Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Három vagy többgyermekes...

Három vagy többgyermekes anyukák! Nektek mennyi idő alatt lett meg a harmadik gyermeketek? És jobban fájt mint az első kettő?

Figyelt kérdés
Most várom a harmadik kisfiamat, de ettől a szüléstől félek a legjobban. Nem tudom, hogy miért van ez a szorongás bennem. Lehet azért, mert tudom, hogy mi vár rám. Az első fiam 12óra alatt lett meg, a második pedig 3,5óra volt. Sima szülés volt mindkettő, fájdalomcsillapítás nélkül. Hogy tudnám magamat lenyugtatni, hogy ne rettegjek ennyire a szüléstől? Köszönöm a válaszokat. 39hkm
2012. ápr. 28. 23:01
 1/7 Sókristály ***** válasza:

Én is a 3.-nál féltem a legjobban. Végül rapid szülés lett. Túlhordtam, úgy volt, hogy reggel indítják a szülést, de annyira magasan volt a feje, hogy a doki adott még egy nap haladékot és hazaengedett. Végigrohangáltam a napot. Este 1/2 12 körül kezdődtek a fájásaim, de mivel volt már egy téves riadónk, csak 1/2 1-kor mertem elhinni, hogy ez már bizony az, és 1.15-re értünk be a kórházba. 1,50-kor már meg is volt a baba.

Az első burokrepedéssel indult, délután 5-kor, fájások nélkül. Este 8-ra lett meg, a második fájásokkal indult 9-kor, éjfél után néhány perccel született.

2012. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 andi-bgr válasza:
Én rettegtem a harmadiknál!!! Mindentől féltem! Az első fiam 21 óra, a második 5 óra és a lányom 2 és fél óra alatt született meg! Ne izgulj! Minden rendben lesz! Gyors szülést kívánok neked! :-)
2012. ápr. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem jött be a harmadik, mint szerencseszám. :(

Ő volt a leghosszabb, 12 óra elejétől a végéig. Bár a nagyon rossz az az utolsó 1 óra volt és nem több, a többi sima fájás, ami nem volt durva.

Ugyanakkor a kisasszony 4 kiló felett volt és szerintem orvostól is függ az egész. Most majd meglátom, hogy a negyedik milyen lesz, mert másnál szülök.

2012. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 3 kisfiam van.

4,5 évessel 12 órát vajúdtam.

A 3,5 éves fiam másfél óra alatt megszületett.

A harmadik fiam 6 hónapos, vele 10 órát vajúdtam, nagyon nehezen született mag, oxitocint kaptam, húzták, tolták.


Nekem a 3. babám született meg a legnehezebben, de biztos azért mert már több mint 3 év telt el a 2 szülés között.

2012. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Nekem is 3 fiam lesz. :)) Hát nem tudom, hogy mennyire számít-e az, hogy mennyi év telt el, de nekem a nagyfiam 12,5éves, a kicsi pedig 3,5. 9év van közöttük, és mégis 3,5óra alatt lett meg a kicsi. Hát próbálok megnyugodni, nem rettegni. Az első fiamat én is túlhordtam (41hét), a másodikat pedig indították a kiírt napon. Jó lenne, ha most magától beindulna. Mégegyszer köszönöm nektek a válaszokat. 39hkm
2012. ápr. 29. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó 3 kisfiús válaszoló vagyok :)


Nekem a 2. kisfiam az első után 14 hónappal született. Talán ezért sikerült cakk-pakk másfél óra alatt megszülni.

Ebben már a vizsgálat, ctg is benne volt :)

Igaz Ő a 37.héten született. Az első és a 3. pedig a 38.héten.


Kívánom Neked, hogy nagyon szép, gyors szülésed legyen!

Ne izgulj!

Én hiszek abban, hogy a gondolatok teremtő erejűek.

Nagyon rettegtem a 3. szüléstől és sajnos nehéz is lett.

A másodiknál úgy voltam, hogy lesz ami lesz, így is úgy is kibújik...

:)

Nekem a 2. nagyon szép volt, mindenki nevetett, a doki a falat támasztotta, foghattam a kis fejét ahogy kibújt :)

nem vágtak, nem repedt semmi.

Ülve szoptatta, saját lábon mentem fel.

Ilyenekre gondolj és meglátod minden JÓ lesz!

2012. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ne agyalj rajta. lehet h pikkpakk meglesz,lehet h nem. próbálj arra fókuszálni h minden oké lesz. felkészülésnél segithet homeopátia,és dianatal-gél
2012. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!