Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csináljak a férjemmel?...

Mit csináljak a férjemmel? Nem tudok dönteni az apás szülést illetően.

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk.Férjem utálja a kórházat,vért,tűket,minden ilyesmit.Terhességem elején azt mondta kizárt,hogy bejöjjön.Most 20 hetes vagyok.Én szeretném ha ott lenne de nem minden áron.Mostmár eljutottunk oda,hogy a vajúdásnál velem lesz és segít,és amikor közeledünk a végéhez,akkor kimegy.Ez nekem megfelel így,de azt mondta a védőnőm hogy az az apuka aki végig ott van a vajúdásnál,az a szülésnél sem fog kimenni.De mi van ha tényleg ottmarad velem,csak éppen utána megundorodik tőlem? Nem tudom mit csináljak,mert nagyon kétesélyes a dolog. Vagy élete legnagyobb élménye lesz,vagy egy életre elmegy a kedve tőlem...
2009. júl. 1. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en parom is bent volt vegig (pedig eleinte o sem akart), de mindig a kezem fogta, es a terdemen volt egy feher lepel, igy lenyegeben nem latta a "durva" reszleteket, pedig ikerszules volt.


Egyebkent o (a ferjem) azt mondta, hogy amint meghallotta a gyereksirast, mar semmi mas nem erdekelte a vilagon. Nem hiszem, hogy a te parod megundorodna toled, ez egy emlekezetes esemeny lenne mindkettotoknek.

2009. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a véres részeknél kiment.Ő bírja vért, olyan helyen dolgozott, hogy nem rázza meg az ilyesmi.De nem akartam, hogy lássa, hogy egy másik pasas matat bennem.(t.i. szülészorvos)
2009. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy undorodik meg!!! A fejednél van, nem lát semmit, ezen szerintem ne aggódj. Egyébként az igaz, ha a vajúdásnál ott van a végén is ott lesz. Nálunk is olyan gyorsan pörögtek az események, hogy meg nem fordult a fejében az, hogy kimenjen, így élete legnagyobb és legmeghatóbb élményét élte át (elmondás szerint:))

9 hós kislány anyukája

2009. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meséltem a férjemnek, hogy vannak olyan férjek, akik a szülés hatására megundorodnak az asszonytól, akkor azt mondta a férjem, hogy ez hülyeség, ilyen nincs, ott másnak is lennie kell, mert onnantól, hogy kijön a baba már semmi nem számít, csak az a kis pici baba.

Bízd a férjedre a dolgot.

2009. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugi,bízd rá!!!!

Az én párom mindig nagyon tisztelt és szeretett.Végignézte a vajúdásom és a császárom és azóta még inkább szeret és becsül.Nem telik úgy el nap,hogy ne köszönje meg ezt az élményt!És büszke magára,hogy előbb látta a babánkat mint én.

Nekem is nagyon jó volt,hogy ott volt.!!!!!!!!!

2009. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neki kell eldonteni, nem neked. Az en ferjem sem birja a fent elmitetteket, de bent volt velem vegig, sajat elhatarozasbol. (Az elejen o is azt mondta, hogy nem jon be.) a parom ugy oldotta meg az utolso perceket (amikor a babank eppen kibujoban volt),hogy levette a szemuveget (persze aki nem szemuveges, annak nehezebb nem latni a dolgokat...). En azt tanacsolnam neked, hogy ne probalj meg hatni a ferjedre. ha akar, menjen be, es elete legnagyobb elmenye lesz. Ha viszont nem akar, ne gyozkodd, mert talan jobb, ha nincs bent veled. En olyanrol mar hallottam, hogy a ferfi utana nem akart szeretkezni a felesegevel, de nem azert, mert megundorodott volna, hanem mert nem akarta a feleseget megegyszer kitenni ilyen "szenvedesnek". Ez pszichologia.
2009. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk kérdés nem volt hogy bejön vagy sem....tavaly májusban születem. végig velem volt, fogta a kezem és a legvégén amikor mondták hogy kint a feje, akkor elengedte a kezem és odaállt az orvosom mellé és végignézte ahogy kibújik az ő kisfia. imádta és nagyon boldog hogy átélhetett egy ilyen gyönyörű pillanatot. egy életre szóló boldog élményt kapott és azóta sokkal jobban becsül és tisztel engem... azt mondta le a kalappal.

idén is szülök novemberben és bent lesz!azt mondta hogy kint jobban idegeskedett volna mint bent. csak egyet sajnált, hogy nem tudott segíteni amikor nagyon fájt és sajnált nagyon :)

engedd hogy bent legyen. ha nem bírja és kiakar menni akkor nem tartják bent úgy sem. de szerintem sem fog kimenni hamár végig ott lesz veled a vajúdásnál. nem kell azt neki végignézni , elég ha háttal áll a dokinak és csak téged néz meg a babát ha kibújik :)

szép szülést!

2009. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Élete legnagyobb élménye lesz:-)

Férjem is hasonlóan volt, és bejött, és mindent megnézett. És álítsa szerint élete legjobb élménye, és már most várja a második babánk születését.

És igen, hidd el, hogy aki vajúdásnál veled van, az nem fog a végén kimenni:-)

Amúgy is annyit lát, amennyit akar. A fejed mellett áll, fogja a kezed, törli a fejed, ad vizet, és mégis láthatja a kisbabáját az elsők között, és csodás lesz:-) Férjem olyan büszkén fogta, mikor a nővér a kezébe adta, hogy öröm volt nézni:-)

Már potyognak is a könnyeim, ha rágondolok:-)

Szóval szerintem ne féljetek, majd hozza a sors:-)

2009. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ.
2009. júl. 1. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bent volt, és csak jót tudok mondani róla. Jó volt vajúdásnál, hogy markolászhattam a kezét, és hogy ott volt, szülésnél pedig felejthetetlen élmény volt neki látni, hogy kibújik a kislánya.
2009. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!