Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos -aki végig...

Fogadott orvos -aki végig aszisztál a terhesség alatt-, vagy szakrendelés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott volt és nem bántam meg!

Nem csak a szülés miatt, hanem a terhesgondozás miatt is!

Nálunk az sztk-s gondozás min. másfél óra, de inkább több. Na nekem erre munka mellett nem igazán volt időm.

Plusz, a magándokit felhívhattam akár hétvégén is, ha gondom volt.

Végül is sürgősségim lett, sok múlt a dokin!

2012. máj. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akinek kisgyereke van otthon(és nem tudja kire bízni), vagy pörgős munkahelye szerintem mindenképp magánorvoshoz menjen.

Az "sztk" igen, "ingyenes", de a másfél órás várakozás teljesen reális.

2012. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én csak magánrendelésre jártam, a dokit nem fogadtam meg. Nekem az nem ér 100 ezer ft-ot, hogy bejön a szülés végére, elvégzi a gátmetszést majd összevarr. Ezt megcsinálja bármelyik ügyeletes orvos, ez a dolguk! Viszont sztk-ba nem jártam volna semmi pénzért, a magánrendelőben 10 ezret fizettem alkalmanként (havonta), abszolút nem bánom, biztonságban tudtam magam és a kicsit!
2012. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvosom van, max. 15-20 percet kell várni a rendelésen, bármikor hívhatom ha kérdésem vagy problémám van.

A szülésnél, ha minden rendben van, akkor oké, hogy a végén van ott, de mi van, ha valami komplikáció van? Én inkább a biztosra megyek, ezért ott lesz és szülésznőm is lesz, mert ő a legelejétől velünk van a szülőszobán.

Ha megteheted, fogadott orvos mellett dönts, nekem 8 ezer havonta.

35 hetes kismama

2012. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha komplikáció van, az ügyeletes orvos is tudja a dolgát, nem csak a fogadott!
2012. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen gondom nincs, és felhvtam az SZTK-t, hogy nem jött meg a menzeszem, és azóta sodornak az események, mindig ugyanaznap mindig ugyanaz a kedves doki vizsgál, mindent meg tudok vele beszélni, védőnő és terhesgondozáson is mindenki segítőkész, kedves. Néha előfordul, hogy várok vagy 15-20 percet, és a kismamikkal dumálunk a folyosón, kábé százezrem megmarad, abból majd wellnesselünk a gyerekkel, nem is értem... NEM vagyunk nagyon szegények se gazdagok, az a havi kábé 10 rugó, plusz a szülés, plusz a felesleges cuccok amit megvásároltatnak veled, azért nem kevés pénz, nekünk azért ez igenis kiadás lett volna, és ha belegondolsz, na ez az a pénz, amit pont az ablakon dobálsz ki, nem?
2012. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy az ablakon dobom ki. 6 éve választottam megbízható orvost, akinél, ha eljön az ideje-szülhetek is. A wellness inkább kidobott pénz számomra, ha a mérleg egyik oldalán ez, a másikon a szülés alatti biztonságunk van. Nem mondom, hogy az ügyeletesnél nem lenne, de nem vállalom be a születendő gyerekem és a magam érdekében az 50-50%-ot. Inkább kifizetem azt a pár órát, hogy szakmailag számunkra (akkor és ott csak nekünk) a legtöbbet nyújtsa. Ez az én véleményem.

Sajnos a környezetemben elég sok rossz példa van a fogadott orvos hiánya miatt, nekem ez nem pénzkidobás. Mivel a családban több krónikus beteg is van, látom a különbséget járóbeteg és fizetős beteg között, más területen.

Nekem nem ez a pénzkidobás, szerencsére megtehetem, hogy talán életünk egyetlen ilyen alkalmát bebiztosítsam.

35 hetes kismama

2012. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvosom volt, akihez a kórházba jártam be, nem 100-ba került, hanem töredékébe és teljesen megbíztam benne.

Jól tettem, vigyázott rám a 9 hónap alatt és a szüléskor is. Nem bántam meg.

2012. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szakrendelés keretében szültem az első gyermekemet, és most a másodikkal is ugyanígy vagyok, szeptemberben szülök megint. Szerencsére nálunk az sztk-ban időpontot kell kérni, így nem kell várakozni, ugyanahhoz az orvoshoz szoktam visszamenni.

A terhességem (és az első is) problémamentes (volt), és mivel nem igényeltem, hogy valaki hétvégén is elérhető legyen, nekem tökéletesen megfelelt az sztk-s rendelés. Az ügyeletes orvos és a többi orvos, szülésznő is nagyon jó volt, amikor szülni mentem, nyugodtan rájuk bíztam magam. Mivel a terhesség végén volt egy kis gond a babám vesemedencéjével, a szülésre az orvos a kórházi gyerekorvost is behívta, plusz bent volt a csecsemős nővér, a doki és a szülésznő, szóval nekem abszolút pozitív eseményként maradt meg mind a terhesgondozás, mind a szülés.

Inkább azt gondolom, hogy fogadott dokiból is ki lehet fogni nem annyira jót, akiben az ember végül csalódik, és ügyeletes orvosból + állami terhesgondozásból is ki lehet fogni tök jót, akik ugyanolyan lelkiismeretesen foglalkoznak veled, mintha felfogadtad volna őket.

2012. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 31. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!