Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez tényleg így van? Tényleg...

Ez tényleg így van? Tényleg szülés, és vajúdás alatt nincs magánál az ember? Megirnátok nekem?

Figyelt kérdés
Annyira rossz hatással van a nöre.elsö babát várom aki nemsokára megszületik,és most azért megijedtem..39km
2009. jún. 10. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
De igen, magánál van, mért ne lenne? Inkább talán arra gondolsz, hogy a folyamat során egy másfajta tudatállapotba kerül, nem izgatják olyan dolgok, amiktől előtte félt (pl. gátmetszés, borotválás, beöntés, varrás stb.), mert ez így van. Egy nagyon egyedi élmény, ne félj tőle. Könnyű szülést kívánok neked!
2009. jún. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én második babát várom...Hááát, rendesen szültem a kislányomat, fájdalomcsillapító nélkül. Nekem a férjem azt mondta, hogy sokszor úgy néztem ki, mint egy heroinista, kiakadtak a szemeim....stb.. a fájdalom elviselhetetlen. A kitolási szakasznál, két fájás között elaludtam. Nem sokra emlékszem, de az biztos, hogy csodálatos élmény.20 hetes pocis:)
2009. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szerintem is valami más dimenzióba kerül akkor az ember,mert azt a fájdalmat csak úgy lehet elviselni.Én is fájdalomcsillapító nélkül szültem,9hónapja a kisfiamat(21óra)vajúdás után született meg,az elejére még emlékszem,de amikor rendesen beindult és szinte egymást érték a fájások,arra már akárhogy akarok visszaemlékezni nem nagyon sikerül,azt tudom,hogy fájt,de,hogy mennyire azt nem tudom.Én is a páromat kérdeztem,hogy,hogy viseltem,persze ő azt mondta,hogy nagyon ügyes voltam és büszke rám,de,hogy tényleg így volt-e azt nem tudom:DNagyon elfáradtam a végére,szinte 2napig nem aludtam,ettem és alig volt erőm a végére,de szülés után újra a régi önmagam voltam és már nem voltam fáradt,nem fájt semmi,pörögtem,fogadtam a látogatókat és büszke voltam magamra,hogy megcsináltam.Könnyű szülést kívánok,neked és jó egészséget:D
2009. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nagyon is magamnál voltam, viszont az utolsó 1 órában a kitolási szakaszban inkább úgy fogalmaznék, hogy egy másik dimenzióba kerülhettem. Mert nem ájultam el, de szinte semmire nem emlékszem. Állítólag kultúráltan viselkedtem, és mindent úgy csináltam, ahogy kérték, ennek azért örülök :) Aztán végül sajnos császár lett, és mikor megkaptam a spinálist, na onnan kitisztult a kép és 2 perc múlva vígan társalogtam az altatóorvossal a műtét alatt. Ne félj, nincs miért félned, arra koncentrálj, hogy a fájdalom úgyis elmúlik majd, és végre a karjaidban tarthatod a babádat! Jó egészséget mindkettőtöknek!
2009. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

a vajúdás alatt én is totál magamnál voltam, aztán ahogy bekötötték az oxitocint és jött a hatása...na onnantól nekem is vannak kiesések. Főleg a kitolási szakaszra nem emlékszem nagyon, pedig még friss az élmény (12 napos a kislányom). Azt tudom, hogy nagyon fájt (csak egy Nospa szurit kaptam) és irtó gyengének éreztem magam. Az első tiszta kép az, amikor a hasamra tették a picit még lüktető köldökzsinórral, csutakosan:)

A varrásra szintén nem nagyon emlékszem, azt tudom, hogy borzasztóan zsibbadt a lábam a kengyelben és Apa folyamatosan beszélt hozzám és meg állandóan kérdeztem a szülésznőt, hogy mikor végzünk már...össze-vissza magyaráztam...

Azt hiszem, jobb is, hogy vannak dolgok, amikre nem emlékszem:)

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok Neked!!

2009. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éreztem azt, hogy nem lennék magamnál, vagy másik dimenzióban lennék, vagy ilyesmi, viszont utólag egy csomó minden kiesett. A férjemet szoktam kérdezgetni, hogy mesélje el a szülést, és úgy hallgatom, mintha ott sem lettem volna. Szinte csak néhány kép él bennem a 9 órás folyamatról.

De olyasmi nincs szerintem, ha ettől félsz, hogy nem tudod magad kontrollálni, és égeted magad a személyzet előtt. Ennyire azért nem megy el a kép!

2009. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!