Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért előnyös ha van fogadott...

Mizuzizu92 kérdése:

Miért előnyös ha van fogadott orvos?

Figyelt kérdés

Milyen előnyökkel jár ha van fogadott orvos?

Esetleg kb árban mennyi lehet?

Mikor érdemes orvos keresni?

Valaki tud ajánlani, Budapesten esetleg?

Ha megindul a fájás ,akkor mentő is be visz, vidékről pl: Inárcs-ról?


2012. máj. 20. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hónapja szültem és azt kell mondjam,hogy nem sok értelme van orvost fogadni.Nekem ugyan volt(mert meg voltam róla győződve,hogy az jó és kell),de így visszagondolva tök felesleges volt és pénzkidobás.Sokkal inkább szülésznőt érdemes fogadni(és neki adni azt az összeget);legközelebb én biztosan így fogom csinálni.A dokim 1-1,5 óránként jött be,ha éppen arra járt(de valójában nem is lett volna értelme végig mellettem üldögélnie,felesleges lett volna).A vége felé a szülésznő kerítette elő,hogy helyzet van és jön a baba.Akkor is csak oldalt megállt és MINDENT,de szó szerint mindent a szülésznő csinált.Ő csak leszemlézte a lepényt és összevarrt.Ez nem az orvosom ellen szól(!!!),mert én maximálisan meg vagyok vele elégedve amúgy,mai napig hozzá járok.Csak azt akartam elmondani,hogy a szülésznőn van a hangsúly mert ő mondja meg mit mikor csinálj,ő segít a picinek világra jönni,stb.

Persze ha komplikációk merülnek fel,az megint más.Viszont akkor meg gyorsan összeáll az orvos csoport és akkor is biztos,jó kezekben van a kismama-tehát én ebből a megfontolásból sem fogadnék még egyszer orvost.

2012. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nekem viszont volt előnye. :) Persze, mivel minden szülés más. Nekem indítani kellett, mert túlhordtam. Így alegelső perctől a dokival voltam együtt a szülőszobán, mert ugye ő csinálta a burokrepesztést... Hozzám kb 20-30 percenként bejött ellenőrizni és elintézte a kérésemre az epidurális érzéstelenítést is. Akkor is végig ott volt, mikor bekötötték, meg tényleg sűrűn bejárkált... kb 8-9 órán át vajúdtam és majdnem 1 óra volt a kitolás kb... Abban az egy órában is ugye ott volt a dokim végig, ő csinálta a gátmetszést(ami sajnos elkerülhetetlen volt) és segítenie kellett kinyomni is a babát. Utána meg szintén kb egy órán át varrt kívül-belül(mert belül meg szakadtak szövetek). Szóval szerintem nem mindegy, hogy ezekhez a dolgokhoz, hogy áll hozzá egy doki, én nem hiszem, hogy ilyen alapos lett volna egy sima orvos, aki ügyeletes és persze pont műszakot is váltottak volna közben, így valaki más fejezte volna be... Én biztonságba éreztem magam, hogy volt orvosom és akkor is nyugodtabb lettem volna, ha császár lesz netalán... És persze emellett volt szülésznőm is, aki szintén rengeteget segített. SZóval én maximálisan elégedett voltam és egy percre se bántam meg a fogadott dokit meg a szülésznőt. Most bármikor megszülethet a második babám és ugyanazt az orvost és szülésznőt fogadtam fel... Én így érzem magam biztonságban. :)
2012. máj. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Jah és árban általában a magánrendelés 10szeresét szokták adni a felfogadott orvosnak. Minél előbb érdemes orvost keresni, hogy tuti el tudjon vállalni. :) Én DÉl-Budán szülök, ez Inárcstól kicsit messze lenne. Neked valamelyik pesti kórház kéne.

További boldog babavárást!

2012. máj. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Azért nem csak a szülésnél van értelme a fogadott dokinak.

Ha a terhességed közben bármi gond van, kérdésed van, felhívhatod. Az enyémet akár még hétvégén is. Na egy sztk-s dokival nem hiszem,hogy ezt megtehettem volna!:)

Nálunk az sztk-s rendelés rohadt lassú. Sokan vannak, nem halad.

Nekem speciel nem volt időm minden hónapban ott ülni 2-3 órákat. A magándokimhoz meg bejelentkeztem, általában estére adott időpontot és max. 20 percet csúszott.

Speciel nálam a szülésnél is nagy szerepe volt, mert sürgősségi császárom lett.

De utána még a nővérke is mondta,hogy még arra is ügyelt, hogy jó lent vágjon és szép legyen a sebem!:)

Én 80 ezret adtam neki!

2012. máj. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok hát én szk-s dokihoz járok mondjuk kicsit rossz , mert az sztk-ba azok ülnek akik fogamzásgátlót iratnak fel.

Múltkor is végig álltam ,de a dokimat nem cserélném le.

A párom ragaszkodik a fogadott dolgok hoz , hogy biztonságba legyünk , nem is igazán tudom hogy álljunk neki orvos keresni.

