Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldön dolgozom,3 hét...

Külföldön dolgozom,3 hét múlva fogok szülni. A gyermekem után az ellátást külföldön kapom, de véglegesen haza szeretnék költözni gyermekemmel együtt. Meddig kell maradnom ezért külföldön a szülés után, mik a feltételek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mit is kérdezel? Haza akarsz jönni végleg, és külföldön akarod kapni az ellátást továbbra is?

Vagy hazajössz és itthon akarod kapni az ellátást?

Ha hazajössz, akkor nem fogsz teljes körű Eü ellátást kapni, ha külföldön leszel biztosítva.

Viszont itthon fogsz kapni a külföldi munkaviszonyod után Tgyás-t és Gyes-t is, csak be kell szerezzél egy igazolást. Nem tudom melyik kell mert mindig változik. Eü pénztárnál érdeklődj.

2012. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást!Mivel az édesapa magyar dolgozó és ő utána a gyermek automatikusan EÜ biztosított lesz-e? Igen szülés után haza szeretnénk jönni mert a páromnak itt van a munkahelye és itt szeretnénk lakni.
2012. ápr. 29. 11:34
 3/6 anonim ***** válasza:

A kicsinek szerintem biztos fog járni ellátás az apukája miatt - de a helyi háziorvos megmondja. TB kártyát szerintem be kell szerezni. Ha te itthon szeretnél biztosítva lenni, akkor nem árt már most beszerezni a papírokat. Én Angliában dolgoztam, és több hónap telt el mire megkaptam, és akkor is úgy, hogy felhívtam őket - ültek rajta. Jelenleg is kapsz fizetést, gondolom már nem dolgozol? Eu-s kártyával mehetsz itthon orvoshoz, de nem minden esetben látnak el. Ha itthon fogsz esetleg tgyás-t igényelni, sajna mindegy mennyit kerestél, mert itt van egy maximális összeg - pontosan nem tudom most mennyi - azt fogod kapni.

Annak is utána kell járni, hogy ki állatja ki a kicsi okmányait. Útlevél kell neki.

2012. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy itthon kötelező terhesgondozásra járni, mert különben nem kapsz semmit. De ha a külföldit tudod igazolni, azt elfogadják.
2012. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ennyi kérdésem van, de még azt szeretném tudni, hogy a gyermekem megszületése után HA hazaköltözöm, kapom-e a Németországban megállapított x összegű eurót?
2012. ápr. 30. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt az a probléma, hogy abban az országban kell kapjad az ellátást, ahol életvitelszerűen laksz.

Ha te Németországban akarod kapni a fizetést, akkor ott kell élni. Mondhatod azt, hogy Németben laksz, de mégse - hazudsz. Gondolom érted?

Pontosan nem tudom, mert én már azelőtt hazajöttem, hogy szültem. Annak is utána kell járni, hogy Németországban mi alapján fognak fizetni. Megszületik a kicsi, de utána gondolom ott is vinni kell védőnőhöz, oltásokra... És ha nem viszed, akkor mi a helyzet? Itthon a védőnő többször is kijön házhoz, ott?

Szerintem ha végleg haza akarsz jönni, és később nem akarsz visszamenni, akkor inkább itthon igényled meg a tgyást (még ha kevesebb is lesz)... Akkor az eü ellátásoddal se lesz gond itt Magyarországon. Vagy nincs igazolásod a terhesgondozásról?

Tedd fel azt a kérdést, hogy ha hazajössz végleg, akkor kapsz-e Német-ben fizetést?

2012. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!