Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Németországban élünk, de...

Ha Németországban élünk, de nekem nincsen még munkaviszonyom, milyen támogatást kaphatunk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A férjem kint dolgozik lassan egy éve. Én most mennék utána, de nincs munkám még. viszont gyereket szeretnénk. Neki rendes bejelentett külföldi munkahelye van rendes lakcímmel, minden papírja rendben van. Úgy tudom, én is biztosított vagyok őáltala, tehát az egészségbiztosítása fedezi a szülést, terhesgondozást, mivel házasok vagyunk. Nade mi jár nekünk szülés után, ha nem volt munkaviszonyom? A havi 187 euro családi pótlékon kívül?

Illetve ha találnék munkát, hány nap munkaviszony kell, hogy járjon gyes ottkint?



2012. ápr. 14. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

csak kindergeldet kapsz,2 év munkaidő kéne, azt már nem tudod megszerezni.

A férjed által biztosítva leszel te is és a gyerek is.

2012. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha meglenne az 1 év munkaviszonyod ,akkor annak a 67%-át fizetnék szülés után 1 évig a családi pótlékon kívül. De mivel nincs meg, nem lesz meg, akkor a minimumot kapnád ,ami 300 eu 1 évig, aztán mind a két esetben lehet igényelni a Landeserzieungsgeld-et, ami 150 eu fél évig. Esetleg ha lenne még kérdésed szívesen válaszolok, ha tudok.
2012. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok, tehát az 1 ev 300eu/ hó után a fél évig 150 eu/ hó. Ez a minimum, de ezt is igényelni kell.
2012. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen. tehát összefoglalva: egy évig 300 euro, plusz a kindergeld ami 187. utána pedig fél évig 150+187, és azután marad a kindergeld, 187.jól mondom? még nem vagyok terhes, csak szeretnénk gyereket. kitolhatjuk. azt számolgatjuk, megéri-e kitolni. 8 éve vagyunk együtt, 30 felett..szóval nem sokat várnánk. ha mondjuk van egy 1000 euros munkahelyem egy évig, akkor 300al kapnék többet havonta. ugye? mert akkor nem a minimumot kapnám, hanem 600at kb.

és a biztosításom a férjem után ugyanolyan, mint ha lenne munkahelyem? nincsenek osztályok, fokozatok? úgy hallottam nem mindegy, h a férj után járót kapom, vagy a sajátom. vagy az mindegy?ugyanazokat a dolgokat állja?

2012. ápr. 14. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen jól értetted a bejövö támogatások igy vannak, ahogy írtad. Ha állami betegbiztositónál van a férjed akkor nem lesz gond a ti betegbiztosításotokkal sem, akkor ott kell a családi biztosítást(Familieversicherung-ot) kérvényezni neked és a gyerekeknek. Ha privát biztosítónál van akkor nektek is nem kevés pénzbe kerül a betegbiztosítás.
2012. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia. én is ugyanebben a cipőben járok, németországban dolgozik a párom, bár én 2 hónapja kijöttem. sajna melóm nekem sincs nyelvhiány miatt, de tanulom. mi is most szeretnénk babát, így én is próbálok utánajárni, hogyan működnek itt a dolgok.. annyit nekem is sikerült kiderítenem, amit itt írtatok, viszont nálunk annyi különbség van, hogy párom igaz német cégnél dolgozik, de magyar közvetítő által, így magyar céghez van bejelenve. persze itt dolgozik meg van bejelentett lakcím kb egy éve, de ha nem konkrét közvetlen német cégnél van, akkor hogyan működik a betegbiztosítás, a támogatás, stb... előre is köszönöm a választ!
2012. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szia.

igen, nálatok más a helyzet. hát nem tudom. reméljük jön válasz a te kérdésedre is. ha nem, akkor írd ki külön kérdésnek.és ti merre vagytok egyébként?

2012. ápr. 24. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
ha magyar cégnél van bejelentve, akkor magyar biztosítása van, azaz nem jár semmi. Csak itthon
2012. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!