Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második, harmadik szülés...

A második, harmadik szülés gyorsabb és fájdalmasabb, mint az első?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második mindössze 2 órát tartott és hát igen intenzív volt de nem mondanám hogy jobban fájt mint az első...csak az hosszabb ideig fájt NAGYON, ezen meg hamar túlestem:))
2010. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is gyorsabban megvolt a 2. és a 3. babám is. Hogy jobban fájt-e mint az első, szerintem relatív. Mindig azt érezzük fájdalmasabbnak, ami épp van. Akármilyen rövid idő is telik el 2 szülés között, az előző fájdalmat az ember már nem tudja felidézni, különben is miután a baba megszületett, maga az élmény is elhomályosodik.
2010. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első 14 óra hossza szenvedés árán lett meg.De akkor azt mondtam hogy rögtön szülnék még1x.

4 hete szültem a másodikat gyereket és 6 óra alatt lett meg.De ekkor azt mondtam inkább még1x a 14 óra mint mégegyszer ez a 6 óra.

Sokkal gyorsabban és intenzívebben jöttek a fájások.

Egyszer csak azt mondták már nyomjak.

De már most hogy elmúlnak a szülés utáni szokásos fájdalmak, lehet újra szülnék.

2010. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinél változó. Én csak egyszer szültem, de az nekem maga volt a pokol. Gyors volt és iszonyúan fájt. Azóta eltelt 3 hónap, de még mindig azt mondom, soha többet. 10 óra telt el az első fájás és a babám megszületése között. Azt mondták, rosszabb is lehetett volna, vajúdhattam volna akár 2 napig is...
2010. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
nálam az első 2,5 óra volt gátmetszéssel, a második 20 perc - itt repedtem mert annyira gyorsan zajlott minden, viszont az utófájások jóval erősebbek voltak. Állítólag a harmadiknál már nem is metszik az embert.
2010. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első hosszabb volt, de ő csak 3 kiló volt.

A második nagyon gyors volt, és attól volt ugyanolyan nehéz, mint az első, hogy ő 4 és fél kiló volt.

A fájdalmakra igazából nem is emlékszem. Az öröm, amit érzek, hogy anya vagyok, teljesen elhomályosította.

2010. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

első kisfiunk 38.héten, indították, 3500 gramm, 5 óra

második kisfiunk: 38.héten, beindult a szülés, 5 órakor kezdődött, 5.45-re értünk a kórházba, 5.55-re lett meg. nagyon gyorsan jött :) ez nem fájt! Az első jobban fájt.

de szülnék mégegyszer :)

2010. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22.14-es vagyok: a második kisfiunnk 4200 grammal született. ez lemaradt :)
2010. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! olyan jó olvasni, én is nagyon várom már a második kisbabánkat :)
2010. okt. 10. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
az első lányom 19 óra alatt lett meg, a 2. szülésem nem fájt jobban, csak sokkal gyorsabb volt. 2 óra 20 perc alatt lett meg a babám, viszont az utófájások sokkal fájdalmasabbak voltak. Szoptatáskor a falat kapartam, olyan erős méhösszehúzódásaim voltak. Könnyű szülést kívánok
2010. okt. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!