Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tegyem túl azon magam,...

Hogy tegyem túl azon magam, hogy félek a szüléstől és rettegek a kórháztól?

Figyelt kérdés

Kórházba feszült, ideges vagyok és sírok. Egészségügyi suliba jártam, de feladtam 2-3 hónap után ,mert amit gyakorlaton láttam az annyira megviselt,hogy depressziós lettem . Azóta van problémám vele.

A szüléstől meg még jobban félek, és lehet le fognak most szólni, de én császárt szeretnék. Hogy lehet elérni ,hogy az legyen? Egyszerűen magától vajudástól félek, a szülőnő és az orvos magatartásától. Én soha nem bírtam ,ha nem megfelelő hangnemmel beszéltek hozzám. És ha ott még le is hurrognak akkor idegbajt kapok és hazajövök. (persze ha bírok) A császárnál legalább nem hurrognak le és nem is velem foglalkoznak.


2012. márc. 5. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idős terhes vagy?

Császárt egyes orvosoknál el lehet érni pénzzel, de hidd el, semmivel sem kellemesebb mint a szülés! - fogadj szülésznőt, akkor biztosan nem fognak gorombán beszélni veled , könnyebb, ha van melletted valaki, akiben megbízol, aki nem idegen... egyébként sajnos nem lehet elkerülni az egészségügyben a tuskó embereket, mondom ezt úgy , hogy én is eü.-s vagyok, és a korházban úgy bánt velem némelyik nővérke ( persze nem tudták ki vagyok) mint a kutyával :( Nehéz ezt elviselni, de sajnos elkerülni nem lehet, csak bízhatsz benn, hogy kedves embereket fogsz ki!

2012. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még csak 3 hónapos,de már most rettegek. Sajnos nem csak a magatartástól félek, hanem ,hogy nem végzik megfelelően a munkájukat. Mint tanuló és mint beteg is nagyon sokat csalódtam ,mint az orvosokban ,mint az ápolónőkbe. És ehhez még hozzá jön az is ,hogy tudom a jogaim és tudom,hogy nekik ,hogy lehetne beszélniük ,viselkedniük velem. Azt ,hogy hogy fogom szó nélkül tűrni ha úgy beszélnek velem mint a kutyával .... még egy nagy kérdés.
2012. márc. 5. 11:15
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Még azért van időd, hogy rákészülj a szülésre, hidd el ahogy közeledik az idő egyre kevésbé fog ijesztőnek tűnni, amikor pedig már ott tartasz , akkor csak azon fog járni az agyad, hogy mielőbb túl legyél rajt, hogy minden rendben menjen! Igyekezz majd csak a kicsidre koncentrálni, hogy neki könnyebb legyen, ilyenkor sajnos félre kell tenni a büszkeségünket, az önérzetünket, ez nem is rólunk, hanem a kisbabáról szól!
2012. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Fogadj orvost, szülésznőt, ha az segít. Én a Szent Imrében szültem, senki nem beszélt úgy velem , mint a kutyával. Mindenki igazán kedves volt.

Azóta műtöttek a Sotén, és ott is mindenki nagyon kedves volt.

2012. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Hasonló érzéseim voltak, rettegtem a kórháztól - előtt nem is voltam soha. Aztán mire eljött a szülés ideje "felkészültem" és valahogy nem is féltem annyira. Nagyon nyafogós vagyok, de fájdalomcsillapítás nélkül szültem végül, simán. Még közel fél év van szülési, addig másképp fogod gondolni. A gyerek lesz az első, magadat csak másodlagosnak fogod érezni.

Addig is koncentrálj a várandósság szépségére, örömére.

Nekem az segített, hogy sokat olvastam/kérdeztem mi hogy lesz. Megnéztem a szülőszobát. Nagyjából tudtam mi vár rám és "megbarátkoztam" a gondolattal.

2012. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Lehet, hogy most úgy látod jónak, hogy a császárral könnyebb lesz, de azt vedd figyelembe, hogy az azért egy műtét. Lehet, hogy fáj a vajúdás, de (szerintem) gyorsabban regenerálódsz utána, mint felvágott hassal. Mikor én szültem néztem a kismamákat az osztályon, én másnap már rendesen mozogtam, ültem a fenekemen, a császárosak közül 1-2 pedig még 4 nap után is alig tudott járni. Nem beszélve arról, hogy a csecsemőnek kifejezetten hasznos a hüvelyi úton történő szülés (ha lehetséges persze), mert ott is összeszednek olyan bacikat, ami segíti az immunrendszerét!

Egyébként engem nem hurrogtak le a szülőszobán, sőt, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Nem tudom ez hogy jutott eszedbe...


[link]

2012. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Remélem tényleg segít majd az a pár hónap! Legszívesebben itthon szülnék.

Nálam lehet a sok kórházban töltött idő viselt meg. Sajnos ahogy írtam ,betegként is csak rossz dolgok értek. Megalázó helyzetbe hoztak, úgy beszéltek velem mintha hülye lennék és volt ,hogy nem is foglalkoztak velem.

Nézem videót, olvastam róla ....még rosszabb lett. :(

2012. márc. 5. 11:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Én azzal biztatom magam, hogy 1 nap alatt túl leszek rajta(a szülőszobás részen). Annyit meg kibírok bárhogyan. Engem az is megnyugtat, hogy a férjem bent lesz velem. Ha ő ott van könnyebb elviselni, ha bunkók velem.
2012. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ahogy írtam ,nem a fájdalomtól félek.
2012. márc. 5. 11:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Vagyis már utolsó előtti :)
2012. márc. 5. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!