Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor is fogok szülni akkor?...

Mikor is fogok szülni akkor? Már teljesen össze vagyok zavarodva

Figyelt kérdés

Utolso menzim 12.13.-án volt.ciklusom 28-32 napos.első pozitiv terhességi teszt 01.09.-e.

A 18 héttől mindig 2 héttel kisebbnek mérik a babát mint amennyinek lennie kéne.

Ma voltam 37 hetesen uh-n Bpd:82mm Ofd:98mm Hc:295mm Thq:84mm AC:296MM fL:69mm


most mekkora lehet?ha január 9.-én teszteltem pozit legkésőbb mikor foganhatott ?Mert én szilveszter éjjelre tippelek.

Aggodom nagyon nem tudom mikorra várjam és most kiderült hogy megfordult medencevégü fekvésbe


2011. szept. 1. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
A babád a mensid szerint szeptember 20-án fog megszületni, de az is lehet, hogy mivel kisebb a méreteit tekintve, túlhordod őt és szeptember végén/október elején fog csak megszületni.
2011. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 12.14 volt, és a szülés várható időpontja 09.21., vagyis a Tiéd 1 nappal korábban :) Boldog babavárást!
2011. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de megkérdezhetem, hogy mik a 18. heti uh eredményeid? Nekem is kisebbet mértek a a 18. hetin, mint eddig, de én ég csak 19 hetes vagyok.
2011. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem utolsó menzesz: 12.15.

Ciklus 28-30 napos.

Utolsó Uh eredményeim 08.26-án 36 hetesen:

BPD: 90 mm

HC: 308 mm

AC: 331 mm

FL: 66 mm

Eddig minden Uh szerint a szülés várható időpontja 09.20, de eszerint egy héttel fiatalabb, vagyis 09.27.

Forgolódni még vajudás közben is képesek a babák, még szülésig párszor fordulhat ide-oda.

2011. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Um: 12.06.

29 napos ciklus.

Eddig minden uh- szerint szept.13-ra voltam kiírva,viszont a 38.heti uh alapján kisebb a baba,2-4 héttel (attól függ melyik adatot nézzük.)

BPD: 82,6 - 33+4 hét

FL:69,8 - 35+4 hét.

Ezek az adatok az átlag (3,5-4 kg-os) babákhoz képest csak 1-1,5 cm-vel kisebb értékek! (nálam legalább tuti nem lesz gátmetszés :-D )


Ne aggódj! A baba még vissza fordulhat bármikor!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,38h.km

2011. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szia utolso.akkor majdnem egy méretüek a babáink.és neked mit mondtak mi szerint számolj?vagy te hogy számolod? neked mekkora sulyt tippeltek meg?

engem az aggaszt még hogy a segge van lefele.

2011. szept. 1. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:

ÉN egy "sarlatánhoz" járok,sajnos "ezt dobta a gép". Ő csak az előbb leírt adatokat nézte,más nem. Semmi súly becslés,még a nemét sem volt hajlandó megmondani!

Simán rávágta,hogy nem vagyok 38 hetes,csak 34,majd lemérte a combját,akkor már 36 lettem!.. tiszta röhej.


Én úgy számolom,hogy mértem a hőmet,és tudom,hogy a 16. napon volt pé-m (dec.21). Vannak nagyon jó kalkulátorok,amik a ciklus hosszának beállításával megmutatják a szülés várható idejét. -nekem ugyan azt a dátumot adták ki,amit számoltam.


Esetedben: ha 28 napos ciklussal számolunk,akkor szept.19-a a kiírt időpont,ma 37+3 hetes vagy.

Ha 30 napos ciklussal számolunk,akkor szept.21 a kiírt időpont.

De minden képen 37 hetes vagy! (Meg is indoklom miért: mert 1 hét különbséggel lett + a tesztünk)


A Te esetedben,simán csak kicsi baba várható!- nem ismerlek,így azt mondom,hogy talán csak a genetika miatt.

A 12. hétig nagyjából egy ütemben fejlődnek a pocaklakók,ezután 2 hét eltérés nem jelet gondot!


Én,mert ilyen "sarlatánhoz" kell hogy járjak,most tettem fel egy kérdést az én esetemmel kapcsolatban az egyik szakértői oldalon.- plusz hétfőn a védőnőnél is rákérdezek.


A baba meg tényleg megfordulhat még az utolsó percben is! Szerintem ideje megnyugodnod!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-D


Üdv:a 2gyerkőcös,38heteske

2011. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szerintem mi mmár beszéltünk mert nekem van 2 lányom és most várom a kisfiut.szoval igen jan 9.-én már volt pozi tesztem tehát később nem foganhatott.én is találtam egy kalkulátort ahol beirtam a 32 őt ciklusnak és kiadta a szilveszter éjjelt amire én is gondolok és kidobta hogy első pozi teszt 9.-e..igy ki jön nekem hogy mikor jött össze.

és neked mit mondtak te is várd későbbre?hát nem tudom mire számitsak

2011. szept. 1. 16:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak annyit mondott "gyökérke",hogy még nem vagyok 38.,de azért járhatok nst-re,jövőhéten menjek. A kiskönyvbe is beírta a "36. UH". Ezzel le is zárta a dolgot. Én meg nem álltam le vele vitázni,mert semmi értelme nem lett volna. Soha egy kérdésemre nem adott egy értelmes választ... és még sorolhatnám.

Így jövőhéten megyek,mintha semmi nem történt volna,ha kérdezik,akkor jövőhéten,rendesen,39 hetes leszek. Nagyon zavar a dolog,de úgy sincs mit tenni- bár ilyenkor 1-2 hét után újabb uh kellene,de ez nem csinál,máshoz pedig több okból nem megyek,az egyik az,hogy anno kidobtam az útiköltséget az ablakon,mert egy másik szakrendelésen jól leszidtak,hogy előző nap voltam orvosnál,akkor minek mentem oda. (folyamatosan írogatta ki a kúpokat,2hónap után,mert még mindig nem volt válasz,hogy mire,és csodálkoztam,hogy akármi van,még midig nem gyógyultam meg?- elmentem egy másik dokihoz,az meg leszúrt,hogy minek mentem,ki sem váltottam a kúpot..stb. Magyarázhattam neki a dolgot,akkor is én voltam a nem normális)

2011. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is járok már ctg re csak bosszant hogy a dokim megy 3 hét szabira és nem tudom hogy akkor ki fog engem megvizsgálni.Meg ki mondja meg hogy kell a farfekvés miatt császár vagy sem..Most egy kicsit letörtem mert 2 sima szülés után nem hittem volna hogy császárra kerülhet a sor.persze még semmi sem biztos reménykedem.
2011. szept. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!