Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van jogom Németországban szülni?

Van jogom Németországban szülni?

Figyelt kérdés

a férjem kint fog dolgozni 3 honapot, pont akkor amikor szülni fogok. szeretném nagyon hogy mellettem legyen a szülésnél. de nem tudom hogy szülhetek e kint anélkül, hogy horribilis összegeket kellene fizessünk. ha valaki tud esetleg ebben a témában bármilyen tanácsot adni, nagyon örülnék. elöre is köszi a válaszokat.

ja a biztositást nem fizetik utánunk, nekünk kell itthon egy biztositást kötnünk 3 honapra.


2009. máj. 30. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Itthon kérdezd meg ahol a biztositást kötöttétek, meg Németországban is utánna kellene kérdezni, hogy ott elfogadják-e a ti biztositásotokat.
2009. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

En 2 honapja elek kinnt N.o.ban. Jovo7 csutortokon van az idopontom. Nekem egy E106os nyomtatvany segitett abban, h kinnt lehessek biztositva.. (eleg nehezkessen ment az intezese, de en Szlovakiaban inteztem). Ezek utan az itteni egeszsegugyi biztositoban van biztositasom, es ezzel jarhatok a kivizsgalasokra es mindenre ami kell.

Amennyiben Te csak szülni szeretnél itt, akkor (en ugy tudom) elég az EU-s biztositas - ez az a kis kartya, amit kervenyezhetsz a sajat biztositodban, es arra szolgal, h ha barmilyen halaszthatatlan ill. szukseges orvosi ellatasra szorulnal - ilyen a szules is.. Ezt allja a biztositód, es itt is el kene fogadniuk.

Sok idegeskedesbe es utana jarasba kerult nalunk otthon. Itt nagyon kezsegessek voltak, annak ellenere, h en ide lenyegeben szulni jottem es kesobb gyereket nevelni. Kinnt nem is dolgoztam... es ferjnel se vagyok, csak egyutt elunk.

Remelem sikerrel jarsz.

Egy viszont biztos,h az ellatas jobb mint otthon... Igaz meg nem szultem, de a szuleszetet latvan es a kivizsgalasok alapjan aggodalomra nincs okunk. En Görlitzben vagyok (Sachcsen tartomany)

2009. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én svédországba megyek szülni, szept. 13-ára vagyok kiírva és aug. közepén megyek. Megkérdeztem az OEP és a megyei pénztárban is. Ki kell váltani az eu-s kártyát és jogosult vagy minden ellátásra. És svédben nincs hála pénz, Németországban nem tudom, hogy van, de szerintem csak magyarországon van ilyen rossz rendszer.

Boldog Babavárást

2009. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!