Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kaphatnkk véleményt, olyantól,...

Kaphatnkk véleményt, olyantól, aki nem olyan rég szült a SOTE II-n?

Figyelt kérdés
Milyenek ott az emberrel?Csak orvosom van,szülésznöm nincs!hogyan bánnak a kismamákkal,anyukákkal stb...37-hetes pocis
2009. máj. 30. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az orvosok jók, nekem volt szülésznőm is . Sajnos császár lett belőle, így a szülésznővel nem sokat voltam. Én azt mondanám, hogy a szülészete jó, de a csecsemős osztály nagyon rossz. Karácsonykor szültem, lehez, hogy ez is közrejátszott abban, hogy eléggé flegmák, lekezelőek voltak. Nekem a császár után semmit nem segítettek. Vannak egy ágyas szobák is, de ez egy emelettel feljebb van, mint a csecsemős részleg, és lifttel kell a babát le és felszállítani fürdtésre, vizsgálatokra. 10 000 ft/nap. Ezen a részlegen egyetlen csecsemős sincsen, rám konkrétan senki sem nyitotta az ajtót.

A vezető gyermekorvostól félnek, mint a tűztől, és csak arra utaznak, hogy nehogy komplikáció legyen. A babákat cukros vízzel itatják, és az enyémet a megkérdezésem nélkül betápszerezték az elején, láttam, hogy buggyan ki a szájából. Nekem nem jött be, annak ellenére, hogy nem vagyok kezdő ezen a téren, a negyediket szültem itt, de nagyon megbántam!


Sajnos én nem tudok jót írni. Ha teheted, szerintem válts!

más kórházakról sokkal jobbakat hallottam.

5 hónapos kisfiú anyukája

2009. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én most április 4- én szültem ott és én meg voltam elégedve mindennel. Egyébként sem várhatja az ember egy kórháztól, hogy királyi ellátásban részesüljön. Persze azért nem jó ha nem néznek rá az emberre. Ha nekem valami bajom vagy kérésem volt, mentem és szóltam. Igazából nem is nagyon figyeltem a hiányosságokra (bár biztos voltak), mert el voltam foglalva mindig a kicsivel. Azonkívül meg gyorsan eltelik az a pár nap, ki lehet bírni a kicsit rosszabb körülményeket is.

Tényleg cukros vizet kapnak a picik, főleg azért, hogy amíg nincs rendesen tejci ne sárguljanak be.

Nekem szerencsére császár utáni 2. napon már volt tejem, így kicsit még ügyetlenül, de meg tudtam tölteni a pici pocakját.

velem mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, de persze mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai. :o)

2009. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én április 1-én szültem. Császároztak, de nekem elég negatív tapasztalataim vannak a nővérekkel kapcsolatban. Mikor már a szülőszobán voltam, nem tudtam, hogy a fogadott szülésznőmnek nekem kell telefonálni. Hát persze, hogy lecsesztek. Utána felkerültem az örzőbe, ott nagyon kedvesek voltak a nővérek. A csecsemősök közül az Ida néni a legaranyosabb, majd őt keresd, ha bármi gondod van. Van egy másik hölgy is, a nevét sajna nem tudom, ő a fejésben és a cicirátételben nagyon sokat segített nekem. Szóval, ne ijedj meg, ha néha úgy szolnak hozzád, hogy... de nekik ez természetes, de ők nemigazán figyelnek arra, hogy Te éppen nemrég szültél és még tombolnak a hormonjaid. Akik kint a pultnál vannak nővérek, ők is nagyon aranyosak.

Szóval Nekem ez a tapasztalatom, de a szobatársaidra szerintem jobban számíthatsz. De ki lehet bírni.

2009. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat rosszul írtam: Ica néni.
2009. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit furcsa, hogy mindenkit császároznak... Én nem szültem a SOTE II-n de amiatt váltottam orvost, mert láttam a körülményeket elég "nagyüzemi" és számomra túl magas a császárok aránya.
2009. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ápr. 13-án szültem, császárral. A műtét után az örzőben voltam egy napig, ott mindenki tündéri volt. Mindenki jött érdeklődni hogy vagyok, szó szerint kinyalták a fenekem. Aztán a gyerekágyon a szobában lévőkkel egymást segítettük, mert a nővérek nagyon bunkók voltak, flegmák, lekezelőek. Kivéve egy Ica nevezetű idősebb hölgyet, ő volt az egyetlen akivel beszélni lehetett. Megmutatta hogy kell pelenkázni hogy tedd cicire... stb. Kezdő létemre fogalmam nem volt ezekről. (adtunk is neki egy kis pénzt, összedobtuk)

A kórházi szervezés nagyon szar!! reggel 6 kor el kell hozni a babát mert kivágják a hisztit a kedves nővérkék. Aztán este 11kor fürdetik őket, nem normálisak. Napközben szarnak rá hogy fáj a sebed - bárhol is legyen - jobbra balra mászkáltatnak hol injekció, hőmérőzés, ahelyett hogy egyszerre csinálnák. Óránként ugráltatnak... persze alig bírsz közlekedni. Csapkodják az ajtót, nem is tudsz pihenni rendesen... Kedves nővérkék ott bagóztak a nővérszobában, a füstöt végig a folyóson vágni lehetett..

Szóval nagyon negatívak az élményeim.. ne számíts sok jóra, nem hiszem hogy két hónap alatt sok minden változott.

2009. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!