Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igazi fájás mennyire fáj?

Az igazi fájás mennyire fáj?

Figyelt kérdés
3 óra óta fáj a derekam és 20 percenként a hasam. Van eleje-teteje-vége, de nem erős. Szinte alig fáj. Székelési inger is társul hozzá. Ez jósló vagy igazi? Zuhanyoztam nem lett erősebb, de nem is múlt el. Meddig tarthat egy 20 vagy 10..stb..perces szakasz?
2012. márc. 23. 17:14
1 2
 1/14 iricc ***** válasza:

Gondolom első gyerek. Akkor fogod megtudni, hogy jósló-e, ha elmúlik, vagy sűrűsödik. Székelési inger inkább kitolásnál van már, az még korai lenne :) Viszont sok kismamának van hasmenése szülés előtt.

Pakold össze a kórházi cuccot, egyél egy falatot, ha tudsz (valami könnyű, energiadúsat), mert ha tényleg szülés, szükséged lesz az erődre.

Drukkolok, írj majd, hogy mi lett :-)))

2012. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 iricc ***** válasza:
Ja, és a konkrét kérdésre válaszolva, az igazi fájás elképzelhetetlenül fáj :-) Bocs, ez az igazság, de az a helyzet, hogy egyrészt az szerencsére nem az elejétől van így, hanem ideális esetben fokozatosan erősödik, másrészt minden fájdalom megéri. Életem három legszebb pillanata az volt, mikor az újszülött gyerekeimet a kezembe foghattam. Bármikor újracsinálnám :-)
2012. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is jóslófájásokkal indultam el szülni. Rögtön bevitt a mentő a szülőszobába, ahol mindenki nagyon szenvedett, kiabált, én meg csodálkoztam, hogy mit kiabálnak, nem fáj ez annyira. Egy idő múlva fel is küldött a szülésznő az osztályra, hogy nem lesz itt még baba Anyuka, nyugodtan feküdjön le. Nekem újkúpnyira van nyitva a méhszája, az orvosának ujbegynyire sem lesz. Fel is mentem, lefeküdtem, és elmúltak a fájásaim. 4 nap múlva oxytocinnal indították be a szülést. No, akkor már megtudtam, hogy miért is üvöltözött a többi kismama a szülőszobán!Ez 35 éve volt, de még most is élénken bennem él.
2012. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Még ha szülsz is, főleg első babánál ezek a húsz perces fájások akár egy napig is eltarthatnak. De amikor bedurvul, azt észre fogod venni. :-)

Nem akarlak ijesztgetni, de amikor a törött könyökömet érzéstelenítő nélkül helyrehúzták, az vidám délutáni elfoglaltság volt a szülőfájások mellett. Ennek ellenére én is a harmadikat várom és nem tudok elképzelni szebbet, mint az újszülöttemet a karomban tartani... Minden fájdalom elmúlik akkor! Megéri a szenvedés, bőségesen!

2012. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jósló volt, mert elmúlt. 39+2hetes vagyok és még ezek voltak az első jóslóim. Eddig semmit sem éreztem.
2012. márc. 23. 19:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebből egyre több lesz, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy karodban a kisbabád. :-)

Könnyű szülést és boldog babázást!

2012. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Észre fogod venni az igazit, mert azt fogod kívánni közbe, hogy azonnal vegye ki belőled valaki :)) könnyű szülést
2012. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a legelső fájástól kezdve annyira fáj?
2012. márc. 24. 12:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a legelső fájástól nagyon éreztem, pont olyan volt mint a mensis görcs, előtte nem volt jósló, csak fájásra ébredtem. egyből 5 percesek, és maradtak is. 3-5 percesek voltak.jó gyorsan zajlott, ilyet kívánok neked is. fáj-fáj de előbb utóbb úgy is vége lesz és a kezedben tarthatod a kisbabád!
2012. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem a legelsőtől, fokozatosan fog bedurvulni.
2012. márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!