Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik mivel csalogathatnám...

Kismamik mivel csalogathatnám ki a csepp fiamat? Szombatra vagyunk kiírva és nagyon nem szeretném túlhordani, mert még a 4 napos ünnep előtt mindenképp jó lenne hazajönni? :- (

Figyelt kérdés
Másik hogy átmeneti overállban tervezzük hazahozni,hány fokig kell átmeneti overáll majd kb?
2012. márc. 6. 09:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna ha a kislányom előbb jön,ennek ellenére a 42.héten indítottak.Azzal hogy túlhordod nem lesz semmi baja a babádnak.Én március 11.-én szültem,császárral.15.-én jöhettünk haza.
2012. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1. szex - az orgazmus méhösszehúzódásokat idézhet elő,a sperma pedig méhszáj érlelő hatású.

2. bimbó ingerlése- méhösszehúzódást előidézhet,de a túlzott stimulálás nem ajánlott!!

3. olasz kaja fogyasztása- mivel az olasz kajában levő egyes fűszerek a méhre hatnak,beindíthatják a szülést,vagy ha nem szereted az olaszt,akkor valami magyaros,jó sok petrezselyemmel megszórva!!

4. Bába koktél- ezzel vigyázni kell,mert nem csak a méh izomzatát mozgatja meg,fájásokat előidézve,szülés megindításánál,hanem a kismamának hasmenése lehet tőle,sőt,a magzat is belekakálhat a magzatvízbe!!!

5. Egyesek forró fürdőt javasolnak,de ez méhlepény leválást okozhat!

6. Lépcsőzés - segíthet,de csínnyán ezzel,mert a baba nyakára tekeredhet a köldökzsinór

7. Nagytakarítás- szintén óvatosan,mert a baba nyakára tekeredhet a köldökzsinór (hogy mi az összefüggés,azt nem tudom,olvastam valahol még fél éve)

8. A legtutibb módszer pedig ha nem siettetjük a dolgot,sőt,nem is gondolunk a nagy pillanatra,hanem "elfelejtjük" és valami jó kis egész napos programot csinálunk- az esetek többségében ilyenkor,amikor a kismama ellazul,nem a szülés körül keringenek a gondolatai, szokott a szülőszobán kikötni :-)


(én anno elhitettem magammal,hogy ráhúzunk simán két hetet,és kigondoltam,hogy másnap és harmadnap milyen dolgokat kell csinálni,hova kell menni- az nap még bevágtam egy hatalmas adag petrezselyem zölddel alaposan megfűszerezett töltött kacsát-amire már hosszú hónapok óta vágytam,erre másnap reggelre meglett a kicsi lánykánk.)


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Na mi újság?
2012. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
6.án 23:30 kor magától elfolyt a magzatvíz mindenféle rásegítés nélkül és 07.én 10:13 perckor megszületett Bence baba 3800 gr 57 cm ,vasárnap jöttünk haza :-))
2012. márc. 13. 12:34
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyon gratulálok! Ezek szerint, hallgatott az anyukájára és elindult a nagy világ felé:)
2012. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!


Jó egészséget!!!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!