Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamának kórházba mit illik...

Kismamának kórházba mit illik vinni? Vmi apróság

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Szülésznőnek? Dokinak?

Ajándékcsomag, bonbon, bor, kávé.

2012. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mivel nekünk senkink nincs a közelbe, így csak a férjem jött és 1x a szomszéd csaj jött be meglátogatni.


Ö egy képeslapot és egy apró szép plüss csörgöt hozott. vagy is jelképes volt, de kedves, olyan amit nem kellett haza cipelni, mert zsebben elfért, de még is kedves.


Ha nem akarsz nagy kosárral menni, pl gyümölcs, ivólé stb... (ami tök felesleges, mert a férj mindent bevisz + egy csomó ivolevet meg sem ihat a kedves kismama), akkor vigyél egy nagyon kicsi apróságot vagy semmit.

2012. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A nővérek kaptak egy tálca süteményt, az egyik nagymama sütötte. Nagyon örültek neki. A dokinak pedig készítettünk egy képeslapot amin a pici első fényképe volt. (császáros voltam és az egyik szülésznő azt a pillanatot kapta el amikor felemeli megmutatni -ezt (is) kapta)
2012. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ja bocs, kismamának mit illik vinni...félreértelmeztem.

Én képeslapot vittem a barátnőmnek, meg egy kis plüss pólyás macit.

Nekem hatalmas virágcsokrot hoztak anno, de hát be sem vihettem a szobába, nem engedték a nővérek, nehogy allergiás legyen a baba rá.

2012. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

amilyen ételt a legjobban szeret . levest pl. mert azok ált. elég silányak.

a kedvenc süteményét friss gyümölcsöt ásványvizet.


apróság lehet még a baba születésnapján megjelent napilap eltehetik emlékbe.

2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

31 hetes kismama vagyok, nem tudom, milyen "viszonyban" vagy a látogatandó kismamával, de én már most mondtam mindenkinek, hogy a nagyszülőkön kívül, csak a férjemmel együtt jöjjenek, ha nem bírják ki és nem elég nekik a fénykép, de jobban örülnék, ha nem is jönnének, majd csak ha letelik a 6 hét. Apával és a babóval most leszünk egy család, ez nem a látogatókról szól. Van telefon, net, azt a rövid időszakot bírják ki ezekkel a kommunikációs lehetőségekkel.

Szerintem kérdezd meg őt, mire van szüksége.

2012. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én valami apróságra vágynék, mondjuk egy szép fényképtartó, vagy kisebb album, vagy pedig madártejre.
2012. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

a 31 hetes kismamával is együtt lelhet érteni de tudni kell hogy szülés után kb. még érzékenyebb mindenki mint elötte volt.

ennek ellenére lehet hogy tanácsra lesz leginkább / legkevésbé szüksége lehet hogy bezárkózik magába de az is hogy alig várja hogy világgá kürtölhesse hogy milyen szép a kisbaba.

a kicsitől is függ hogy nyugodt-e anyuka kipihent-e ezek mind befolyásolják az amúgy is elég labilis érzelmi állapotot. szv. jól is eshet a látogatás de mindenképp egyénfüggő a dolog.

2012. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek a 31 hetes kismamával. Hozzám sem jött senki a szűkebb családon kívül. Előre így irányítottuk a dolgot. Mindkét szülésem császáros volt, nem volt könnyű az első két nap ugrálni. (itt a látogatók még a folyosóra sem mehetnek be, hanem egy külön helység van ahol az anyukák fogadhatják a családtagokat jó távol a kórteremtől)

...és hogy mit hozzanak az megint egy olyan kérdés volt, hogy előtte telefon, ehetek-e már, mit ihatok, van-e valami extra kívánságom. Így is a férjemmel küldtem haza amit a család odazsúfolt. (és közben arra gondoltam, hogy milyen jó lenne ez a kitüntetett figyelem pár hónap múlva)

2012. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek, hozzám sem nagyon szeretném, ha nagyszülőkön és a férjemen kívül más bejönne.
2012. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!