"? Mennyi idő telt el a két szülés között?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne. Mitől függ, hogy a második mehet e simán? A sebbel nem volt gond? Mekkora volt az első és mekkora a második baba? Az elsőt miért kellet császárral a világra segíteni?

Annyira bízom benne, hogy másodszorra megtapasztalhatom milyen a hüvelyi szülés. Ha nem hát akkor is simán vállalok még babát/babákat, de azért erre nagyon vágyom. :-)))


2012. jan. 19. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

2 év 3 hó van köztük, a császáros nekem könnyebb volt, gyorsabban felépültem. Bennem fel sem merült, hogy a 2. ne mehetne simán, persze az orvosok már elkönyvelték, hogy úgyis császár lesz. Ehhez képest 4 óra alatt megvolt. Az elsőt túlhordtam, indított szülés volt, 9 óra alatt nem tágultam semmit.

A sebbel semmi gond nem volt.

Sztem az egész "agyban" dől el. Az első terhességnél nagyon szorongó, görcsös voltam. Nehezen is jött össze. A második "becsúszott" és minden sokkal frappánsabban zajlott a szülésnél is.

Én úgy éreztem, hogy ez egy beavatás a nő életében és szeretném én is megtapasztalni úgy, ahogy a nők átélik ezer évek óta. Hát sikerült, mert olyan gyorsan született meg a kisebbik fiam, hogy se beöntésre, se fájdalomcsillapításra nem volt idő.

Sok sikert neked, igen, lehetséges!

2012. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy offolok de kíváncsi vagyok hogy lehetne kibújni a császár alól nekem is azt tervezi az orvosom.:(Kedves második mi alapján akartak császározni csak azért mert az előző is az volt?
2012. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem SOS császár volt az első, 37. hétre született a fiam, előtte 4 napig voltam bent a kórházban. Utóbb kiderült, hogy nem feltétlenül kellett volna császározni...Ennyit az orvostudományról.

Most vagyok 37 hetes kismama, más az orvosom, más kórház, volt egy vetélésem az első császár után. A mostani orvosom nem vállalja be a hüvelyi szülést, így biztos császár lesz belőle. De azért kíváncsi vagyok/lennék, hogy miért zárkóznak ennyire el a lehetőségtől a dokik.

2012. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem első SOS császár volt,rá 3 évre simán és most 12 év után újra sima szülés lesz,remélhetőleg:))) Sima szülés nekem jobban bejött mint a császáros.Hamarabb fel is gyógyul az ember belőle.Császárral tovább lábadozik az ember

2012. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok, a kérdésedre válaszul: a terhestanácsadáson arról volt szó, hogy a 2. akár lehet spontán is, de nem adott sok esélyt a doki, mivel az elsőnél is alig tágultam, olyan voltam, mint a "beton" /idézet tőle/. Amikor a második fiam született, a fogadott orvosom 1 napra elutazott, az ügyeletes meg csak legyintett, hogy az első császár volt, akkor ez is az lesz úgyis.

Szóval ezek ilyen kimondatlan dolgok az orvosok részéről, de attól még nagyon is reálisak és érzékelhetők. Elkönyvelik az embert és kész.

2012. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!