Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Talán butus kérdés, és próbált...

Talán butus kérdés, és próbáltam olvasni az előzőeket, de hol fájhat a szülés, milye fáj pontosan az embernek?

Figyelt kérdés

Látom, volt a mezi szerű görcsről írt, csak sokszorosa, más derékfájást említett. A nővérem azt mesélte, vagy édesanyám, hogy a kitolás volt szinte elviselhetetlen, mintha kettészakadtak volna. Mi fog legjobban fájni, helyesebben nektek mi fájt? Tudom, mindenkinek más...


Az az igazság, hogy most hirtelen rámjött a szívdobogás, holnapután leszek 36 hetes, és eddig igyekeztem nem gondolni rá, most nem is tudom a szülés ijesztett meg, vagy a babát féltem - Angliában élek, és itt be sem engednek a kórházba sokáig, csak ha már alig élsz, mert túl sokan szülnek, és mint az egyik történetben amit itt olvastam, valaki írta, hogy a köldökzsinór megfolytotta volna a kislányát, ha nem megy be... Akkor már hiába perelek, ha meghal a babám, és szétesik az életem. Félek, segítsetek! Nem akarok pánikolni, de féltem a kisbabám!


2009. jún. 7. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egész valóban olyan mensiszerű fájdalmakkal kezdődik. Aztán egyre erősebb a fájdalom egyre sűrűbben jön, ahogy telik az idő. Egy idő után olyan fájások jönnek, hogy fent elkezdődik a fájdalom a méhednél és mintha egy hullámban söpörne végig egész a combodig lemegy. Nekem az fájt a legjobban, mikor 4-ről 5 ujjnyira tágultam. Maga a kitolás már nem fáj jobban, csak forróságot érzel, ahogy jön ki a baba. A gátmetszést sem érzed, mert annyira feszíti a gát környékét a baba feje, hogy elnyomja az idegeket. Az egészben az a legjobb, hogy nem fáj folyamatosan, mindig vannak szünetek közben (persze egyre rövidebbek). Ne izgulj, semmi baj nem fog történni a babáddal. Azt már az utolsó ultrahangon lehet látni, hogy hol van a köldökzsinór, később meg már nem lesz helye belekeveredni. Gondolj arra a vajúdás alatt, hogy ez nem átlagos fájdalom, ennek nemes célja és értelme van. És próbáld elképzelni a kisbabát arcát, a mosolyát. Az segíteni fog, hidd el! És túlélhető, különben csak egy gyerekes anyák lennének a világon. Mi is tervezzük már a második babát, csak még várni akarok egy kicsit, hogy visszanyerjem az eredeti súlyomat. Sok sikert kívánok neked és könnyű szülést!
2009. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vajúdás nem volt vészes, tényleg mensi szerű görcsök jöttek, hol erősebb, hol gyengébb. Én kptam oxitocin inúziót, hogy erősödjenek meg sűrűsödjenek a fájások, mert ami volt, az kevés lett volna a szüléshez. Na, amikor elkezdett hatni, már tekeredtem, de nekem a kitolás volt nagyon rossz. Azt hittem szétrepedek ott lent...megkönnyebbülés volt, amikor kibujt a pici.

Egy biztos, fájdalom nélkül nem úszod meg. Amit ne felejts el, hogy semmi sem tart örökké! Gyakorold a légzést és készítsd fel a tested meg a lelked arra, ami vár rád! És mindig csak pozitívan!!

2009. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem szültem, de talán egy kicsit meg tudlak nyugtatni. Elöljáróban annyit, hogy anyukámnak borzasztó nehéz, és hosszú szülése volt, irtózatos fájdalommal. DE !!! Ezenkívül volt neki epekőműtétje, és volt vastagbéltükrözése. Az epéje, mikor már a műtétre várt, úgy görcsölt be szinte kétnaponta, hogy azt mondta, azt a fájdalmat leírni nem lehet, nem hogy elviselni. Ehhez a kettőhöz képest, a szülés babazsúr. És az az érdekes, hogy a kórházban a női betegeknek mindegyik azt mondta, hogy az epegörcsökhöz képest a szülés lányregény ( és sok más fájdalomhoz képest is )( eü-s vagyok egyébként ) Ne félj, nem lesz semmi baj, rögtön el is felejted az egészet :)
2009. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!