Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket kell vinni az anyukának...

Miket kell vinni az anyukának és a babának a miskolci Semmelweis szülészetére?

Figyelt kérdés

Mostanában szült anyukák válaszaira lennék kíváncsi, én augusztusban szülök.

A babának ugye lesz saját kiságya, nem a felnőtt ágyára kell tenni? :)

Hányan vagyunk egy szobában a szülés után, és hány napig tartanak benn ha minden rendben van?


2012. jún. 7. 14:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még az, hogy a vajúdóban hányan vannak, apuka bent lehet -e velem, ha apás lesz a szülés?
2012. jún. 7. 14:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A szüléshez vigyél egy kis szőlőcukrot, és vizet, jól jöhet. :-)

A szülés utánra a szokásos kórházi cuccokat: Betét törölköző, papucs, hálóingek, esetleg a wc ülőkére papírt a higiénia miatt, mellszívó.

A babának ruha nem kell csak amiben hazaviszed. Vigyél neki pelust és popsikenőcsöt,mert adnak ugyan, de az kevés szokott lenni. Vigyél még neki újszülött kesztyűt, hogyha nagy a körme, ne karmolgassa össze magát.

A babád az ágyad végéhez rögzített kis kosárkában fog aludni, nem melletted.

4 ágyasok a szobák, de nem biztos, hogy tele lesz a szoba. Minden szobához van fürdőszoba wc.

Ha minden rendben van, akkor 4 napig kell bent lenni.

2012. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) De miért 4 nap? Sok helyen 2 vagy 3 nap után hazaengedik a kiscsaládot.
2012. jún. 9. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is hülyeségnek tartom!

Nekem szerencsém volt, mert nagyon sokan voltak az osztályon és hamarabb hazaengedtek egy nappal. Pénteken szültem, és hétfőn elengedtek. :-)Az sem mindegy, hogy mikor szülsz. Ha délután, akkor az nem számít egy egész napnak. Ha délelőtt 10 ig megszülsz, akkor az egy egész napnak számít.

2012. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na szóval még egyszer nekifutok ennek a hazaengedéses témának. Jobban visszagondoltam és beugrott hogy is van ez.

Szóval hivatalosan 3 hosszú napot kell bent lenni. Hogy megértsd írok példát: ha mondjuk pénteken délelőtt 10-ig megszülsz, akkor hazaengednek hétfőn, de ha 10 után akkor csak kedden. Én pénteken 12-kor szültem, és csak kedden mehetünk volna haza, de szerencsém volt, hogy tele volt az osztály. :-))

2012. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen az infót! :)
2012. jún. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!