Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érdemes odaadni a pénzt...

Mikor érdemes odaadni a pénzt a fogadott dokinak?

Figyelt kérdés
Most szülök először és nem vagyok otthon ebben a témában. Fogalmam sincs hogyan és mikor kell neki odaadni a pénzt. Ez olyan cikic szituáció nekem. Kérlek mondjátok el a tapasztalataitokat.

2012. ápr. 26. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:

én a kórházi utolsó vizsgálatnál adtam oda, eza 3.napon volt szülés után. egy bor mellé tettem a borítékot, így jobban nézett ki.


közvetlen a szülés után nem adnám, mert ha esetleg valamit rosszul dolgozott el, az 1-2nap múlva derül ki (ismerősöm járt így).

de van, aki csak a 6 hetes kontorllon adja oda.

2012. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is az utolsó kórházi vizsgálaton adtam oda,mielőtt hazajöttünk.
2012. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Varratszedésnél adtam oda, 5 nappal a szülés után. Behívtam a szobámba, és mondtam, hogy köszönöm a munkáját, és odaadtam a borítékot.
2012. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. ápr. 26. 08:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a 6 hetes kontrollon adtam oda. NEm volt fogadott doki, császároztak. A varratszedéskor akartam, de akkor nem volt egyedül, így maradt a 6 hetes kontroll. Nem is hozzá kellett volna mennem, de mivel fogadott, így adtam neki oda.
2012. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem egyből szülés után odaadta a borítékot, mikor a szülésznő kiment,nekem így volt a legkényelmesebb,a szobatársam csak varratszedéskor adta, de olyan ciki volt hogy minden nap kétszer bejött a dokija, hogy "megnézze"hogy van, de olyan nyílvánvaló volt, hogy azért jön be hogy kapja e már a borítékot...Egyébként meg akármikor adod oda ne érezd kellemetlennek, nehogy már te szégyeld hogy pénzt adsz,örüljön neki orvos és szégyelje magát a magyar egészségügy hogy az ember ere kényszerül, hoyg normál ellátást kapjon...
2012. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnél varratszedéskor adtam oda neki. A baba nagyon besárgult, még maradnunk kellett 5 napot ezután. A dokim ugyanúgy jött, benézett és elköszönt, mikor mentünk haza.

Augusztusban megint nála szülök, de lehet, hogy majd csak a 6 hetes kontrolon lesz annyi pénzünk, hogy odaadjuk.

26hkm

2012. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van aki varratszedéskor adja oda,van aki a 6 hetes kontrollon.Nekem rendes szülésnek indult,de császár lett.A műtét után amikor bejött hozzám a férjem pont akkor jött be a doki is így odaadta neki.

A doki minden nap bejött hozzám megkérdezni mi újság!Pénzért nem jöhetett hiszen már megkapta,tehát rendes volt nagyon.

2012. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mind a kétszer varratszedéskor adtam oda a rendelésén. A kórházban nem voltam benne először biztos hogy aznap mikor hazamennénk, ott lesz (pont nem is volt). Így sokkal személyesebb volt, nem a folyosón kellett úgymond odaadnom.
2012. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A rendelésén ott volt az aszisztense, de engem nem zavart, egy üveg itallal adtam (ajándékzacskóra tűzve a pénzt) és így mégsem egy borítékot adtam... igaz nem iszik...másodjára egy jó minőségű csokival adtam. :)


Az aszisztens pedig nyilván tisztában van a dolgokkal.

2012. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!