Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után van fájdalomcsill...

Császár után van fájdalomcsillapítás? És ha igen, milyen?

Figyelt kérdés
Szoptatás miatt kérdezem elsősorban.
2012. máj. 8. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valami bogyót adnak,nem tudom a nevét,de nekem csak 2 adtak egész nap,pedig már térden csúsztam értük,és az sem használt :(
2012. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Én csak Algopyrint kaptam, szerintem elég.
2012. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Panadol! Én mindkét császár után azt kaptam. Kórházban és itthonra is.
2012. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is legfeljebb Algopirynt kaptam. Mást nem is nagyon lehet szopi alatt.. Nem kell félni, túl lehet ám élni. Annyira nem szörnyű, mint ahogyan azt sokszor lefestik. Az első pár nap eléggé kellemetlen, de kibírható. Emlékszem az ágyra nem tudtam egyszer feltenni a lábam, annyira fájt a hasam. :D De csak nevettünk akkor is, a nővér segített.

Sőt nekem az első császár után be is gyulladt a sebem.. Az nem volt kellemes, de nem volt vészes. Tehát nem kell megijedni.

2012. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És egyáltalán mikor épültetek fel császárból? És szoptatni mikortól lehet? ha van miből...? Mármint a szoptatást megint csak az érzéstelenítés miatt kérsezem.
2012. máj. 8. 16:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a Panadolos. :) Szoptatni rögtön lehet, ahogy megkapod a babát. Igaz fekve, és kényelmetlenül, de lehet és az a lényeg. A felépülés minden császárnál más. Nekem az első után 2-3 napig nagyon fájt a sebem és ritka szerencsétlennek éreztem magam még otthon is. A második után viszont annyira gördülékenyen ment minden, a 3.napra már mintha mi sem történt volna. A baba adja a legtöbb erőt és Ő a legjobb fájdalomcsillapító. :)
2012. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nade akkor a baba nem kap az érzéstelenítőből?
2012. máj. 8. 17:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Epidurállal érzéstelenítenek, ez helyileg hat, nem kap belőle a baba. Gondolj bele, ha kapna, még a lepényen keresztül megkapná, hiszen még egyben vagytok, mikor beadják. :)
2012. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Algopirin injekciót kaptam estére meg valami erősebbet annak nem emlékszem a nevére.Szoptatni lehet ahogy már előttem is írták.
2012. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igaz, én eddig hüvelyi úton szültem, de első szülésem komplikált volt, úgyhogy Algopyrint kaptam én is, és mivel ülés szóba nem jött, fekve szoptattam, a második után könnyebb volt, de az utófájások miatt egy-két Algopyrint akkor is beszedtem.

Egyébként vihetsz is be magaddal, én a Panadolt nagyon nem szeretem, lucskosra izzadok a paracetamoltól, és nekik épp csak az volt...

Ezek végig szedhetők terhesen is és szopi alatt is.

2012. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!