Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom hogy bután hangzik de...

Tudom hogy bután hangzik de teljesen össze vagyok zavarodva. Most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az van, hogy fogalmam sincs hogy zajlik egy szülés.Nem tudom mi az a keményedés és a jóslók és hogy az kb mikortól jelentkeznek? és amikor elkezdődik a szülés és megszületik a baba, utána a lepényt tényleg úgy nyomják ki az emberből?és utána egyből elkezdődik az a bizonyos 6hetes vérzés (gyermekágyi vérzés)?- szülés után egyből felvehetek egy ilyen eldobható bugyit? ha letelt a 6 hét, utána addig nem fogok vérezni míg nem állnak helyre a hormonok, és nem kezdek el újra menstruálni?

És miket kell vinni a kórházba, azt tudom hogy kell külön a babának, és a szülő nőnek és hogy neki külön kell egy csomag az ott töltött időre és a szüléshez! ezekben a csomagokba miket kell becsomagolni??

Tényleg buta kérdések és miegymás, de nagyon sokat segítenétek nekem ha normálisan válaszolnátok ezekre a kérdésekre! előre is nagyon köszönöm!!


2012. ápr. 30. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, én nem vagyok bár hú de tapasztalt a szülésben de februárban szültem meg az elsö kislänyom ;) aki most lesz 3 hónapos, csak én kint külföldön szültem, tehát keményedés meg a jósló fájások mindenkinél máshogy jelenkeznek van akinél egyáltalán mint pl nálam ;) de a keményedés ott a hasad keményedik az is percektöl függöen úgy mint a jóslófájás ami azt jelenti a méhed húzodik össze olyankor mivel készül a nagy napra a szülésre ;)de oda kell rájuk figyelni mivel lehet utána beindul a szülés ezért kell nézzni 60 perc vagy 50 percenként vannak a joslófäjäsok, nálam pl ugy volt február 9-en voltam dokinäl mondta ebböl még nem lesz baba haha 10-en ejszaka elfolyt a magzat vizem majd rä félorära jöttek a fäjäsok 10 percesek majd 5-re és 3 perc-re lecsökkentek 5 óra alatt meg lett ;) na de vissza térve a lepényél värni szoktak 15 percet míg levällik rendesen nem mindenkinel nyomjäk ki csak annäl akinél még valahol oda van növe nälam ez volt példäul, igen utána egyböl vérzel, elöször vérzel majd 7-8 nap múlva mär barnäzol majd särgäs színü folyik ki, persze hogy fel lehet venni az eldobhatos bugyit kell is mert mäskülönben hogy teszed a betétet be ;)? ha szoptatsz lehet meg sem fog jönni majd csak akkor mikor mär nem szoptatsz de ez is mäs mindenkinel nälam most meg jött peddig most kezdtem el fogamzäsgätlót szedni és még el sem fogyot 10-zet vettem be de mär vérzek, ´neked häloing szoptatós melltartó zokni bugyi fényképezö könyv hogy ne utatkozz a babänak meg sajnos nemtudom otthon mi a követelmény mert itt kint csak arra a napra kellett vinni amikor haza hoztuk a többit adtäk a korhäzba nekünk;) mikorra vagy kiirva? sok boldogsägot nektek az elsö lesz?remélem valamennyit tudtam segíteni ;) lehet irnak tapasztaltabbak is és többet tudsz meg én azt irtam mit én tudtam;)!
2012. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A verzes egybol szules utan megkezdodik, akkor mar hasznalhatod is az eldobhato bugyit meg a betetet. Nem biztos, hogy 6hetig fog tartani a verzes, lehet hamarabb vege lesz, ez mindenkinel valtozo. Az elso mensi is valtozo, es nagyban fugg attol is, hogy meddig tudsz majd szoptatni. Ha szoptatsz akkor altalaban kesobb jon meg eloszor, de ez sem torvenyszeru.


Hogy miket kell vinni a korhazba?

Itt egy lista:

[link]

De ha a google-ben rakeresel sokat kidob majd.

Szulesrol inkabb nem irok, mert nekem csaszarom volt, es nem akarok butasagot irni.

2012. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még csak 38 hetes vagyok, de a férjem az orvosom, így ki vagyok okítva, hogy hogyan is zajlik, hátha tudok segíteni. :))


1. Jóslók: nekem 36 hetesen kezdődtek, van, akinek hamarabb. Derékból kiinduló erősebb görcs, olyan menstruációs-féle, és egyre erősebb, majd egy idő után megszűnik. Zuhanyzásra, helyváltoztatásra javul. A keményedés meg olyan, mintha egy nagy vasgolyó lenne hirtelen az alhasad helyén. Ezt én már a 32. héttől érzem néha.


2. A lepényt valóban akkor "nyomják", ha nem válik le teljesen magától, ha leválik, akkor nincs erre szükség. Ezt tapintással állapítják meg (tarajos a méh teteje, ha levált, vagy milyen :)), persze van, amikor látszik, hogy nem jött ki az egész, ilyenkor akár kaparásra is szükség lehet.


3. Utána persze vérzel, kb. 1-2-3 hétig, nagyon változó, már ott a szülőszobán felveheted az eldobható bugyit, betéttel együtt. Nálunk le is zuhanyozhatsz ott helyben, a saját szülőszobádhoz tartozó zuhanyzóban, majd átöltözhetsz a saját ruhádba, addig apuka istápolja a manót. Ezután kerülsz az őrzőbe 2 órára, majd a gyermekágyas szobába.


3. Ha letelik a 6 hét, van egy kontroll, megnézik, hogy minden kitisztult-e, és van egy rákszűrés. Hogy ezután ki mennyi idővel kezd menstruálni - nagyon egyedi. De ilyenkor is kell védekezni, hiszen kósza peteérés bármikor lehet.


4. Kórháza válogatja, hogy mit kell vinni. Most írtam le egy másik kérdéshez, bemásolom:


Nálunk pl.:


Van egy csomagunk a szülőszobára (ez egy kisebb válltáskában van):

- papucs

- törölköző, fürdős cuccok

- pizsi (rövid ujjú, én utálom a hálóinget :D)

- szőlőcukor

- ásványvíz

- terhesgondozásos papírok

- házassági anyakönyvi kivonat

- pólya a babónak, itt még nem lehet a saját rucijában, így neki ide csak ez kell


A kórházi tartózkodásra:

- további pizsik, köntös, papucs

- törölköző

- fésű, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, hajszárító, intim törlőkendő, intim lemosó, aloe first a gátsebhez

- betét (TENA, az első napokra nekem ezt ajánlották)

- eldobható bugyi

- evőeszközök

- babának bodyk, rugdalózók, kis sapi, kesztyű, vastag takaró, hazahozós szett

- textilpelus

- pelenka, popsitörlő (fürdetős cucc nálunk nem kell, mert ők fürdetik, minden más igen, mert mi öltöztetjük, pelenkázzuk, stb.), kis fésű (uh szerint nagy haja lesz :))), körömolló


A szülőszobai cuccok válltáskában vannak, a többi nagyobb bőröndben.


Remélem tudtam segíteni! :) Sok boldogságot!

2012. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm!! nagyon sokat segítettetek:D:D

Boldog babavárást, és boldog babázást!:):)

2012. máj. 1. 18:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Am első baba, júli 10 re vagyok kiirva, de valószínű előbb lesz meg. tényleg sokat segítettetek!:)
2012. máj. 1. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!