Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nemi herpeszben szenvedő nők,...

Nemi herpeszben szenvedő nők, tudtatok hagyományos módon szülni?

Figyelt kérdés
Ha aktív, természetesen nem, de mi van akkor, ha tünetmentesnek érzed magad, de láthatatlanul van vírusürítés, akkor is megfertőzheted. Az orvos nektek mit mondott, bátran szülhetsz hagyományosan?

2012. febr. 29. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem régebben sokszor kijött :S.

De az első babám simán megszületett, mert nem volt aktív a vírus. Ilyenkor meg nem is fertőz, ha épp nincsenek hólyagok.

2012. febr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy akkor is fertőzhet, ha nincs tünet. szerencsére más ok is volt a császárra. nem kockáztattam volna semmiképpen.
2012. febr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nemi szervi herpesz nem zavarja sem a terhességet, sem a szülést. Azok szervezetében, akik már átestek fertőzésen, a méhlepényen átjutni képes, tehát a magzatot is védő ellenanyagok termelődnek. Veszélyes helyzet két esetben fordulhat elő:


A súlyos lefolyású első betegség a terhesség első három hónapja alatt spontán vetélést eredményezhet.


Súlyos első betegség a terhesség utolsó időszakában is okozhat problémát, ekkor ugyanis még nem termelődik ellenanyag, ami a magzatot megvédené. A szülés közben elszenvedett magzati fertőzés halálos agyhártya-agyvelőgyulladást okozhat. A kockázat csökkentésére ilyenkor császármetszés javasolt.


Terhesgondozás alatt fontos az orvossal közölni, hogy a nőnél vagy partnerénél fennáll-e genitális herpesz lehetősége. Utóbbi esetben az anya fertőzését meg kell előzni.


Az anyától vért kell venni, és ellenőrizni kell a vírusellenes antitestek szintjét.


Fogamzásgátlásként óvszer használata javasolt.


A férfi párjának terhessége alatt vírusellenes gyógyszereket kell szednie a kiújulás megakadályozására.


Amennyiben a kórelőzményben ajakherpesz szerepel, terhesség alatt kerülni kell az orális közösülést.


Azoknál, akiknél a terhesség alatt jelentkezett kiújulás, a visszatérési hajlamot a fogamzásgátló tabletták is fokozhatják.


Szerző: Dr. Elek Csaba

Lektor: Dr. Gimes Gábor


Első válaszoló voltam.

2012. febr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az elméletet tudom, a gyakorlatra vagyok kíváncsi, hogy engedik-e a nőket így szülni természetes úton, ha nincs tünet, vagy szigorúan ragaszkodtok a császárhoz, biztos, ami biztos?! Köszönöm az eddigieket is!
2012. febr. 29. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem éppen fordítva van, el akarják kerülni a császárt, és nem érdekli a szülészeket túlzottan ez a téma. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Mikor említettem a dokimnak, hogy emiatt császárt szeretnék, mert nem kockáztatnám a babámat, nagyon húzta a száját. Mindkét terhességem alatt kijött, másodjára ráadásul szülésig el sem múlt, jól látható volt a hólyag, de nem lett volna indok a császárra!!!! Azt mondta a dokim, hogy legfeljebb akkor gondolná emiatt indokoltnak, ha a hüvelyben lenne... De úgy tudom, a hüvelyváladék is fertőz... Mindenesetre nagyon kiakadtam, és piszkosul örülök, hogy ennél sokkal nyomósabb indokok szóltak a császár mellett, és legalább emiatt nem idegeskedtem. Ennél a rohadt herpesz témánál úgyis élete végéig vádolja és szarul érzi magát az ember, még akkor is ha nem tehet róla...
2012. febr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Hát ez borzasztó, hogy ennyire nem veszik komolyan az orvosok, holott egy életre károsodhat a baba... Tehát más miatt kellett császározni, vagy végül természetes úton jött a baba?
2012. márc. 1. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Az sajnos igaz, hogy el akarják kerülni a császárt, mert rontja a statisztikákat!!! Undorító, de ez van... olyat is tudok, aki óriási HPV szemölcsökkel is hagyta volna a babát természetes úton jönni, ami után tuti biztos, hogy a babának annyi :(((.

De az írás, amit linkeltem a herpeszről, az korrekt, az orvos tesóm szerint is, illetve van egy makk egészséges másfél éves kicsim, aki természetes úton született, pedig volt herpeszem odalenn előtte. Egy lelkiismeretes orvost kell "mindössze" találni, aki el tudja dönteni, mi a jó a babának-mamának és tojik a statisztikákra.

2012. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem első terhesség 8. hetében jött ki először genitális herpesz. Missed. ab. lett a vége, h emiatt-e, azt nem tudom. Aztán kb. 1 év múlva megint kijött. Most van egy 1 éves lányom, és azóta semmmi gond, én az orvosnak meg sem említettem, h volt ilyenem valaha. Eszembe sem jutott..
2012. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szulesnel nem aktiv, akkor lehet termeszetesen szulni. Ha erzed, latod, h nem aktiv, akkor nem az, folosleges ezen vacilalni. Mindkt gyerekemet huvelyi uton szultem, pedig nekem is van, de eszembe sem jutott emiatt csaszart kerni. Az orvos is vilagosan megmondta, ha nem aktiv a szulesnel, akkor semmi akadaly. Nem kell tuldramatizalni. Ha aktiv, akkor meg csaszar.
2012. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!