Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Belegondoltatok már, hogy...

Belegondoltatok már, hogy amelyik városban szültök az örökre benne lesz a gyereketek életében?

Figyelt kérdés

Èn Székesfehérváron születtem. A világ már sok pontján éltem, dolgoztam, és a nevem is marha nehéz, de még a születési hely... Ha nem túl hivatalos csak az országot írom le.

Lányom külföldön szültetett habár ez sem a legegyszerübb név.

Ti már bele gondoltatok, hogy a választott város az elsö olyan dolog amit egy életre választasz neki. Nevet változtathat a gyerek, de születési várost nem.



2012. ápr. 18. 13:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

" Ha nem túl hivatalos csak az országot írom le."

bocs,de ez elég sznobnak hangzik....nem innen mentél el?Mi olyan nehéz azon, hogy Székesfehérvár??

2012. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Hát a romániai magyarok más tészta, lehet ha te is ott élnél, te sem szeretnéd hangsúlyozni hogy román vagy. (nekem van 2 nagyon jó barátnöm is, és büszkék mert erdélyiek, és szégyenlik hogy az romániához tartozik)


én büszke vagyok hogy magyar vagyok, és nem szégyenlem fehérvárt, csak marha nehéz leírni és kiejteni.

2012. ápr. 18. 13:26
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod, ez legyen a legnagyobb bajod az életben, hogy nehéz leírnod a születési városod, meg nehéz kiejteni...


Amúgy oké, hogy ott ahol élsz sok mindenhez kell, de gondolom nem miden héten nyitsz új bankszámát, hogy olyan sűrűn kelljen leírni...meg gondolom, ha kártyával fizetsz a boltban ezt nem kérik az aláírás mellé....

2012. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Soha nem képzeltem bele többet a gyerekem születési helyébe, mint ami.

Nem kell túlmisztifikálni, abban a városban született ahol és kész.

És akkor mi van?

2012. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Soha eszembe nem jutott, sőt mélységesen meg vagyok döbbenve, hogy létezik ember, akinek ez problémaként merül fel:o


Tökéletesen letojom, hogy egyszerű, vagy bonyolult leírni - az én nevem is hosszú, és bonyolult, akkor nevet kellene változtatnom, hogy a gyerekeimnek könnyebb legyen a hivatalos ügyintézés??


Ugye ez csak valami vicc????

2012. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem egy felnőtt embernek illik tudni leírni azt, hogy Székesfehérvár, speciel semmi bonyolultat nem látok benne...a kisgyerekek meg ritkán mennek ügyet intézni hivatalokba, úgyhogy mire szükségük lesz arra, hogy leírogassák, már nem fog nekik gondot okozni.


Én Hódmezővásárhelyen születtem, soha nem gondoltam arra, hogy ez egy nehéz szó...

2012. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

A nevem is bonyolult, a város is, de tudok betűzni, több nyelven is. Nem nagyon gondolkoztam még ezen.


36 hetes km

2012. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Először én is azt hittem, hogy a kérdés vicc, azaz: ironikusan akarod bemutatni hogy az anyukák néha milyen piszlicsáré dolgokon agyalnak és nyaralnak hót feleslegesen. Aztán rájöttem, hogy komolyan kérdezed, és mélységesen ledöbbentem....... van gyerekem, de sosem gondolkoztam azon, hogy vajon nehéz-e és bonyolult az, hogy Budapest. Szerintem a Székesfehérvár sem az. Simán kiejtem és leírom, és ha a gyereked nem lesz sem diszlexiás, diszgráfiás, akkor semmi bonyolultságot nem fog jelenteni az életében ez a szó :)
2012. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Gondolom akik itt válaszoltok, nagyrészt magyarországon éltek és ugyan abban a városban ahol születettek, így mindenkinek természetes.


Nekem egy igen bonyolult nevelm van, családi és kereszt is. Plussz még hozzá jön a születési helyem.


Bankártyámat 2x küldték ki helytelenül (mondjuk a keresztnevemet rontották el), pedig én helyesen írtam le, de még sem ment.


Munkám során meg mindennapi telefonálgatásnál a legrosszabb, ezért a nálam nem is volt kérdés hogy férjem nevét vegyem fel és könnyítsek a helyzetemen.


De ismerek olyan nöt aki azért vette fel férje nevét még plusszban kötöjelelell hogy még bonyolultabb neve legyen. ìgy kb 10 perc mire valaki megérti és letudja írni a neveit.

2012. ápr. 18. 13:57
 20/28 anonim ***** válasza:
:D Akkor én is,és a fiaim is irtó mázlisták! :D Eger
2012. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!