Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Belegondoltatok már, hogy...

Belegondoltatok már, hogy amelyik városban szültök az örökre benne lesz a gyereketek életében?

Figyelt kérdés

Èn Székesfehérváron születtem. A világ már sok pontján éltem, dolgoztam, és a nevem is marha nehéz, de még a születési hely... Ha nem túl hivatalos csak az országot írom le.

Lányom külföldön szültetett habár ez sem a legegyszerübb név.

Ti már bele gondoltatok, hogy a választott város az elsö olyan dolog amit egy életre választasz neki. Nevet változtathat a gyerek, de születési várost nem.



2012. ápr. 18. 13:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, nem?

Más országban bonyolult a Székesfehérvár, de itthon van.

Nekünk bonyolult egy külföldi városnév, nekik nem.

2012. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
És ebben mi a "tragédia"? :o)
2012. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nehéz a nevem, de azt sem akartam még megváltoztatni, a születési helyemet meg főleg nem. :)

Igazából valóban benne lesz örökre az életemben, de még nem jutott eszembe, hogy ez gáz lenne.

2012. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ez nem tragédia, hanem ti választjátok meg ezzel együtt kell élnie akkor is ha akárhol a világban fog élni, ezt lecserélni nem tudja.
2012. ápr. 18. 13:14
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az ember szerintem nem azért szül "valahol", mert a gyerekének választja, hanem mert vagy magának választja (pl. jobb a kórházi ellátás egy nagy városban), vagy mert így hozza az élet.
2012. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de jól értem?Túl bonyolult neked az, hogy Székesfehérvár??mert azt írod, ha lehet, akkor nem írod le...


De most hogy mondod, a következő gyerekem majd Honoluluban szülöm, mert annak olyan jó a hangzása:D


Én Pesten születtem, de soha nem kötött oda semmi érzelmileg, csak egy rublika, amit ki kell tölteni, nem értem miért lenne olyan nagy dolog...

2012. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarná? Azért mire egy gyereknek szüksége van arra, hogy például leírja, hogy Hódmezővásárhelyen született, már elég nagy ahhoz, hogy ez ne okozzon neki problémát.


Azért annyira gyakran nem kérik senkitől, hogy ezen el kelljen gondolkodni.


Én Debrecenben születettem, ezen kívül semmi közöm hozzá, és nem gondolok úgy a városra, hogy nekem ezt választották. Ott volt a legközelebb kórház, pont.


Szerintem ez normális esetben nem kéne, hogy szempont legyen, tök mindegy, csak rendesen lássák el az anyukát.

2012. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy amerikai ismerősöm, aki Romániában született, de nem román, hanem magyar.Na ő mindig tagadja a születési helyét, és ha lehet nem írja le....na ez az mi szerintem azért szégyen...Mert akárhol születik az ember, ne a város nevét nézze, hanem inkább adjon hálát Istennek, hogy a világra jött, még ha bonyolult nevű a város akkor is és ha azóta már totál máshol él!
2012. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Hú, nekem már rengeteg helyen okozott problémát. Szinte minden fontosabb doksi készítéskor kérik, pl bankszámla nyitás vagy akár adásvételi szerzödés.

Igen szerintem Székesfehérvár (de itt írták Hódmezövásárhelyet) iszonyat bonyolult.


èn elgondolkodtam ezen hogy mi is lesz a lányom születési helye. Habár nekem itt 50km-es körzetben kb 30 szülési lehetöségem lenne, de persze én is a korház miatt választottam, de amikor felmerült 2 korház is számításban, nagyon elgondolkodtam, hogy hm lehet a másikat kellene, mert annak egyszerübb a leírása.

2012. ápr. 18. 13:23
 10/28 anonim ***** válasza:

Anyukám Hódmezővásárhelyen született, és Medgyesegyházán. Néha irigylem a férjemet, rövid név, születési hely: Makó :-D és még az anyukája neve is rövid :-D, nekem meg minden hosszú :-D

Ettől függetlenül a lányaim Hódmezővásárhelyen születtek és két keresztnevük van :-D

Hivatalos papírjaikat egyelőre én töltöm, mire nekik kell, addigra megszokják.

2012. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!