Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy viselte otthon kb 2 éves...

Hogy viselte otthon kb 2 éves ANYÁS gyereketek a szülési távollétet?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltunk távol egymástól 3 óránál tovább.
2010. júl. 7. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szobatársam (a kórházban) volt ilyen. 2 éves volt a Fia, amikor jött az öcsi. Megorrolt az anyjára, mert "elhagyta".

A barátnőméknél a nagyobbik lány (3 volt, amikor húga született) szintén megsértődött az anyjára.

Idővel megbékültek mindketten.

2010. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
lassan szoktasd hozzá .... először egy fél nap aztán egy nap majd másfél és igy tovább nekünk is babánk lesz februárban és a nagy 21 hós már kibir két és fél napot nagyival mi is igy fokohatosan emeltük az " adagot "
2010. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 2,5 éves volt fiam mikor szülni mentem. Nagyon jól viselte. Szinte minden nap jött apával látogatni, illetve húgom elvitte 1 éjszakára anyumhoz. Teljesen lefoglalták, aztán apa is szabit vett ki és minden rendben volt. Mondjuk előtte is sokat beszélgettünk mi lesz, hogy fog történni a Picibaba érkezése. Csináltam 1 éves szülinapjára egy fényképes könyvet amiben olyan képek is vannak mikor pociban volt, illetve kórházban a születésekkor. Azt is sokat néztük, hogy most ez lesz míg anya nincs itthon és mikor jön hozza a babát. :) Igaz előtte nyáron már volt távol egyedül a nagyszüleinél akkor se volt gond, pedig elég anyás volt. :) (23 hós koráig szopizott is, csak velem volt hajlandó elaludni)
2010. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán el kellene kezdeni szoktatni a helyzethez, töltsön egy kis időt távol, több időt apával.
2010. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt semmi baj. Látszólag. Kicsit hisztisebb lett utána egy darabig.

Amikor bejöttek látogatni, nagyon édes volt. Mindig odatolt apához, és mondta, hogy szeresd, adj neki puszit. Mondtam, hogy szeretem. Mire ő, akkor jó, akkor anya gyere haza velünk. Szóval valahogy azt gondolta, hogy haragszom az apjára, és azért hagytam el őket.

Aztán mutattuk neki az öcsikét, hogy majd holnap visszük haza. Erre ő elkezdte tolni kifelé az öcsikét, hogy akkor menjünk most.

Egyébként azt mondta az apja, hogy nem volt semmi baj. Sőt, utána is sokáig őt hívta éjjel, ha felébredt. Nem tudom, hogy megsértődött-e, vagy inkább csak megértette, hogy most anya nem elérhető.

De előtte nagyon sokat meséltünk neki a kistesóról. Vettünk is neki könyvet, amiben lerajzolták, hogy mi lesz.

2010. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13:56-os vagyok. Nálunk is volt utánna egy kis hisztisebb időszak, de szerencsére hamar elmúlt. Kb 2 hétig tartott, olyankor az is előfordult hogy apát vagy engem megrúgott vagy ütött amit előtte nem csinált. Aztán lenyugodott. A picit viszont kezdetektől imádta, imádja. :)
2010. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk nem volt gond, minden nap elmondtuk többször is, hogy mi fog történni, hogy anya nem lesz itt, és fokozatosan többet volt apával.
2010. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!