Egyébként ma vagyok 28 hetes akkor lassan keresgéljek ?

Köszönöm válaszokat ! :)

2012. máj. 21. 06:19
 6/22 anonim ***** válasza:

Én is azokhoz csatlakozom, akik a fogadott orvos és szülésznő mellett vannak. Nekem van mindkettő. Az orvosomat 6 éve már úgy kerestem, ha majd jön a baba, ne kelljen váltanom. Bármikor hívhattam a terhesség alatt, ha problémám vagy kérdésem volt. A szülésznőt ő ajánlotta, mert az sem mindegy kivel tud jól együtt dolgozni, vele a 30. héten beszéltem meg a dolgokat, de 2 hét múlva uh és kezdődik az nst, akkor gyakrabban találkozunk. Ha minden ok lesz, együtt megyünk ha beindul a szülés, majd ő hívja a dokimat.

Ha ebben gondolkodtok én sürgősen elkezdenék keresni, mert van olyan doki, aki félidő után már nem vállal, legalábbis nálunk.

Nálunk az ügyeletes orvos vesz fel és vizsgál, tényleg elindult-e a szülés, a fogadott orvost akkor híják, ha 2 ujjnyira nyitva vagy legalább. A szülésznőd viszont az első perctől melletted van és csak veled foglalkozik. Ha probléma van az orvosé a felelősség és a döntés.

Ez Pécsett így van. Itt változó, mennyit kér a doki, mert ha rendesen jársz havonta végig magánba, akkor általában rád bízza,mennyit adsz, ha nem végig, akkor a 10x a magánrendelés (itt 6-12 ezer között).

Szerintem a mentő az ügyeletes/legközelebbi kórházba visz Pesten, ha taxival, kocsival mész be ez általad választott kórházba, akkor ott el kell hogy lássanak.

A fájásokról annyit, hogy nekem 5-7 perces rendszeres fájásokat mondtak, hogy akkor kell bemenni (függ a kórház távolságától, forgalomtól) egyéni, kinél mennyi idő alatt jut el a vajúdás idáig, eltelhet 8-10 óra is. Ha a víz elfolyik, akkor viszont azonnal szülészet.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

jah értem köszönöm akkor nekiállok keresgélni, mert ha esetleg kicsit bunkóbb ügyeletes fogok ki akkor képes vagyok beolvasni neki és távozni .

Mert hát elvárom ha én rendes vagyok akkor ő is az legyen.

Meg szerdán kérdezősködök a védőnőnél is .

2012. máj. 21. 07:22
 8/22 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha beolvasol neki azzal csak a Te és a Gyermeked életét veszélyezteted, te tagadod meg az ellátást. Azért ne így állj neki, az ügyeletes orvosnak nem az a dolga, hogy a lelkedet ápolja, hanem rendben legyen a szülésed, jó esetben.

Ezért kell fogadott orvos és szülésznő, hogy ne egy ismeretlennek legyen kitéve az ember abban a helyzetben és ne ilyeneken kelljen idegeskedni. Én ügyeletestől nem várnék semmit. Szerencsére megtehetem, hogy legyen fogadott dokim, e nélkül én biztosan elhalasztottam volna még a babavárást.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem két okom volt rá, hogy dokit fogadjak. Akinél szülni fogok, már régóta a nőgyógyászom, én is nála születtem. Nagyon szeretem a doktornőt, lelkiismeretes, odafigyel mindenre, szigorú :) és mindig számíthatok rá, bármilyen "hülye" kérdésem van.

A másik ok, hogy sajnos nekem is hamar eldurran az agyam, ha úgy beszélnek velem, mint aki hülye. Beolvasok és továbbállok. Na a szülés alatt és a terhesgondozás alatt inkább így kímélem meg magunkat. A baba egészsége érdekében. :) A dokimmal mindent megbeszélhettem, ő kérdezett rá. Gátmetszés, meg, hogy nem szeretnék indítást, ha nem indokolt, sem fájdalomcsillapítót, stb. Ami nekem fontos, tiszteletben tartja, persze csak ha nem kell máshogy döntenie.

Ő mondta, hogy ne fogadjak szülésznőt, csak ha ragaszkodok valakihez, mert ő mndenkivel szívesen dolgozik együtt. Éreztette, hogy minden oké lesz, egyébként egy határozott nőszemély. Nem dolgozna olyannal, akivel nem tud. :)

Az Uzsokiban fogunk szülni, Pesten van. A magánrendelője a Keleti pu.- nál. 6000 a terhesgondozás és 100.000 a szülés.

Üdv, 32 hkm

2012. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem, hogy ahogy tudsz, keress fel orvost, ha magán mellett is döntesz. Szerintem. Jobb ha látja elejétől fogva a dolgokat. Vérnyomás, vas, cukor stb. Mondjuk nem hinném, ha gond, ha később keresed fel (ha elvállal), de szerintem nyugisabb az elejétől.
2012. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!