Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiderült, hogy csak császárral...

Kiderült, hogy csak császárral szülhetek majd, mit tudtok róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék tapasztalatokat kérni,

milyen érzés volt,

mit kell róla tudnom,

fájt e utána,

lett e baja a babának,

tudtatok e egyből szoptatni,

milyen formában érzéstelenítenek?



2012. jún. 6. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy lesz időd rá lelkileg felkészülni, nekem sürgősségi volt.

Gerincközeli érzéstelenítés, melltől térdig bejódoznak.

A műtét kb. 25 perc, nekem nagyon kellemetlen volt hogy mindent érzetem, ahogy nyiszálnak, rángatnak.

Utána őrző, sajnos majdnem 24 órát nem láttam a kicsimet, ha legközelebb megyek, biztos hogy erőszakosabb leszek emiatt!

Szoptatni 48 óra múlva már simán tudtam, fejni is.

Mekoniumos volt a magzatvíz, emiatt kapott a fiam antibiotikumot, a kis kézfejében volt a branül.... :(

A sebem szépen és gyorsan gyógyult, most 2,5 évvel később aki nem tudja nem mondja meg, hogy császárral szültem.

Maga a műtét nekem rossz élmény volt, de a felépülés sokkal könnyebb volt a vártnál. Az első 48 óra nagyon húzós, 0 hasizommal pisilni, mosakodni stb., de utána már okés a dolog. 11 hónapig szoptattam.

2012. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi volt nekem is. EDA nem hatott, elaltattak, utána ébredéskor az oxitocin fájt csak, amit méhösszehúzónak adnak, a seb lényegében egyetlen másodpercig sem fájt, sőt, 1 hét után azt is elfelejtettem, hogy létezik.


Szoptatni nem tudtam utána, mert a babát is elvitték egy nap megfigyelésre (még méhen belül leesett többször is a szívhangja egészen 40-re, utána volt, hogy 200-ig ugrott, a nyakán volt a zsinór többször is), és hogy emiatt-e vagy sem, abszolút nem lett 10 ml-től több tejem, sem szoptatási tanácsadóval, sem fejéssel, sem mellre tétellel, sem semmivel, így az elejétől tápszeres a manó.


1 hónapja volt, már a heg is alig látszik.

2012. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia mindkét fiam császárral szültem, ebből a második volt tervezett, így arról írok.

A megbeszélt időpontra érkeztem a szülészetre, ugyanúgy előkészítettek, kaptam kúpot, a borotválást még otthon elintéztem, fertőtlenítős fürdő után kaptam egy ágyat. Hoztak 3 palack infúziót, csak olyan sima folyadékpótlást, mert előző este óta nem lehetett inni sem. Aztán amikor ez lecsepegett akkor jött egy fiúcska és áttolt a műtőbe. Gerinc-közeli érzéstelenítés volt, kértem, hogy ne altassanak. A katétert már úgy kaptam, hogy nem éreztem semmit. Az anesztes végig beszélt hozzám, tudósított, hogy mi történik. Amikor kiemelték a kisfiamat azonnal megmutatták, majd kicsit elvitték szépítkezni, ahová az apukája végig kísérhette. Amíg engem varrtak kicsit egy puszira visszakaptam, majd az apuka kezébe nyomták, hogy vigyázzon rá, ismerkedjenek :) Visszatoltak a szülőszobára, ott voltam 4 órás megfigyelésen, ebből az első másfél órában ott lehetett velem a pici. Segítettek a szülésznők mellre tenni, kicsit próbált is szopizni :)de inkább elaludt a mellkasomon. Közben nekem jött egy kis remegés, amit nem tudtam uralni, de ez természetes, az érzéstelenítés miatt van. Olyan érzés, mintha vacognál, de közben nem fázol...

Majd felvittek a újszülött osztályra, nálunk van olyan szoba ahol csak császárosok vannak. Hát amikor kiment az érzéstelenítő hatása, nem mondom, hogy nem fájt... de adtak fájdalomcsillapítót, azzal kibírható. Arra kell vigyázni, hogy 6 órán keresztül a fejet nem szabad mozdítani, mert utána brutál fejfájás gyötör egyeseket. (szerencsére engem elkerült) Másnap reggel kellett felkelni és elmenni mosakodni. Hát az első néhány felkelés nem kicsit kellemetlen, de kibírható, pláne ha rájössz, hogy csináld :) Utána már nekem is hozták a picit szoptatni, illetve próbálkozni. Nekem ülve kényelmesebb volt, így tettem az ágy mellé egy széket. A tejem kb a 3. napra lövelt be úgy rendesen, előtej persze addig is volt.

valamire kíváncsi vagy még kérdezz nyugodtan :)

...és ne éld meg veszteségként, ha így születik hát így születik, ha még szülnék sem csinálnám másképp.

