Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most hallottam, hogy szülésnél...

Most hallottam, hogy szülésnél mérik a fájás intenzitását? Az mettől-meddig terjedő skála, ki-ki meddig bírta elviselni?

Figyelt kérdés
Most van szülőszobán egy ismerősöm, és neki már az 50-es is nagyon fájt, már 100-nál jár, bekötötték az edát-t. Én nem tudtam, hogy ezt mérik. 34 hetes vagyok.
2009. jún. 4. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

engem is nst-re raktak, úgy félóránként 5-5 percre, hogy nem enyhülnek-e a fájások, és a baba szíve rendesen működik-e. mikor bementem 40 es volt a skálám, és azt gondoltam, ennél rosszabb már nem lehet. és akkor megrémísztettek, hogy majd ha 100-as lesz, na akkor fogok szülni... hát igen, nem egy leányálom:-) 3 óra múlva már 90nél voltam, és meg is született a fiam.

de nst-re mindenki megy az utcsó hetekben többször is egy héten.

2009. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rajtam szülés közben is ott volt a CTG (NST), és azzal figyelték a baba szívhangját és a méhösszehúzódásaimat is. A szülési fájásaim maximum 80-asak voltak, nem ment magasabbra, és annyira azért nem fájt, hogy bele akarjak halni...:) Előtte nekem is azt mondta a szülésznő, hogy a szülési fájások általában 100-asak szoktak lenni (azért is mér 100-ig a skála), de ezek szerint szerencsém is lehetett, meg esetleg jobb lehet a fájdalomtűrő képességem, nem tudom. Fájt, ez természetes, de szerintem nem volt azért olyan szörnyű.
2009. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
húú én kb 140-150nél szültem, azt hittem lekaparom a falat, annyira a fájt. De a van olyan barátnőm akinek nem volt ennyire vészes.Ez is egyénileg változik gondolom.
2009. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!