Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szűlés után spirál? Mennyi...

Szűlés után spirál? Mennyi ideig kell várni, mennyibe kerül? Hogy hány éves kortól lehet fel rakatni, biztonságos?

Figyelt kérdés

most fogok másodjára szülni, nem tervezünk több babát, gyógyszert ne szívesen szednék... 25 éves vagyok

spirálra gondoltam, van valakinek aki tudna nekem válaszolni?


2010. febr. 28. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés után az első mensinél tették volna fel.

Gold lilly normal-t vettem 3 éve nem egész 10ezerért.

Kortól nem tudom függ-e a feltétel.

Teljes biztonság nincs, csak ha nem élsz nemi életet, emellett is lettek/lesznek terhesek.Ezt a doki is elmondja:)

2010. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én szülés után a 8. héten rakattam fel egy arany spirált, aminek az ára 10.000 Ft volt, 5000 FT volt a felrakás. Addig már egyszer menstruáltam...
2010. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha viszed a 6 hetes kontrollra, felrakja a doki a spirált, addig fel tudja tenni bármikor. Ha akkor nem rakta fel, meg kell várni a következő menstruációt, amire lehet, hogy sokat kell várni, nem tudhatod (én 11 hónap múlva menstruáltam először...)
2010. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 6 hetes kontrollon beszéltük meg, a szülés után 7-8. héten rakta fel. Fél évre rá terhes lettem, szerencsére jó helyen tapadt meg, simán el tudták távolítani a spirált, azóta már ő is megszületett.

Most megint gondolkozom rajta, hogy újra spirált rakatok fel (kétszer ugyanabba a fába csak nem csap be a villám). Most úgy beszéltük meg a dokival, hogy nem várjuk meg az első menstruációt.

Nekem lily gold normált javasolt 10eFt alatt van, elméletileg 5 évig jó (természetesen évenkénti felülvizsgálattal).

Elméletileg vagy közvetlenül a szülés után vagy a szülés utáni kontrollon vagy az első menstruációkor rakják fel, de egyre több nődokitól hallottam, hogy nem várják meg az első menstruációt.

2010. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!