Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokat hallottam már arról,...

Sokat hallottam már arról, hogy ha valakinek 5 dioptria felett van a szemüvege az nem szülhet természetesen. Befolyásolhatja ez valóban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem -6.5 a szemem,el kellett mennem szemészhez,és ő megvizsgált.Mondta,hogy a szemfenekem és a retinám rendben van,úgyhogy szülhetek természetesen,kaptam igazolást is.
2009. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is annyi:)Köszi a választ.Mondjuk én kontaklencsét hordok ugy hogy nem is tudja a dokim hogy szemüveges vagyok.Szóljak neki?
2009. máj. 30. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem szóltam,de ha gondolo9d szólhatsz is.Én is lencsében szültem.Beruháztam egy éjjel-nappal viselhetőre,és azzal voltam a kórházban.Ott úgysincs energia még lencsét is ápolgatni:)
2009. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem -10 dioptriás a látásromlásom mindkét szememen. Elküldtek szemészhez, megvizsgált, minden rendben volt, így szemüvegben szülhettem természetes úton. Egyébként kontaktlencsét viselek, ám a szülés közben csukott szemmel kell nyomni, így attól féltem, hogy az erőlködéstől és a "nem mindennapi helyzettől" elmozdulhat a lencsém, amit ott, s a szülőágyon nem tudtam volna visszapakolgatni, és kényelmetlen is lett volna, ha csak egy szemmel látok. Ezért a szemüveg mellett döntöttem, úgy érzem, jó döntés volt. Ha minden rendben van, csak a szemed miatt ne császároztass, nekem hatalmas élmény volt a hüvelyi szülés!
2009. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a dioptriától függ, hanem a szemfenék mélységétől és a tartó szalagok állapotától. Jó, ha lát szakorvos.
2009. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj az orvosodnak, és kell , hogy lásson szemész orvos is, mert az erölködéstöl lehet retinaleválás is és az vakságot okoz, ezt a kérdét kicsit vedd komolyabban. Én szemészeten dolgoztam évekig asszisztensként, tehát nem laikusként írom.
2009. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj a dokiddal. Szülés közben csukva kell tartani a szemeket, mert bevéreznek. Nekem 4 körül van a mindkét szemem, nem volt gond, semmi baja nem lett a szememnek, végig csukva volt.
2009. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!