Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire jellemző vajúdás...

Mennyire jellemző vajúdás alatt a hányás?

Figyelt kérdés

Hallottam ilyenről, és érdekelne, mennyire jellemző. És hogy lehet-e párhuzamot vonni azzal, hogy terhesség alatt rosszul voltem-e. Mert én nem hogy nem hánytam, de még hányingerem sem volt egyszer sem. És hányásfóbiám van, félek vajúdás alatt ér el..

33 hetes vagyok.


2008. ápr. 16. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Ilyeneken ne rágódj.e´n sem hánytam,nem volt egész terhesség alatt hányingerem,mégis elkapott a 26.óra körül.Igaz 2*hánytam,de ezen akkor nem nagyon rágódsz.A szülésznönek meg egészen természetes.Nekem még a férjem segített,mert annyira kész voltam.38 órás szülésem volt.
2008. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én sem voltam rosszul terhesség alatt, de vajúdáskor hánytam.De ne úgy képzeld hogy úgy hány az ember mint mikor beteg.(sugárba).Inkább csak nyálat, esetleg epét hányhatsz ilsenkor , mert nem gyomorproblémák miatt van hanem a fájdalom, esetleg az idegességtől.A szülésznőm nagyon kedves volt elém tette a vesetálat és tartotta a fejem mikor fájás alatt hánytam .Aztán elnézést kértem , de megnyugattak és azt mondták ez természetes.
2008. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Jezusom!! 38 oras szules :S:S:S

Valaki szulje meg helyettem ezt a babat :((

Hogy en mennyire rettegek...

2008. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Húha! Én még erröl nem is hallottam! Én ha hányok nagyon rosszul vagyok töle! Akár elis ájulok! Remélem megúszom. Most rámhoztátok rendesen a frászt!
2008. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez előfordulhat, de annyira nem gyakori. Illetve hát talán még jól is esik. Én az első gyereknél nem hánytam, a másodiknál viszont igen, szinte egyfolytában. Én azt mondom, a második könnyebb volt, valahogy megkönnyebbültem tőle pár percre. De terhesen egyáltalán nem hánytam egyiknél sem.
2008. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fájdalomtól sok ember hány. Én még nem tartok ott (igaz, nemsokára... :)) de szinte biztosra veszem, hogy hányni fogok. Menstruációs fájdalomnál is ugyanígy voltam, ha nem sikerült időben gyógyszert bevennem, addig fajult a fájdalom, hogy hánytam sokszor. De ezen túl kell esni, senki sem szeret hányni, de megkönnyebbülsz!
2008. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.

Én is azért kérdeztem, mert rosszul vagyok a hányástól, szinte sokkot kapok. És nagyon nem szeretnék.

Azt hittem ezt is a hormonok okozzák, de ha a fájdalom, akkor bízom benne, hogy elkerül. Magas a fájdalom küszöböm, bár szülni még nem szültem:-)

Várok további tapasztalatokat is.

2008. ápr. 16. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Meg tudlak érteni, én is hányásfóbiában szenvedek:(

Terhesség alatt nem hánytam, és vajúdás közben sem. Igaz, nekem azt mondták, hogy nemis voltak igazi fájásaim, mert az NST nem mutatott semmit. Mivel nekem lejárt a terminus, befeküdtem a kórházba. És miután picit buheráltak, hogy beinduljon a szülés, szinte semmit nem ettem a csokin kívül, és csak ásványvizet ittam 2napon keresztül. Mielőtt felfeküdtem a szülőágyra, csak annyit mondtam a szülésznőnek, hogy nem akarok hányni! Holott még hányingerem sem volt!!! Maga a szülés 20 perc alatt lezajlott, és közben eszembe se jutott a hányás gondolata, mert akkor teljesen mással voltam elfoglalva:)

De nyugi, ha hánysz is, akkoris életed legcsodásabb emléke marad a szülés:)

Könnyű, gyors és hányásmentes szülést kívánok Neked!


Egy 5 hetes kisfiú anyukája

2008. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!