Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházban (ha lenne lehetőség...

Kórházban (ha lenne lehetőség rá) mennétek külön szobába?

Figyelt kérdés

3 hét múlva szülök. Van már egy 2 éves lányunk, amikor Vele kórházban voltam - 7 napot - nem kértem külön szobát. Császáros voltam, így 3 ágyasba tettek. 3,5 és 6 ágyas szobák vannak. A baj az, hogy közös a fürdőszoba... Azaz hiába voltam 3 ágyasban, a szemközti 6 ágyassal együtt használtuk a zuhanyzót, wc-t. Persze alap a papucsban zuhanyozás és a wc ülőkére rakott papír, de akkor is elég kellemetlen volt :(

Most elgondolkoztam a külön szobán. Van egy 2 ágyas, külön fürdővel, külön hűtő és tévé (bár ez utóbbi nem fontos, úgysincs idő tévézni), 2200 Ft/nap. Megint császáros leszek, ráadásul autoimmun beteg is lettem, jön hozzám majd neurológus is vizsgálni emiatt szülés előtt-után. És mivel immunbeteg vagyok, le van gyengülve az immunrendszerem, könnyebben elkapok bármilyen fertőzést pl a közös fürdőnél.

Nem tudom mit csináljak. 7 napra a szoba ára 15.400 Ft, ki bírnánk fizetni. De azt sem szeretném, ha a többi kismama és/vagy a nővérek azt gondolnák, hogy magasan hordom az orrom, mert ez nincs így.

Az 1 ágyason nem gondolkoztam, az 2500 Ft/nap, de ott nincs senki akihez szólni tudna az ember.

Mit tanácsoltok?


2012. ápr. 29. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Alapbólés nem fizetnék külön szobáért,mert szeretek beszélgetni másokkal.

Viszont a te esetedben ez a 2 ágyas megoldás nagyon ideálisnak tűnik!Én bevállalnám!Azzal meg ne foglalkozz ki mit szól, amúgy meg nem hinném, hogy e miatt bárki furán nézne rád....

2012. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én magányos farkas típus vagyok, egy ágyasba mennék, ha tehetném és nem érdekelne ki mit szól.
2012. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha immunbeteg vagy, válaszd a 2, vagy az 1 ágyas szobát.


Könnyű szülést!

33+2 hkm

2012. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennék egyágyasba. Szerettem volna az első babámnál is de teltház volt. Ez nem orrfennhordás. Sokan szeretnének egyágyasba menni szerintem. Nem vagyok mizantróp, de olyan jó lett volna aludni amíg a babám is aludt, de a 3 ágyasban ez képtelenség volt, mert mindig sírt valamelyikünk gyereke. Így aztán nagyon fáradtan mentünk haza a kórházból. Itt nálunk 10000,- forint/nap a különszoba, de nekem így is megérte volna.
2012. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem menjél a 2 ágyasba. 1 ágyast én nem választanék, mert megőrülnék egyedül, de a 3,5,6 ágyas az már tömeg! Én is fizetnék érte ennyit, a külön fürdőszoba miatt is. De a legfontosabb az egészséged! A többi kismama foglalkozzon a saját dolgával, a nővérek szerintem még jobban figyelnek rád, hátha ők is kapnak egy kis plusz juttatást. Ha van fogadott orvosod, akkor már ez a 15.000 Ft aprópénz egy szülés levezetése (császár) után.
2012. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A te esetedben mindenképpen jó a külön szoba. Én nagyon sokat voltam kórházban a babámmal. Volt egy kismama aki külön szobában volt, ha unatkozott átjött frecsogni. Legalább is szülés előtt. Utána már nem igazán volt ideje. Viszont ő ráhúzott a bent létre, mert nem szült meg aznap amikor befeküdt szülés után meg a babájának antibiotikumra volt szüksége. Így ő legalább két hetet bent töltött. Ezt kalkuláld bele. Kényelmes, különzuhanyzós szobája volt, kulcsolhatta így biztonságban tudta az értékeit amikor átjött. Persze voltak nővérkék aki megjegyezték ilyenkor, hogy ugye jobb lett volna nem külön szobában lenne, de ez inkább csak csipkelődés volt. Mi nem néztük rá ferdén. Én persze nem mentem volna külön szobába, mert több mint egy hónapot pocakosan nem szívesen töltöttem volna egyedül. Viszont neked azt mondom, ha teheted akkor mindenképpen menj külön szobába.
2012. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Programozott császárom lesz altatásban (1.gyermeknél spinális érzéstelenítésben történt a császár de emiatt lettem immunbeteg), így kórház, másnap műtét s 5 nap bentlét. Persze ha nincs szövődmény. Ezért számoltam a 7 napot.

Ezek szerint nem számít drágának a 2200 Ft/nap, valamelyikőtök írta a 10.000 Ft/napot, az tényleg sok.

Most már hajlok a 2 ágyas szoba felé, köszönöm a megerősítést!

Ja és igen, van fogadott orvosom, az alapbetegségem miatt (is) kellett fogadni.

2012. ápr. 29. 13:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk meg pl. 15 ezer ft/nap az egy ágyas, bár két személyesnél több szoba nincs, tehát már olyan sem lehetne, hogy 3-an vagyunk. A te esetedben én mindenképp 2 ágyasba mennék.

Sok boldogságot a picihez! :)


38 hkm

2012. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kétágyasba mennék, egyágyasba nem. szintén immunbetegként. egyébként ha van egészségpénztári számlád, a 20%-át visszaigényelheted az adódból
2012. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

15.000/nap? Uh, az már nagyon sok. Viszont az nagyon jó, hogy csak 2 ágyasak vannak. Nálunk alapból 5-6 ágyasak, és van 2 olyan szoba, ami 3 ágyas, oda teszik a császárosokat.


Egészségpénztári számlám nincs, e.p.kártyája van a Páromnak, de a rajta lévő összeget kihasználtuk mert 2x voltunk UH-n Budapesten, mert itt helyben össze-vissza mondtak mindenfélét...s biztosra akartunk menni a babát illetően (eleve körülményes egy immunbeteg embernek egy terhesség, emiatt mentünk Pestre).


Köszönöm mindenkinek! :)

2012. ápr. 29. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!