Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki megvárta a szülés...

Adri baba kérdése:

Mindenki megvárta a szülés utána 6 hetet, vagy élt hamarabb házas életet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Lehet,hogy nem mindenki várta meg,de ajánlott megvárni az esetleges fertőzések elkerülése végett.

Szülés után a méhen egy nagy seb tátong ahonnan leválik a méhlepény.És ahogy a baba utat tör magának ott is lehetnek sérülések,plusz a gátseb.Császár után meg még ajánlatosabb kivárni.Szerintem ezt ki lehet bírni,emberek vagyunk nem ösztön lények tudjuk kontrollálni a vágyainkat.

2009. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A méhlepény az a méhben van nem rajta így a seb is belül van nem kívül, amikor mész a 6 hetes kontrollra akkor már teljesen zárt a méhszáj. Tőlem azt kérdezte az orvos a kontrollon hogy próbáltuk e a házas életet és rendben volt e, mi 4 hetet vártunk. De ezt úgy is érzed ha fáj és kellemetlen akkor inkább várjatok még.

5 hónapja szültem

2009. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Mi terhesség alatt végig el voltunk tiltva, úgy megszoktuk ezt a helyzetet, hogy most 12 hetes a kicsink és semmi nem volt még mindig.

2009. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

A hivatalos (amerikai) orvosi javaslat az, hogy tartózkodjunk a közösüléstől, ameddig a lochia (gyermekégyi vérzés) teljesen meg nem szűnik. Ez általában két hét, esetenként kicsit több. Amint a gátseb begyógyult és a vérzés megszünt, a fertőzés kockázata sem mérvadó. Nálunk gyakran javasolják, hogy várjuk meg az első (6 hetes) orvosi vizsgálatot, hogy az orvos meggyőződhessen arról, hogy minden rendben van (Te ezt amúgy is érzed)

Segíthet a következő cikk a szülés utáni első szexről:

[link]

2009. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a gyerekágyi vérzésem még 6 hét után sem szűnt meg teljesen.Az első gyerekemmel majdnem 8 hétig tartott, a másodikkal 6, a 3-al 7 hétig,és nem mondták,hogy ne lenne ez még normális.És a harmadikkal nem volt zárt a méhszáj sem a 6 hetes kontrollon.Szerintem érdemes kivárni a 6 hete mindenképpen.

1 voltam.

2009. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Mindhárom szülésem után kivártuk a 6 hetet.
2009. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi 5 hetet vártunk, az utolsó hónapban elég keveset voltunk együtt mert már minden helyzet kényelmetlen volt. Már vártuk, hogy igazán ölelhessük egymást.
2009. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem vérzel, és nem váladékozol, lehet előbb is.

Mi 4 hetet vártunk

2009. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes, hogy azok lettek lepontozva, akik megvárták a 6. hetet, érdekes, mindig az van lehúzva, aki helyesen csinálja.

Érdekes gondolkodás van ebben az országban.

2009. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!