Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? Május 9-re vagyok...

Mit tegyek? Május 9-re vagyok ki írva, holnap töltöm a 40-ik hetet, és nem érzem, hogy itt lenne az idő a szülésre. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Első babámat várom. Holnap töltöm be a 40-ik hetet. És Május 9-re vagyok ki írva. Jóslófájásaim kb 2 hete, hogy már vannak. Néha kisebb alhasi görcsök is jelentkeznek. A baba mocorog, néha keveset néha többet. A hasam márt teljesen lent van. A nyákdugó is már távozott 2 napja. De még mindig nem indult be a szülés. Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra. És, hogy messze van még az, mikor kezembe tarthatom a picimet, vagy már nagyon közel. A hasam is már elég kemény. Ám semmi különösebb érzés nincs, hogy a baba meg akar születni.

2012. máj. 7. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 héttel a nyákdugó távozása után született a lányom. Pont betöltött 41. hétre. Egészen a szülés napjáig nálam sem volt semmi különösebb előjel. Túl sok mindent nem tudsz tenni. Türelmesen vársz.
2012. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezek semmit nem jelentenek, bármi történhet akár percek múlva is. Én szülés előtt órákkal voltam dokinál, mivel aznap voltam kiírva, szeretett volna megvizsgálni. Azt mondta h semmi jele a szülésnek. és 5 óra múlva semmi előjellel elfolyt a vízem. Még mindig azt mondta h nem fogok hamar szülni, talán másnap délben. 3 órára rá megszültem.
2012. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj, lehet, hogy a lehűléssel jövő hidegfront beindítja a szülést - legalábbis ilyenkor meg szoktak telni a kórházak:) Legyél nyugodt, a baba tudja, mikor akar jönni.

Az én babám (első) 40+4-re született 13 órás vajúdás után, amiből hajnalra esett az első fele. A nyákdugó előtte 2 nappal ment el. Nem volt magzatvíz elfolyás (sőt, repeszteni kellett), "csak" görcsök. Délután aztán megszületett ő:)

2012. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Várj türelmesen.

Aludj amennyit tudsz.

Sétálj sokat, pucold meg az ablakokat, takaríts, veteményezz, végezz el minden elmaradt dolgot. Egyrészt a kisbabával eleinte időd, energiád sem lesz ezekre, másrészt jót tesz a mozgás.

Az elsőt 5 nappal hordtam túl, és semmi jelét nem mutatta még a kiírt utáni 4. napon, amikor befektettek, hogy meg akar születni. Aztán este magától megindult, 2 óra alatt 5 perces fájásaim lettek. Pedig reggel még tök dühös voltam hogy be kell feküdnöm, mert annyi dolgom lett volna otthon... :)


Szóval csak nyugi. :)

2012. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.Hát igen türelmesnek kell lennem én tudom,csak már nehéz.Már mindenki nagyon várja.Meg hát nem akarok befeküdni.Habár ha nem indul be 9-ig a szülés akkor beszélek a védőnőmmel,hogy mi legyen a következő lépés.De befeküdni nem akarok max csak a 41-ik héten.Vagy azt nem dönthetem el?Mármint ha minden rendben van a babával is meg velem is,akkor nem kell bent maradni?
2012. máj. 7. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Nekem azt mondta a doki 40+3. napon, hogy 41+0-n mindenképpen be kell feküdjek, s indítja a szülést. Őszintén szólva a nyári iszonyú hőségben, hatalmas pocakkal, akkori uh-n mért 3,7 kilós babával nem esett olyan nehezemre ezt a megoldást elfogadni. A baba viszont biztos nem akarta ezt, mert másnap, 40+4 napon megszületett:))
2012. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért vannak ám jogaid, szóval ha teljesen jól vagy és nem szeretnél befeküdni, akkor ne tedd! :-) Én 42 hetesen szültem komplikációmentesen, tökéletesen egészséges babát. Magától indult, 1 héttel a nyákdugó távozása után. Egészen az első komoly fájásig tettem a hétköznapi dolgomat, mint ahogyan többen már írták előttem, nyugodtan tegyél-vegyél. :-)


Ha nem vagy letiltva a témáról, akkor ajánlok egy kis szexet, attól lehet hogy beindul a szülés, de nem kell sürgetni a babát, tudja Ő, mikor kell jönnie, hidd el! Iszogass esténként málnalevél teát. Csak várd ki nyugodtan, mert minden csodánál csodálatosabb, amikor először a karodba veheted!! Kívánok jó babavárást a maradék időre és könnyű szülést!

2012. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.Sokat segített,hisz nyugodtabbá váltam.Igen azt tudom,hogy vannak jogaim és szándékomba nincs befeküdni hisz nyugodtabb vagyok ha itt hol lehetek,és nem ott kell várnom a szülés megindulására.Ám félek,hogy nem teljesen én döntöm el mivel kiskorú vagyok.Csak júniusba töltöm be a 18-ik életévemet.De remélem ettől független én döntöm el,hisz szülésnél is én dönthetem el kérek-e érzéstelenítőt vagy sem.A szex ellen nincs ellenem,ám még várok vele.Hisz ahogy írtátok is ha nem akar megszületni még akkor annak ellenére se fog.De meglátjuk hisz már bármikor megindulhat:) Köszönöm szépen a jó kívánságot!És a válaszokat!:)
2012. máj. 7. 18:53
 9/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Kórházfüggő, hol mennyi idősen és milyen indokkal fektetik be a terminust túllépett kismamát. És az is kórházfüggő, hogy befektetés után rögtön indítanak-e vagy csak vizsgálgatnak. Érdemes megkérdezned valóban a védőnődet, ő biztos tudja, mi a protokoll ott, ahol szülni fogsz.

Én pl nem bánom így utólag (!), hogy be kellett feküdnöm a 40+4. napon, mert így nyugodtabb voltam éjszaka a fájásaimmal, hogy nem kellett azon agyalni, ez most vajon már élesben megy-e, vagy még csak jóslók.

2012. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én május 8-ra vagyok kiírva, ma voltam ctg-n, plussz a dokim megvizsgált. Pénteken is voltam akkor még tök zárt voltam, ma a méhszájértékem 2111-es lett. Nekem reggel 7:30ra kell mennem az osztályra, mert indítsák. A nyákdugóm ma távozott, plussz görcsölök de még nem vészes, a hasam tiszta beton. Ráadásul a baba aludt a ctg-n, úgy kellett felébreszteni, bár nem nagyon sikerült, mert visszaaludt. Kitartást neked is, és boldog babázást. 40hkm
2012. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!