2012. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek ezek a válaszok rendkívül megnyugtattak. Az, hogy a 34 héten vagyok már, még jobban beparáztatott engem hogy mindjárt itt a szülés ideje. Akkor valószínűleg a nőgyógyászom majd mondani fogja mikor menjek be, meg elmondja majd gondolom mit hogyan kell csinálnom, remélem ö is megnyugtat majd.

Mi van akkor ha megindul másképp a szülés?

2012. jún. 6. 11:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doki, ha úgy akar jönni, akkor megpróbálhatjuk úgy is. Hát nem indult :)

Úgy tudom, akkor ha megindul és csak császárral születhet meg akkor visznek a műtőbe rögtön, mint egy sürgősségi császárnál. De szerintem, ha rákérdezel a dokidnál akkor mindent elmond előtte.

2012. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szia.engem császároztak,bár nem arra készültem de mivel egy cm-t nem tágultam így nem volt más választás a doki azt mondta megyünk a műtőbe.mondom oké.betoltak a műtőbe és kaptam a gerincembe érzéstelenítőt(amit nem is éreztem hogy beadtak) aztán kb.cicitől lefelé mindenem elzsibbadt így nem érezem semmit.amikor vették ki a babát akkor pici bökéseket érezte ami nem fáj.kicsit fura érzés volt de nem fáj.aztán megmutatták a kisfiamat és adhattam neki egy puszit.majd elvitték hogy rendbe tegyék addig engem összevartak.mikor kész voltam az egyik ápoló áttett egy másik ágyra és betoltak a megőrzőbe.kb 1 óra múlva hozták hozzám a babát és odafektették mellém.a fejemet nem emelhettem mert akkor utána napokig szörnyű fejfájásom lett volna.engem délután 2kor császároztak és csak másnap reggel kelhettem fel.ami elég nehéz volt mert kiment az érzéstelenítő hatása,és nagyon húzódott meg fájt ,de erőt vettem magamon és sétálgattam egy picit.aztán leültem és hozták a babát szopizni.szerencsére nekem volt tejem,így megetettem az én kicsikémet.:) ne ijedj meg ha nem indul meg egyből a tejed.van akinek császár után kb 3 nappal indul meg és akkor tud szoptatni.amikor elvitték a kisfiamat akkor megint felálltam és járkáltam.minél többet mozogsz és sétálsz annál hamarabb fogsz felépülni.nekem császár után 3 nappal semmi bajom nem volt,és még a szobatársamnak is én segítettem az ágyról leszállni vagy amit szeretett volna mindenbe segítettem.amikor hazajöttem az 5.napot akkor meg itthon más hasra is feküdtem végre az ágyikómban.ami annyira hiányzott mivel nagyon kényelmetlen ott az ágy.:)
2012. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha megindul, akkor rögtön kórház, és műtő.
2012. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kezdek teljesen megnyugodni :))
2012. jún. 6. 13:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia nekem programozott császárom volt jövőhéten lesz 2 hónapja.Aznap reggel 6-ra kelet bemennem a szülőszobára ott feltettek nst-re közbe bekötötték az infúziót később hoztak valami savlekötőt amit megkellet innom utána jött az altató orvos bekötötte az gerinctáji érzéstelenítést.Utána jött a katéter.

Áttoltak a műtőbe lekenték a hasam felhúzták a paravánt akkor már bejöhetett a párom is végig a fejemnél ült. 9:04 perckor telkezték 9:05 perckor felsírt a kisfiam megmutatták adtam neki egy puszit és 9:11-kór már össze is voltam varrva utána visszavittek a szülőszobára 2 órás megfigyelésre közbe végig velem volt a kisfiam mellre tehettem. Utána áttoltak a kórterembe még 4 órát feküdnöm kellet utána felállítottak és hozták a kisfiamat.Ez volt pénteken és hétfőn már jöhettünk is haza.

Szinte egyáltalán nem fájt neked is minden rendbe lesz :).

2012. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
akkor ugy néz ki hogy hiába nincs semmi fájás meg stb akkor is ha a doki azt mondja mondjuk hogy 20ra vagyok kiirva akkor menjek be 19én és akkor megcsinálják ha akar jönni ha nem? bocsi h igy irom le csak érteni szeretném :)
2012. jún. 7. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!