Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyha beindul a szülés,...

Hogyha beindul a szülés, taxit kell hívni, vagy mentőt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Attól is függ, hogy érzed magad, mennyire előrehaladott a szülés és hányadik gyerek, na meg, hogy mikor ér oda a taxi:). Az elsőnél a szülés kezdeti stádiumától akár 23 óra is eltelhet (nekem ennyi volt). Mi kocsival mentünk akkor be. A másodiknál lehet mentőt fogok hívni:)))
2012. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nincs kocsi. A taxi egyáltalán szállíthat szülő nőt? úgy értem nem kell erre valami engedély vagy mi?
2012. ápr. 6. 11:41
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
Ha már beindul a szülés, akkor mentőt.
2012. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a taxis szállíthat, de nyilván, ha taxit hívsz, akkor meg kell kérdezni a társaságtól, hogy vállalják-e így a fuvart, mert nem biztos ám:)
2012. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Biztos ami biztos én mentőt hívnék!Most gondolj bele, jönnek a fájások, hívod a taxit beülsz azt elönt a magzat víz!Lehet hogy nem örülne neked a sofőr. :)
2012. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Nem igazán néztem még utána, de pl ha nem a körzeti kórházban szülsz, én úgy tudom a mentő akkor is a körzetibe visz, úgyhogy én taxit hívnék, ha nem tudok elvezetni a kórházig és a férjem se érne haza.. Azért a taxist tényleg meg kell kérdezni, hogy vállal-e :) Esetleg szomszéd-ismerős?


29 hkm

2012. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
....Amúgy meg egész pontosan mit is jelent az, hogy beindult a szülés? hogy elfolyt a magzatvíz?
2012. ápr. 6. 12:44
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Én meg biztos,hogy mentőt hívnék.Nem azért mondom,mert mi van ha a taxiban fogsz szülni,annak elég kevés az eséje.De engem megnyugtatna,ha" mentős kezek"vinnének be a kórházba és ha tényleg bármi van,akkor Ők segítenek.Engem pl. kifejezetten zavarna, egy idegen ember jelenléte(akinek semmi köze hozzám, sem az egészségügyhöz),nem beszélve arról,hogy sajnos a legtöbb taxiban dohányzik a soför, tök áporodott levegő van az autóban. Nem biztos,hogy ez is jól esne.Tisztelet a kivételnek!Azért szerintem ez ne legyen kérdés,hogy mentő vagy taxi...a taxis biztos nem fogja megfogni a kis táskádat és nem fog bekísérni,hogy megérkeztél a szüléshez,sajnos.A mentős tartozik a kórházhoz,nem a taxis...
2012. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

Mentőt mindenféleképpen.

Nem értem hogy merülhet fel ez a kérdés bárkiben is, aki terhes? Egy gyerek életéről van és felelőtlen, aki úgy gondolja, hogy a taxis elég ahhoz, hogy akár életet mentsen.

2012. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem mért kéne feltétlen életveszélynek lenni, csak mert beindult a szülés.. A lényeg hogy még mielőtt a baba megszületik beérjen az anyuka a kórházba nem? Első gyereknél meg főleg nem fogja elhúzni az indulást az ember a 2 perces fájásokig.. szerintem.
2012. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!