Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés vagy nem?

Apás szülés vagy nem?

Figyelt kérdés

Még csak a 15 hétben vagyok ,de nem tudom eldönteni ,hogy apa bejöjjön vagy sem!Nagyon félek,hogy megundorodik tőlem

sokan kérdezik ,hogy bent lesz vagy sem ,de nem tudok rá választ adni,sok időnk van még eldönteni szeretném ,ha írnátok nekem valami bíztatót!Köszike


2009. jún. 10. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia ha én szülök majd egyszer, szeretném ha bent lenne apa, nem fog megundorodni, mert nem a lábad között lesz hanem a fejednél, és az a vér nem is olxyan sok, a babára fog figyelni meg neked segit, biztat, fogja a kezed és nyomkodjaa derekadat ha féáj. ennyit szoktak tenni, még egy ismerösömtöl sem hallottam hogy undorodott volna, inkább mindenki büszke volt az asszonykára. ha ő szeretné, feltétlenül engedd be, ez egy közös élmény, ott kell lennie mikorszületik..

32

2009. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apás. A szomszédunk premier-plán nézte a felesége szülését, na azt nem hagynám. Üljön ott a fejemnél, és öntse belém a lelket, szerintem akkor ez nagyon fontos egy kismamának, a sok idegen, az ismeretlen élmény mellett ott van egy biztos pont, akire támaszkodhatok. Persze ezt neked kell eldönteni, de szerintem az undortól nem kell félned.


Ha a párod akarja, a neten annyi szülésvideót láthat, amennyit csak akar, szóval tudja, hogy mi zajlik, mégsem hiszem, hogy a két dolgot azonosítja egymással (mármint a szülést, és a házaséletet).


Az is kérdés, hogy ő mit szeretne...

2009. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én 8 hete szültem és kezdettől fogva apás szülést akartam.

Az csak megerősített a döntésemben,hogy a férjem eléggé elbagatelizálta a dolgot.Állítólag a két fia születésénél is bent volt,ehhez képest szinte semmilyen emléke nincs.Úgy vettem észre,hogy meg van győződve arról,hogy egy kicsit fáj és hipp-hopp kint van.Szóval gyanús volt ez az egész.Reméltem,hogy tűréshatáron belül de hosszabb vajúdásom,vajúdásunk lesz.(APÁVAL EGYÜTT)Ennek az egésznek a lényege,hogy a párodnak elég érettnek kell lennie,egy 24 éves férfi máshogy reagálja le a dolgokat mint egy 34 éves(tisztelet a kivételnek).Én biztos voltam a férjemben,Te az vagy? Ő mit szeretne,beszéltetek róla?

2009. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szió.ezt a kérdést a párodnak tedd fel.elsődlegesen az a fonos,hogy ő is bent akarjon lenni veled.Ha ő pozítívan áll hozzá akkor nem kell agodnód,hogy megundorodik vagy ilyesmi.Nálunk amikor felmerült a kérdés,a párom azonnal mondta,hogy bármit megtesz csak nekem jobb legyen.Végig velem volt.Amikor megindult a kitolási szakasz,mondtam neki,hogy nyugodtan menjen ki nem lesz gond belőle,de ő mozdulni se akart,és olyan lekes,olyan feldobott volt,hogy én is rengeteg erőt kaptam belőle.ő vágta el a köldögzsinort,és semmi gond a házaséletünkel sem.én csak ajánlani tudom,de ne erőltesd a párodra,döntse el ő mit akar.
2009. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A férjem pont 24 éves:D!Sokkal érettebb a koránál,ő szeretne bent lenni a szülésnél,és szerintem bent is lesz csak egy kis bíztatásra volt szükségem!Sajnos volt baráti társaságban olyan ,hogy a férj megundorodott és nem volt házas élet utánna hónapokig, majd le is lépett egy kis nőcivel!

Bízom a férjemben és eldöntöttem ,bent lesz a szülésnél és csak a fejemet nézheti:D!

Köszi a válaszokat ma apát azzal várom,hogy elmondom neki a jó hírt !!!!

2009. jún. 10. 10:49
 6/10 anonim ***** válasza:
A kitolásnál felzavarják az apukát a fejhez, és a köldökzsinort is csak úgy vághatja el, ha épp engedi a doki, hogy letakarnak.
2009. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!!

Gratula a picidhez!!

Nagyon irigyellek imádtam pocis lenni!!

Én csak mondtam a páromnak hogy szeretném hogy ott legyen mellettem mikor kibujik a kisfia,de egy szóval sem mondta hogy nem jön!!

Meglepinek szánta ,d eszerintem olyan hirtelen jött a szülés hogy ideje sem volt gondolkodni,bevitt minket e kórházba ,ő elment e melóhelyére és közölte srácok apa leszek megyünk szülni,majd jelentkezem!!

Sajnos a vajúdásnál nem lehetett bent velem de sebaj!!

A szülés végén viszont el is vágta a köldökzsinort amit viszont nem is gondoltam volna!!!

Csodálatos hüvelyi normál szülésem volt ,első baba ,semmi érzéstelenítés se infuzió sem volt ,8 óra alatt meg volt a gyönyörű kisfiunk!!

üdv egy 10 hós baba anyukája

2009. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia gratulálok a kisfiadhoz,és örülök,hogy könnyű szülésed volt,én is valami ilyesmire számítok,a családban mindenki könnyen szült,anyum hármunkat 6 óra alatt:D!Remélem nekem is könnyű lesz,tegnap apának mondtam,hogy bejöhet szülésre és nagyon örült neki!tegnap este megtudtam a kombinált teszt eredményét is !Down kór előfordulása 1:23000 hez,és 18 -as triszómia 1:21000 -hez!jöv héten AFP!puszi csajok!
2009. jún. 11. 12:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az párodat kell meginterjúvolnod, a nővérem nagyon nem örült h ott volt vele a férjem azt mondta nem tudta kontrollálni magát a fájások miatt és sokszor ellökte a kezét idegesítette azóta azt mondja mindeniknek h a szülés tényleg a nő dolga a végeredményben kell gyönyörködni, hát nem tudom..lehet igaza van
2009. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsánat nem az én férjem hanem, az ő férje:)
2009. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!