Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miután hazavittétek a picit...

Miután hazavittétek a picit tudtatok ottohn is pihenni?

Figyelt kérdés
Volt aki segítsen? Mennyire befolyásolja,hogy mennyit tudsz otthon pihenni a gátseb gyógyulást és a vérzés hosszát?
2012. febr. 7. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

èn tudtam mert babám csak aludt és evett.


anyukám volt velem 2 hetet majd párom még 3 hetet de együtt aludtunk 3-an (habár a baba a bölcsöjében). nekem a lányom nem volt hasfájos és jó baba volt, nyugodt.

2012. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak a férjem volt a segítség, de ő rengeteget segített, így azért tudtam pihenni. Legalábbis abban a 2 hétben, amikor itthon volt. Akkor segített a háztartásban, mosogatott, porszívózott. Este én lefekhettem 9 körül, ő meg még fent volt a babával. Eleinte nem nagyon aludt el 10-11 előtt a kicsi. Ez volt 2 hét. Utána már főztem, mosogattam, mostam, takarítottam. Sajnos nem tudtam megállni, hogy ne csináljam, pedig mindig mondta a férjem, hogy amikor a kicsi alszik, én is feküdjek le. Ez néha előfordult, amikor a kanapén szoptattam, és elaludt. Akkor én is aludtam vele. De ez ritka volt. Ma már tudom, hogy nem így kellett volna, de azért így is kibírtam. :)
2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon tudtam az elején. Bár 2 hétig anyukám volt velem, segített a háztartásban. De a babám nem szopizott, fejtem a tejet. A fejés, a sterilizálás, a mosogatás az egész napomat elvette szinte. 2 etetés közt elrepült az idő. Kb. 5-6 hetes koráig éjjel is kelt a baba 3 óránként. Mikor már anyu se volt otthon, semmire nem jutott időm. Aztán egyre jobban aludt a baba éjjel, nappal is elkezdett egyedül elleni. Nekem meg egyre jobban/gyorsabban ment minden vele kapcsolatos teendő. Mire eljött az a bizonyos 6 hét - a gyerekágy vége és tényleg sokkal egyszerűbb lett minden, fizikailag is sokat erősödtem.
2012. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam jott hozzank 1 hetre, majd ment is haza, mert meg aktiv dolgozo. Majd anyosom es aposom volt otthon 2 hetig. Utana pedig parom.

Tehat azt mondhatom, hogy igen: volt segitsegem.

Probaltam pihenni, de neha ahhoz sem volt erom, hogy elaludjak.

Szerencsem volt, mert a lanyunk evett-aludt baba volt az elso 6 hetben! Egy igazi "angyal" most is.


Vegul 6 hetesen abbahagyta a szopast es akkor 0-24-ig fejtem neki a tejet. Na, az nem volt egy vicces idoszak 3 honapos koraig, de ami kell, az kell. Vegul elapadt a tejem, tobb idom lett ra. Mondjuk o ahogy tobbet volt fent, mindig el volt magaval. Jatszott, "beszelt", nezelodott. Kozben beszeltem hozza es enekeltem. Bar utobbit nagyon szereti, nem igazan eroltettem :)))


Surgossegi csaszarra szuletett es azt meg hozzatennem, hogy 2,5 honapig volt gipszben a jobb labam bokatol combkozepig es 3 hetig az egesz kezem.

Nem volt egyszeru, de tul lehet elni. Egyebkent hihetetlen akaraterovel vannak az anyukak ellatva!!! :))))

2012. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok olyan szerencsés.mint az előttem válaszoló anyukák..:)

Nekem párom 3 napig volt itthon velünk mikor hazaértünk a kórházból.Senki nem volt aki segített volna.Mindent nekem kellett megoldanom.Kislányom 3 éves,decemberben kezdte az ovit,így amikor hazajöttünk a picivel még ő is itthon volt 2 hetet,így 2 gyerekkel kellett bajlódni.Kisfiam refluxos,hasfájós,így vele nem egyszerű..Még most sem.De így is megoldottam mindent.Most már tudok 1 kézzel söpörni,mosogatni,nagyobbik gyereket öltöztetni,teregetni,mosógépet indítani,főzni egy pár féle kaját,stb..:)Kislányom nagyon önálló lett.Szépen fürdik egyedül,van amikor fel is öltözik és sokat segít a kisöcsi körül..:)De egy percre sem sajnálom,hogy nem volt aki segítsen,mert egyúttal nem volt aki beleszóljon abba hogy mit hogyan csinálok és ha elmaradt valami házimunka nem szólt meg senki érte..Még most is van hogy 3 napig áll a vasalni valóm a deszkán,de egyedül 2 gyerek mellett nincs kosz és kupi és ez a lényeg..:)


Gátseben viszonylag hamar begyógyúlt(4 hétre),vérezni 7 hétig véreztem kisebb-nagyobb intenzitással..

Az biztos hogy ha tudsz pihenni rendesen akkor hamarabb regenerálódsz..

2012. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egész nap csak pihentem, mert a baba aludt, néha megszoptattam.
2012. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

én babám is sokat aludt, úgyhogy akkor én is aludtam vele. nagyszülők felváltve főztek (mindig 2 napra), férjem vásárolt és segített a mosásban, teregetésben.


a 6 hetes gyerekágyas időt komolyan kell venni, akkor is pihenni kell, ha már úgy érzed, jól vagy.


hamarosan érkezik a 2.babánk, most nehzebb lesz kivitelezni a pihenést, de legalább az első 2 hetet nagyon komolyan kell venni.

2012. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Nekem itthon van a ferjem, mindent megcsinal a haztartasban, a reggelit mindig felhozza a haloszobaba, van, hogy az ebedet is, nekem csak a babaval kell foglalkoznom (most 3 honapos, születese ota nem volt kezemben pl. porszivo...) megis az elejen teljesen ki voltam merülve, pihentem, de nem sokat ert. Gatsebem szerencsere az alapos felkeszülesnek (6 hetig szüles elött minden nap gatmasszazs) es a fantasztikus szülesznömnek köszönhetöen nem volt, pedig elsö baba, verzes szinte postosan 6 hetig volt a vegen par napos szünetekkel.
2012. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!