Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Muszáj a gátmetszés szülésnél?...

Muszáj a gátmetszés szülésnél? Én ugy hallottam, hogy csak biztos, ami biztos átvágják, hogy ne szakadjon. De olvastam, hogy nem mindig muszáj, meg lehet támasztani alulról, illetve masszírozni még előtte.

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetsz gátvédelmet. Ez azt jelenti, hogy csak akkor vágnak, ha veszélyben lenne a baba. Masszírozással nyújtják.

Én 3 gyereket szültem gátvédelemmel, egyszer repedt egy egész kicsit, azt nem is varták össze, sokkal gyorsabban gyógyult mint másoknak a vágás, már másnap nyugodtan ültem rajta.

2009. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
DE jó, megnyugodtam azért, hogy így hallom/olvasom. Köszönöm! :)
2009. jún. 12. 11:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Mekkora most a babád? Első szülés?
2009. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első. 22 hetes vagyok.

20+2 hetesen volt 398g

Ezek a doki szerinti adatok, de csak 2 nappal jár előrébb, mint én.

2009. jún. 12. 11:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Azok a szakemberek, akik javallják a gátmetszést, tudják hogy utána nem olyan kellemes, mintha gátvédelemmel szülne az ember, de azt is tudják, 20-30 év múlva milyen helyrehozhatatlan problémákkal lehet szembesülni. (inkontinencia stb.) Én örülök hogy picit vágtak, gyönyörűen varrtak (kértem altatást is.) 2 nap múlva minden fájdalom nélkül végeztem a dolgom, itthon már simán ültem...

Inkább ez mint idősen egy műtét. :))

2009. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: és egyáltalán nem éreztem a vágást, mert egyik tolófájás alatt végezték. De ez egyénfüggő.
2009. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató ez a nézőpont és jó, hogy gondolsz előre.

Bár szerintem lehet tornáztatni az izmokat odaletn is később, ami segít azért nagyban az inkontinencia elkerülésében. Nem gondolod?

2009. jún. 12. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól is függ mekkora lesz a terhesség legvégén a babád!

A barátnőm babája 4005g.volt. Gátmetszéssel szült, viszont így is szanaszét szakadt!! Már 3 hónapos a pici, de még most is nehezen jár vécére.A szomszédomnak koraszülött volt a babája, 2400g-al született, simán gátmetszés nélkül, várd meg, hogy mit tanácsol az orvos!

2009. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze úgy is egyeztet az ember az orvossal, de ha nem kell, akkor inkább nem.
2009. jún. 12. 11:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez zsakbamacska,en inkabb a gatmetszest valasztom mint egy kellemetlen meglepetest.Az elso het kellemetlen de amugy sincs a kismama rozsas allapotban ugyhogy az mar nem olyan veszes ,de a pici mindenert karpotol(t)
2009. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!