Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell a hagyományos szülés?

Miért kell a hagyományos szülés?

Figyelt kérdés
Nyilván, ha a császár egyszerűbb lenne, már régen az orvosok azt alkalmaznák. De miért kell? Állítólag a baba is szenved az anyával együtt. Ez szükséges? Kialakul egy szorosabb lelki kötődés? Egészségileg fontos, hogy átalakuljon egy szervezet? Fontos a 36 órás vajúdás esetenként?
2010. márc. 3. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azért jobb a hagyományos szülés, mint a császár (kivéve, ha a baba és az anya élete forog kockán), mert a babát kevésbé viseli meg, ha végigjön a szülőcsatornán és úgy születik meg, mintha csak kikapják az anya hasából.
2010. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nekem progis császár volt, nem viselt meg túlzottan, csak először felkelni volt nehéz. de van, akit nagyon is megvisel! nem mindenki viseli egyformán jól, ez egy komoly hasi műtét.


mondjuk ha választanom kéne, most is inkább azt a felkeléssel járó fájdalmat választanám, mint 12 óra vajúdást...de 36 órát egyébként nem hiszem, hogy hagynak valakit szenvedni...

2010. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Császárral szültem, de normálnak indult, viszont életmentés céljából sajnos műteni kellett.

A normál úton született babák között sokkal kevesebb fejlődési problémát figyelhetsz meg. Persz nem törvényszerű, hogy minden császáros baba problémával küzd, de asjnos több van közöttük.

Egyébként az első válaszoló nagyon jól leírta.

2010. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok! Másodiknak írnám: Nem e? Engem 54 órát hagytak, fogadott doki stb. Csak akkor kapta össze a csapatot mikor már életveszélyben volt a babám-akkor már tudtak sietni és kiabáltak, hogy gyorsan, gyorsan szekció lesz!!! Én meg már azt sem tudtam hol vagyok, ájuldoztam a fájdalomba meg a fáradtságba a 3 napos vajúdásom után, a savlekötőt is úgy itatták meg velem, hogy közben nem voltam magamnál. Elém tettek valami sz-rt hogy írjam alá, azt se tudtam mi az, firkantottam oda valamit aszt jól van.

A műtét gyors volt, nem is voltam magamnál teljesen, de arra emlékszem, hogy alig vártam, hogy felsírjon a kicsim és mikor meghallottam azt a szörcsögő hangját ahogy levegő után kapkodott, elsírtam magam. Ahogy megláttam, megnyugodtam, rögtön tudtam, hogy rendben van, egészséges, akkor halálos nyugalom lett rajtam és nagyon gyorsan el is aludtam. Olyan sokat aludtam, hogy mire felébredtem már mondták, hogy 2x cicire tették a babámat miközben aludtam :) Jól kipihentem magam, volt is mit.... Másnap szóltak, hogy keljek fel, hop-hop kipattantam az ágyból, semmi fájdalmam nem volt, azóta sincs hál ' Istennek. A lábadozás nálam egyenlő volt a 0-val.

100x császár (de programozott) mint hogy egyszer is át kelljen megint élnem ezt.

2010. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok...szegénykém...annak a dokinak is visszavonnám a diplomááját...remélem ezek után pénzt nem adtál neki :S nem is értem, minek megy az ilyen orvosnak...
2010. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülni akárhányszor lehet egymás után, a női szervezet úgy van kitalálva, hogy meg tudja csinálni. A baba kifér, az anya ki tudja tolni, nincs vágás, gyorsabb a felépülés stb.


Ellenben császár után már ott van méheden egy heg. Egy heg, ami kinyílhat, ha túl korán esel újra teherbe, ha rossz helyen van a heg, ha a heg fölött van a méhlepény, ha mesterségesen indítanak, ha mesterséges fájáserősítőket alkalmaznak stb.


Ha a baba fekvése vagy az anya egészségi állapota nem indokolja, akkor megfelelő körülményeket alkalmazva a császármetszést 1% alá lehet szorítani. Vannak erre jó külföldi poéldák. Érdemes elolvasni pár könyvet a természetes szülésről, és arról, hogy miért áll le vagy lassul le sok jól induló vajúdás, hogy aztán császárral kelljen azt befejezni (pl durva szülésznő, éles fények, zavaró zajok képesek TELJESEN leállítani a vajúdást, és ez nyilván jól is jön egy vadállatnál, akinek menekülnie kell, de nem jön jól egy vajúdó nőnek, aki csak túl akarna lenni rajta, de a szervezete ellenségként kezeli a durva, nemtörődöm orvost, és leáll a vajúdással).

2010. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy miét kell? Miért kell a foghúzás?... majd kiesik, nem? ....

Hülye kérdés...

a természet így alkotott meg minket, a császár egy életmentő beavatkozás. És aki úgy érzi, hogy nem tudja vállalni az esetleges 36 órás vajúdást, ne vállaljon gyereket. Ez ezzel jár.

2010. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Nikcsi ***** válasza:
76%

Elso fiammal 30 orat vajudtam, masodikkal csak 12-ot, de soha nem bantam meg. Nagyon gyorsan felepultem mindket szules utan pedig csak 15 honap telt el a ketto kozott.

Az elso nagyon huzos volt, de nem bantam meg hogy vegul nem csaszaroztak meg.

Ha a fajdalomtol felsz, akkor kerj epiduralt, en a masodikat azzal szultem es merfoldekkel mas elmeny volt, igaz csak az utolso ket orara kaptam, de igy volt jo.

2010. márc. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Nekem eleve progis császárok voltak, semmi bajuk, nem szenvedtem, lapos hasam maradt, én nekem nagyon jó élményeim voltak. Nem kellett mások kénye kedve szerint szenvednem.
2010. márc. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem miért pontoztatok le a császárral kapcsolatos észrevételem miatt, miszerint több a sérült gyermek közöttük???? Sajnos saját megfigyelés alapján írtam ( 5éve olvasok a témában és kb ennyi ideje beszélgetek császáros babaák szüleivel), nem csak kitalált dolog, és nem ijesztegetni akarok senkit, hanem az a véleményem, hogy mindenki törekedjen a normál szülésre. Az enyém is annak indult, 1,5 nap vajúdás után műtöttek, mert lassult a szívverése.

A császárt nem hobbi célra találták fel, sajnos sokakat azért kell műteni mert életveszélyes helyzet alakul ki. Néhány dolog, amiért sürgősségivel császároznak: Pl: lassuló szívverés a babánál, köldökzsinór szorosan a nyakukra tekeredik, fulladásveszély, leáll a vajúdás...stb.

2010. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!