Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás egy hosszabb folyama...

A vajúdás egy hosszabb folyamat, de mennyi a tulajdonképpeni szülés időben? Az is több órás vagy az már hamarabb megy? És az utána jövő tisztítás, rendbetevés (az anyáé)?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonképpeni szülés igen rövid is lehet időben,de lehet kicsit elhózódóbb is.Így a néhány perctől a majd egy óráig minden lehet.A nagy átlag olyan 20-25 perc alatt túl van az egészen.Az utána jövő dolgok,a méhlepény olyan 20-30 perccel szülés után jön ki,de ez is változó,utána még össze varrnak,meg megnézik,hogy tényleg kiürült-e a méh.Ha minden rendben,akkor olyan 1-1,5 óra alatt már a kórterembe juthat az újdonsült anyuka.
2008. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan 4-5 fájásra általában megvan a baba, ami a kitolási szakaszt illeti. Szülés után tudtommal 2 órát kell még ott lenni, amíg ellátnak (varrás, átnézés, vérzés figyelése) utána mehetsz osztályra. De ez alatt is nálad lehet a baba, bár ezt kórháza válogatja.
2008. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 30 órát vajúdtam :)
2008. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Épp tegnap mondta az orvosom, hogy az átlag kitolási szak 20-40 perc között van, annyi a normális, afelett már elhúzódó.
2008. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A természetes szülés hívei szerint (gátvédelem, semmi gyorsító, stb.) az is normális, ha akár 1,5 óra, bár az a hosszabbak közé tartozik. Átlag 30-40 perc elvileg.

Remélem tudtam segíteni!!! :)

2008. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én annyira elvesztem az időben és a térben, mire eljött a kitolás ideje, hogy csak a párom tudta utólag megmondani, hogy csak 10 perc volt... de tényleg, akár 1 órás is lehet, de ez ritka azért, inkább ott hosszabb, ha nagy a baba szerintem...

A rendbetevés pedig attól függ, mit kell csinálni. Gátmetszésnél kb 15-20 perc a varrás, de ha belül is sérült, akkor több, ha picit kell varrni, kevesebb.

2008. ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2008. ápr. 4. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!