Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésindítás kényelmi okokból...

Szülésindítás kényelmi okokból? Belemenjünk?

Figyelt kérdés

Szombatra vagyok kiírva, ma voltam CTG-n, és azt mondta a dokim, hogy ha péntekig nem indul be magától, akkor beindítjuk a szülést. Igazából semmi egészségügyi indokot nem tudott rá mondani azon kívül, hogy már hetek óta nyitott a méhszájam, és hogy az első babám is hamar meglett, a kórház meg messze van tőlünk, így félő, hogy nem érnék be időben. Meg amúgy is, minek várjunk, felteszi, nekem sincs kedvem jövő héttől kétnaponta bejárni CTG-re...

Akkor ott köpni-nyelni nem tudtam, de azóta ezen kattogok, és nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a legjobb. Nem mondom, szívesen a kezemben tartanám már a babámat, és eléggé unom már így a végét, de nem lenne jobb várni még legalább egy hetet, ha a baba is úgy gondolja? Vagy ha már amúgy is elértük a kiírt napot, akkor neki is jobb, ha megszületik? Segítsetek, olyan tanácstalan vagyok.



2012. márc. 26. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Én a saját orvosomra hallgattam. Jobban értett a szüléshez, és szülesztéshez, mint én. Én vagyok az anya, de ezzel sajnos még orvosi diplomát nem kaptam. Ha bízol benne, hallgass rá, ok nélkül nem mondanak ilyet.

(általában az anyukák mindig okosabbak a szülészorvosoknál, a gyerekorvosoknál, a védőnőknél meg pláne, legalábbis saját bevallásuk szerint, de én nem vagyok egy harcos "na majd én jobban tudom mint az orvos típus")

2012. márc. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, szerintem meglesz.

Az én dokim, mikor azt mondta, hogy -mikor legközelebb jön, kórházba küldöm, és indítás lesz- hát, mikor ott kellett volna épp lennem, időpontra, akkor épp az utolsó nyomások voltak hátra a kórházban, és pár perc múlva már babáztam :D

(a doki rendelője és a kórház más helyen volt)

Szóval addig ne is parázz ezen, én is féltem, aztán a baba épp a kiírás napján a semmiből jövő fájásokkal elindult, és pár óra alatt kint volt.

Drukkolok!

2012. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Egyet értek az első válaszolóval
2012. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg nagyon, de nagyon messze laktok, a párod rettentően sokat dolgozik, szinte egész nap egyedül vagy, tudtommal kérheted, hogy 38 hetesen ágyat adjanak, és ott feküdj, míg el nem kezdődik.
2012. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Szintén az 1. válaszolóhoz csatlakoznék.
2012. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Milyen messze van a kórház? Autótok van? Én a távolságtól tenném függővé, mert hát azért vajúdás és a szülés között azért eltelik min. 1-2 óra (szerencsés esetben), de átlagban azért ennél több.

Én nem mennék bele, tudja az a bébi, hogy mikor van itt az idő, és jönni fog magától.

Ha nincs semmi különösebb ok rá, akkor szerintem ne fogadd el, mert ahogy te is leírtad, ezt pusztán kényelmi okból ajánlotta fel.

2012. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mennék bele, majd tudja a gyerek mikor akar jönni.
2012. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz.

A kórház, ha nincs forgalom, fél óra autóval, csúcsforgalomban egy is megvan. Autónk van, de még vagy a szüleim felé is kell kanyarodni a kétéves naggyal, vagy ha alszik, meg kell várni, hogy kiérjenek hozzánk, az is plusz 15-20 perc.

Én is abban reménykedem, hogy addig a természet megoldja. :)

2012. márc. 26. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Ne aggódj az orvosod biztosan tudja!De addig még bármikor beindulhat!


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
A terhesség végén szokták mondani, hogy minden hét számít, amit még bent van a baba, de ha nálad úgyis szombat lenne a kiírt időpont, szerintem is érdemes az orvosra hallgatni. Én legalábbis ezt tenném.
2012. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!