Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után spirál?

Szülés után spirál?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt fogamzásgátlót szedtem. Most nem szeretném újra elkezdeni, d még másik babát sem szeretnénk. Véleményekre lennék kíváncsi spirállal kapcsolatban. Ára? Felhelyezés fáj-e?
2012. febr. 21. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem rakatnék fel ilyesmit magamnak, de azt azért jó ha tudod, hogy a mai spirálok, mint más IUD (méhen belüli eszköz) tartalmaznak hormonokat, még ha kisebb mennyiségben is, és szép lassan adagolják ki a szervezetbe.


Emiatt alaposan tájékozódj, hogy melyik fajtát akarod alkalmazni, mielőtt felteteted, mindent tudj meg róla! Lehet hatással a szoptatásra is...

2012. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én a második gyerkőc születése után felrakattam a spirált. 2007 januárban a 6 hetes kontroll után. a dokinak elmondtam hogy még szoptatok. a felhelyezés nem fájt, max minimális kellemetlenség 2 másodpercig. a fiamat ugyanúgy tudtam szoptatni azután is. akkor volt 7ezer körüli összeg. 2011 február elején vetettem le mert babát terveztünk, aki azóta megszületett és ma 4 hetes :) szóval nekem a spirálról pozitív tapasztalatom van. ha megyek vissza 6 hetes kontrollra, újra a spirált fogom választani fogamzásgátlás céljára, mert nekem az bevált
2012. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sumergo ***** válasza:
A spirál gyakran okoz meddőséget. Ha még szeretnél gyerkőcöt, akkor én nem ajánlom. Nekem méh "edzésére" javasolta doki, használtam is, majd levétele után méhenkívülim lett, ki kellett venni mindkét petevezetékemet, más orvosok szerint a spirál gyakran okoz ilyet.
2012. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából egy kicsit tartok a spiráltól. Ha abbahagyom a szoptatást valószínű visszatérek a régi gyógyszeremhez, bár ez jóval drágább:)
2012. febr. 22. 09:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt jó ha tudod, hogy spirált akkor tesznek fel, ha 5-6 éven belül nem tervezel babát, nem szeretik az orvosok ha pár hónap után levetetik, mivel a méhnek minimum 1 év kell mire befogadja rendesen. Nekem is 11 hónapja van meg (nem hormonos - goldlily) és mostanra mondhatom, hogy befogadta a szervezetem, eleinte nagyon véreztem tőle, egy super tampon egy óra alatt megtelt, annyira. Kivártam a fél évet amit javasoltak, hogy rendeződik, azóta szépen lassan beállt. A ciklusomat szinte percre pontosan beállította, pedig előtte nagyon kusza volt.

A felhelyezés nem fájt, viszont utána nagyon pocsékul voltam pár óráig (görcsök és szédülés) Ha fémérzékeny vagy esetleg akkor nem ajánlják.

2012. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!