Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki fogadott csecsemős nővért...

Aki fogadott csecsemős nővért a kórházban, az mennyit adott neki "hálapénznek"? Mennyit "illik"?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 15:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de ekkora undorító módon, hogy lehet kommentelni, mint, ahogy ti csináljátok???? Egyrészt senki nem kérdezte ezt, másrészt kedves utolsó úgy látszik nagyon felvilágosulatlan vagy, mert szerinted mindenkinek egyből megy a szoptatás és nem hallattál még szoptatási nehézségekről meg problémákról. És a stílus, ahogy írsz... Hát gusztustalan! És képzeljétek második babámat várom és ugyanabban a kórházban fogok szülni és az első babám nem tudott jól szopizni és senki sem segített benne és nálunk a csecsemősök szoktak ezzel foglalkozni... Sajnálom, hogy ennyire prűd, kicsinyes és szánalmas emberek vagytok, hogy még egy kérdést sem tudtok értelmezni... Senki nem a kérdésre válaszolt... Bonyolult két mondatot írtam, mi? :D A másik meg a stílus, amit megengedtek magatoknak, hogy másokat, hogy sértegettek. Miért fáj az nektek, hogy nálunk más a szokás. Sajnos a mi kórházunk ilyen és nem értem ezt miért nem lehet felfogni????? Nehéz??? Úgy látszik igen!
2012. ápr. 29. 22:03
 12/22 A kérdező kommentje:
*hallottál
2012. ápr. 29. 22:06
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Ajánlanám neked az ordenáré felháborodás helyett a válaszok újraolvasását, majd némi konzekvencia levonását. Sokan írtunk - mindenki azt, hogy még nem hallott ilyesmiről, vagy, hogy nem tud erről, és furcsának tartja. Válasznak ez is válasz, ami elgondolkoztathatna téged azon, hogy valóban szükséges-e ez (a régi elv alapján, mely szerint ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye)? Ha és amennyiben igen: kérdezz olyat, akitől azt hallottad, hogy adott pénzt ilyen célra.


Egy válaszoló írt picit emelkedettebb hangvitelben, de a helyzet az, hogy megértem: én írtam, hogy a férjem orvos (hogy ne tűnjek álszentnek, adott esetben kap és elfogad hálapénzt), de mikor nem fogadott el pénzt, megkérdezték tőle, hogy ez azért van-e, mert ő kevésbé jól végzi a dolgát, és nem szoktak neki adni...

Nos nem, nem azért. Hanem mert végtelenül ostoba társadalmi berögződés, már-már a dolgozók kondicionálása, hogy mindenkinek pénzt adunk, aki a munkáját végzi, és van, aki nem ért egyet ezzel. És azt gondolom, hogy a kicsit "haragosabban" válaszolónak igaza van: azok szítják a hálapénzezést, akik adják.


A kérdésedre válaszolva, bár a stílusodat továbbra is felháborítónak tartom: több értelme lenne esetedben szoptatási tanácsadóval konzultálni, mint megkenni egy csecsemős nővért. Ő majd ad neked egy számlát is a szolgáltatásról, és jobban is ért hozzá.


Szép estét Neked.

2012. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyan a Szt. Istvánban szültem 2x,és szeptemberben 3. alakalommal is ott fogok(és ott vannak szakemberek,akik segítenek éjjel-nappal),de én már halottam erről.És nem új keletű a dolog(és nem is olyan nagyon ritka).És aki azt írta,hogy mindig másként vannak bent a nővérek,ezt azért cáfolnám,mert nálam pl. 3x ugyanaz a nővér volt az éjszakás.Kérdező:én úgy gondolom 3000 ft/nap reális,de a helyedben megkérdezném-ha van fogadott-a szülésznőmet.
2012. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti. Nem a te kommented dühített fel, hanem az a kettő aki az én kommentem előtt írt... Amúgy még mindig nem a kérdésre válaszoltál, mert nem is fogsz rá tudni, ha te magad nem fogadtál csecsemőst, vagy nem is hallottál ilyenről...


Kedves utolsó! Nagyon köszönöm a válaszod!!! Nem is számítottam már értelmes válaszra... De örülök, hogy van, aki érti mit kérdeztem és arra is válaszol. :) Még egyszer köszönöm! :)

2012. ápr. 30. 02:12
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Egyebkent aki volt mar korhazban, az tudja, hogy a noverek igenis elvarjak, hogy penzt dugdossanak a zsebukbe azert, hogy egy picit jobban odafigyeljenek a betegre. Ez nem csak a szuleszeten,hanem minden osztalyon megvan. Nyilvan nem tizezreket, de par ezer forintot szoktak kapni. Akinek nincs problemaja, nyilvan nem ad, de egyertelmu, hogy akinek van, az szeretnek megoldami es ha csak igy megy, akkor igy megy.

