Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mennyibe kerülne,...

Szerintetek mennyibe kerülne, ha egy szülész-nőgyógyászt megbízunk a terhességgel és a szülés levezetésével (császár lenne)?

Figyelt kérdés

9 hónapos lesz a lányunk és egyenlőre még nem szeretnénk második gyermeket, de az orvosom miatt nagyon gondolkozom rajta.

2-3 év múlva tervezzük, de addigra nem ebben a városban fogunk élni.

Mivel az orvosom minden egyes porcikámat ismeri és a sürgősségi császáromat is ő vezényelte le, így csak benne bízom és a szaktudásában!

Lányunk születése nem volt zökkenő mentes (balesetünk volt) és az orvosom pillanatok alatt bent volt a kórházba már előkészülve.


Nekem nagyon sokat jelent az orvosom. Tőle 120-130 km-re arrébb költözünk (haza a fővárosba).

Gondolkozom azon, hogy felkérném, hogy vigye végig a második gyermekünket, de nem tudom mennyire kivitelezhető ez?!

Az biztos, hogy a második szülés is császár lenne, mert nem javasolják a természetes úton szülést a körülményeket tekintve.

Nem tudom, hogy ez esetben ilyenkor programozott szokott lenni? Vagy mi van olyan esetben, ha beindul a szülés?


200-300 ezer elég lenne a 9 hónapra + a szülésre az orvosnak vagy többe kerülne?


Valaki olt már így?


2012. ápr. 5. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mit szeretnél?

Azt hogy a doki menjen le hozzád 120-130 km-re mindig megvizsgálni, és ott szülesszen meg?


Egy orvos ott szüleszthet ahol praktizál, abban a korházban. Az az ö munkahelye, ha nincs szerzödése más korházzal oda nem állíthat csak úgy be hogy jöttem császározni.


Olyan buta orvos nincs aki 120-130 km.t utazzon a te két szép szemedért, hogy otthon megvizsgáljon.


ha arra gondolsz hogy te járnál fel hozzá, majd ugyan úgy nála szülsz, az teljesen más. az ugyen olyan mintha ott élnél a közelben. jogod van oda menni terhs gondozásra, és zsülni ahova akarsz.

2012. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Megbízod a terhességgel". Ez aranyos. :o)


Na komolyra fordítva, ha elköltöztök máshová, de azt akarod, hogy ő gondozzon, és nála is szülj, akkor hozzá kell járnod terhesgondozásra, ez azzal jár, hogy majdnem havonta el kell utaznod hozzá, és feltéve hogy tervezett császárod lesz, mondjuk a biztonság kedvéért a szülés előtt 3-4 héttel teljesen odaköltözni, hogy ha bármi van, és előbb beindulna a szülés, akkor már ne kelljen utazni.


Az én véleményem az, hogy egy "orvos kedvéért" ez túl nagy áldozat. Hiszen a férjednek, kislányodnak is szüksége van Rád.


Megértem, hogy ragaszkodsz az orvosodhoz, de hidd el, ha egy nagy városba költöztök, ott biztos hogy van hasonlóan nagy szaktudású és megbízható orvos. Ha még nem vagy terhes sem, akkor könnyedén nekiláthatsz keresni egyet.

2012. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy ha ne adj Isten bármi történik Veled terhesség alatt, és hirtelen van szükséged orvosi segítségre, akkor nincs az a mentő, aki gyorsan az orvosodhoz szállítana, hanem bevisznek az legközelebbi ügyeletre, ahol "vad idegenek" fognak ellátni. Míg ha abban a városban van az orvosod, ahol laksz, akkor őt mégiscsak könnyebb értesíteni vészhelyzet esetén is.
2012. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy mennyit kér a vizsgálatokért,szülésért! Akit én ismerek az alkalmanként 9ezret kért. 10*9= 90ezer,ennek tízszeresét "szokták" adni szülésnél ,az 90ezer! Ha nem fogadsz szülésznőt akkor neki nem kell adnod! Tehát ez 90+90ezer azaz 180ezer.
2012. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egy rokonunk Nagykanizsán lakik, és Pesten szült.Pestre járt mindig vizsgálatokra, és szülés előtt pár héttel felköltözött B.pestre, ha beindulna a szülés a közelben legyen. Szerintem teljesen kivitelezhető a dolog, olyan sűrűn nem kell feljárni, ha minden rendben.
2012. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha "minden rendben".

De ha minden rendben, akkor az orvosnak amúgy sincs sok dolga, és egy problémamentes programozott császárt is "bármelyik" szülész-nőgyógyász megcsinál.

Akkor van szükség "szuper orvosra", ha probléma van, de akkor nagyon...

2012. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, letettem róla :((


De nincs az a pénz, hogy én még a következő 3-4 évben Szolnokon lakjak.

Imádom az orvosom, rettentően jó, de most már haza vágyom és haza akarok költözni végre!

Majd megkérem, hogy ajánljon valakit, ha itt lesz az idő. :))

2012. ápr. 5. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:

És mégis hova költöztök? Hátha tudunk valakit ajánlani.

90 e egyébként nagyon sok egy szülésért. Én 50 e-t adtam, de a szobatársaim "csak" 30-at. A rendelésért 6000 ft-ot kért a doki.

2012. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!