Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek azért, hogy gátvéde...

Mit tegyek azért, hogy gátvédelemmel szülhessek?

Figyelt kérdés
32. hétben vagyok. Intimtornával rá tudok segíteni?
2009. jún. 2. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem tettem semmit, a szülésznőn és a dokin múlik, hogy híve-e a gátvédelmes szülésnek. Van sajnos még nem egy, akinek egyszerűbb, ha vághat, minthogy a gátvédelemmel "bíbelődjön". Egyébként az intim torna tényleg segíthet. Vannak kimondottan gátmasszázsolajok is, azokat is ki lehet próbálni..
2009. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam az intim tornát, de 4,17 kg volt a baba, így esélytelen volt a dolog. Pedig a doki azt mondta, ha fél kilóval kisebb lett volna, simán kifér. Azt hallottam, ha nagy a baba, vagy gyorsan szülsz nem lehet megoldani.

Egyébként tényleg a dokitól is függ. De ha megteheted, akkor fogadj szülésznőt.

Egyébként nekem is mindenki mondta, de nem hittem el: Nem kell a gátmetszéstől félni, ott már az a legkevesebb. Nem is vettem észre mikor csinálta a doki. Aztán meg úgy összevarrt, hogy szűkebb lettem, mint előtte. Persze lehet, hogy enélkül gyorsabban gyógyult volna. Nekem 2 hét volt.

2009. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!