Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36. het utan szuletett baba...

36. het utan szuletett baba mar nem szamit koraszulottnek, ugye?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 10. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt írják :

Aki 36 hetet eltöltött az anyaméhben, már érettnek számít, nem fenyegetik a koraszülöttekre jellemzõ betegségek, életfunkciói a megszületés után elég felkészültek a méhen kívüli élethez.

még további boldog babavárással töltött heteket

2008. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, viszont kivanom!
2008. ápr. 10. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A terhesség betöltött 28. hét után, de a betöltött 37. hét előtt fejeződik be és a baba súlya 2499 gr alatt van koraszülöttnek számítanak. Én anno még így tanultam.

29 hetes kismama

2008. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

37. héttől számítják érett terhességnek, de a kórházból is hazaküldenek, ha betöltötted a 36, hetet, ha nincsenek erős görcsök.

Tehát itt már problémamentes a szülés és a továbbiak is:-)

(a 2,5 kgos határ nekem is rémlik azért..azt hiszem az alatt nem adják haza, de lehet tévedek...)

2008. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!A 36.héten bekerültem erős 10 perces fájásokkal, ami 4 óra múlva elmúlt.A dokim azt mondta,hogy ne aggódjak,mert a 36.héttől már nem lesz koraszülött a babám,ha megvan a 2500 grammos súlya. 2500 gramm alatt sem koraszülöttnek mondják ha betöltötte a 36.hetet.
2008. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!