Szerintem ott ertett felre mindenki, hogy a felfogadni szot hasznaltad. Ha csak azt kerdezted volna, hogy a novereknek mennyit szokas adni, hogy picit tobb figyelmet kapj, akkor normalisabban valaszoltak volna. Amugy megneznem a sok felhaborodott anyuka kozul, hogy ki az, aki se az orvosnak, se a szulesznonek nem adott egy kanyi vasat se, csak hogy jobban figyeljenek ra. Vagy ki az, aki nem jart maganrendelesre ugyanezen okokbol. No, ezek utan miert ne lehetne meg par ezret radobni, csak hogy a szopi is menjen?


Amit en javasolnek. Ha csak a szopi miatt szeretnel segitseget, akkor vedd fel a kapcsolatot olyan szootatasi tanacsadoval, aki elerheto nalatok. beszeld meg vele, hogy hivod, ha megvan a baba es gond van. O be fog menni a korhazba es segit. Ott lesz orakat is es akar masnap, harmadnap is megy. A nover, amellett, hogy penzert segit, sajnos nem fog tudni eleget foglalkozni veletek, mert tenyleg sok a dolguk. A szopis tanacsadonak fizesd inkabb azt a nehanyezret, amit a novereknek adnal.


Kellemes szulest es kivanom, hogy tudj szoptatni. :-)

2012. ápr. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Tényleg elvárják a lóvét a nővérek is.Ha nem kapnak bunkók,le se szarnak.Szerintem mondjuk kicsit sok a napi 3 rugó,felezd el.
2012. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Lehet, hogy már régiek a hozzászólások, de eléggé felháboritottak amit olvastam. Azért, mert vannak olyanok akik még nem hallottak fogadott csecsemős nővérről nem jelenti azt,hogy így beszéljenek valakivel aki normálisan kérdezett valamit. Ha valakinek nem volt vagy nem hallott róla,nem kötelező ide írnia, pláne nem a rosszmájú hozzászólásaikat.


Igenis újabban szoktak csecsemős nővért fogadni, és nem a divat miatt, hanem azért mert kevés a nővér a kórházakban,plusz alul fizetettek, csakúgy,mint mindenki ebben az országban és se idejük, se türelmük sajnos segíteni a frissen szült anyán akinek pont az első napok a legfontosabbak, hogy elinduljon a tej a melléből rendesen nehogy begyulladjon, és igen, ha nem tudja mit kell csinálni az első napokban az üvőltő gyerekével, legyen ki segítsen SZÍVESEN ÉS NORMÁLISAN ahogy azt kellene! Persze tisztelet a kivételnek! Sajnos ha olvasnátok fórumokat, majdnem minden kórházra van nem is kevés panasz a csecsemős nővérekről ami eléggé megrémiszt egy hamarosan szülő nőt, és bocsássa meg a Jóisten, ha nem megy segitség nélkül az első pár nap egy kicsi babával!


Hát akkor inkább igen FELFOGAD valaki egy külsős csecsemőst aki csak miatta van ott, mindig mellette áll ha kell és türelmesen, kedvesen segít amiben kell!!! Hát ezért kedves tudatlan előző hozzá szólók!

2012. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Most olvastam a hozzászólásod és nagyon jól megfogalmaztad! :) Amúgy nem bántam meg. hogy fogadtam fel csecsemőst! Minden pénzt megért! :)
2012. dec. 10. 13:35
 20/22 anonim ***** válasza:
40%

Mint szakember azt ajanlom fogadj konyhasnenit is mert a kaja a korhazban ocsmany rossz.Ja es takaritoneni sem artana mert en inkabb bepisilnek mint ott menjek el pisilni vagy zuhanyozni.Sot a mosodaban is erdemes egy kis halapenzt vinni hogy szep tiszta legeyn a lepedod.

Soha az eletben nem fogadtam el egy fillert sem senkitl hiszen a szakma szeretetebol dolgozom es van fizetesem Sot a raszoruloknak ingyen segitek mert megtehetem es emberi kotelessegemnek erzem ezt.Ezen kivul ingyen tartok tanacsadast es tanitom a nyelvet segitek beilleszkedni a magyarknak azoknak akiknek nem jut erre penzuk.Inkabb en szukolkdom mint valakitol elfogadjak akinek maganak is alig jut koltsek a babara es a tobbi gyerekre.Oke azert egy tal sajat sutesu sutit szivessen elfogadok.

2012. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!