Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiderült, hogy csak császárral...

Kiderült, hogy csak császárral szülhetek majd, mit tudtok róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék tapasztalatokat kérni,

milyen érzés volt,

mit kell róla tudnom,

fájt e utána,

lett e baja a babának,

tudtatok e egyből szoptatni,

milyen formában érzéstelenítenek?



2012. jún. 6. 10:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a dokid azt mondta, h nagy nagy valószínűséggel császár lesz, akkor ha nagyon jól érzi magát bent a babád, nem nyúlnak hozzá a terminust túllépve sem, csak akkor ha már az ok -ami miatt császározni kell- "közbeszól". Remélem, érthető. Tehát ha már nem megy tovább a fennálló x dolog miatt, és császárosan kell szülni. Ez egyébként jelentheti azt is, h nem később, hanem előbb is szülhetsz így, az attól függ miért áll fent az a dolog, h császár?

A szoptatásról pedig annyit: Jópár évtizedig az a kósza hír keringett a kismamák között, h aki császárosan szül, tegyen le a szoptatásról, mert nem fog beindulni, nem lesz teje stb....

Valójában a tejcsatornák "feltöltödéséért" azon hormonok felelősek, amik akkor szabadulnak fel, amikor a méhlepény leválik. Hogy ez "természetes" úton történik, vagy leválasztják onnan, az tulképp mindegy a hormonoknak. Annyi lehet a különbség, hogy nem a 2-3. napon, hanem esetleg a 3-4-en lövell be a tejcsi....

2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem harántfekvéses volt a babám, így már a 32. héttől tudtam, hogy császárom lesz. Nagyon el voltam keseredve, de még mindig jobb, mint a sürgősségi császár, vagy az olyan amikor már 24 órát vajúdtál előtte.

A többiek már írtak a műtétről, ezt én kihagyom. Nekem nem volt kellemetlen ahogy huzigáltak, fájni nem fájt semmi, viszont tudom, hogy mit hogyan csinálnak, tudtam, hogy ez ezzel jár (orvos vagyok, láttam már pár császárt). Amikor kiszedték a babát, felkiáltottak hogy mekkora baba!! 4700 gramm volt :) Utána kivitték, hallottam hogy sír, tudtam, hogy minden oké. Pár perc múlva behozták felöltöztetve egy 2 perces ismerkedésre, aztán elvitték a gyerekosztályra. Az őrzőben voltam mikor visszahozták, kb. 1 óra múlva, jött a csecsemős nővér és rögtön megpróbáltunk szopizni. Kicsit persze macerás volt, hogy nem lehetett felemelni a fejem, de legalább ott volt és együtt voltunk!!!!

Még aznap többször hozták szopizni, ha volt velem valaki látogató, akkor a baba is velünk volt. Amikor kiment a fájdalomcsillapító, akkor eléggé fáj utána a seb, főleg mikor oldalra kéne fordulni, így első éjszaka nemigen lehet aludni (nekem nem ment). Viszont a legjobb fájdalomcsillapító ilyenkor, ha a hasadon van a bébi. Kellemesen nyomja a hasat, és persze nyilván a hormonok is tombolnak, szóval akkor jó.... :)


Szoptatás szempontjából amúgy teljesen mindegy, hogy császár vagy sima szülés, mert attól indul meg, hogy a méhlepény leválik. Ami mindkét szülésnél megtörténik, a hormonok felszabadulnak, innentől kezdve minden egyforma!! Persze szerencsém, hogy ilyen jó kh-ban voltam, hogy rögtön hozták a babát és nem csak másnap!!


Szép babavárást és egészséges babócát kívánok!

2012. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, minden rendben lesz :-) én úgy tudom, hogy ha a doki programozott császárt "vetít elő", akkor azt a betöltött 39. héten megcsinálják.......nekem most júl 11én lesz a negyedik császárom, szóval nagyjából egyidős terhesek vagyunk :-) a műtétről nem írok, asszem mindent leírtak már :-)
2012. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

köszi a nyugtatásokat :) tulajdonképp le is írhaznám miért kell a császár, és akkor érthetőbb a félelmem.

Kiderült, hogy a már meglévő porckopásom, elég erős porckorongsérvvé alakulhat a hüvelyi szülés után, amivel kicsit lebénulhat a jobb oldalam, kimaradhatnak lépések, nehezebben emelek majd fel valamit, esetleg rosszabb...

mellesleg ezt még tetézi hogy gerincferdülésem is van :S

mindez kivülről nem látszik, tök egészségesnek nézek ki :) de ha nem császárral szülök, valószínű ez a tény megváltozik. Ezért javasolta az ortopédus orvos hogy császár.

:(

2012. jún. 11. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!